ورود به سیاه چاله تنها راه کسب اطلاعات از این پدیده کیهانیاخبار,اخبار علمی
محققان در تلاش هستند تا اسرار سیاه‌چاله‌ها را آشکار و راهی برای ورود به این پدیده کیهانی پیدا کنند.

به گزارش آنا، با وجود اینکه سیاه‌چاله‌ها از فراوان‌ترین اجرام آسمانی در فضا هستند دانشمندان تقریباً هیچ گونه اطلاعاتی در مورد آن‌ها ندارند. اکنون گروهی از فیزیکدانان اعلام کردند شاید تنها راهی که بتوان از طریق آن ماهیت سیاه‌چاله‌ها را درک کرد ورود به این اجرام آسمانی است.

 

مطالعات گسترده در مورد کیهان نشان داده است سیاه‌چاله‌ها از زمان شکل‌گیری جهان تاکنون وجود داشته‌ و تأثیر چشمگیری در ایجاد سیارات مختلف دارند. در سراسر کیهان سیاه‌چاله‌های متعددی وجود دارد و هرکدام از آن‌ها ویژگی‌های متفاوتی دارند. به عنوان مثال هرچه سیاه‌چاله بزرگ‌تر باشد قدرت میدان مغناطیسی آن نیز بیشتر است و هرگونه جرم کیهانی را به درون خود می‌کشد.

 

دانشمندان هنوز نمی‌دانند میدان مغناطیسی سیاه‌چاله دارای بار الکتریکی مثبت است یا منفی و از همین رو آن را خنثی می‌دانند. برخی از سیاه‌چاله‌های موجود در کیهان جرمی ۴ میلیون برابر و بزرگی ۱۷ برابر بیشتر از خورشید دارند. شاید نظریه ورود به سیاه‌چاله با توجه به اینکه هیچ نوع اطلاعاتی در مورد اجرامی که وارد آن می‌شوند وجود ندارد غیرممکن به نظر برسد ولی فیزیکدانان معتقدند اگر انسان در شرایط ایزوله کامل باشد می‌تواند وارد این پدیده کیهانی شده و زنده بماند.

 

اطلاعات کنونی حاکی از آن است که نیروی جاذبه سیاه‌چاله چنان قوی است که هیچ جرمی قادر به گریز از آن نیست لذا علاقه‌مندان به علوم فضایی باید منتظر باشند تا پس از پیشرفت دانش بشر و ساخت تجهیزات قابل اعتماد انسان برای ورود به سیاه‌چاله آماده شود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

    

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      
       
      وب گردی