رصد سیارات و ستاره ها در آسمان فروردین"رصد
یک کارشناس نجوم در خصوص امکان رصد ستاره ها و سیارات در صبحگاه و شبانگاه آسمان فروردین ماه گفت: سیارات زحل، مشتری و.. را می‌توان در آسمان رصد کرد.

خسرو جعفری زاده در گفتگو با مهر گفت: از یکم فروردین ماه می‌توان تا پایان ماه، قبل از طلوع خورشید زحل و مشتری را در افق صبحگاهی رصد کرد.

 

وی با بیان اینکه این دو سیاره هر روز پیش از طلوع خورشید از افق جنوب شرقی طلوع می‌کند، گفت: این سیارات بدون تلسکوپ در آسمان قابل مشاهده هستند، البته برای دیدن قمرهای سیاره مشتری و حلقه سیاره زحل به ابزار رصدی مانند تلسکوپ نیاز است.

 

به گفته کارشناس نجوم در ماه فروردین، سیاره زهره را نمی‌توان رصد کرد زیرا این سیاره در نزدیکی خورشید قرار دارد و از اواسط اردیبهشت ماه در افق غربی و بعد از غروب خورشید قابل مشاهده خواهد بود.

 

وی با اشاره به امکان رصد سیارات دیگر خاطر نشان کرد: بعد از غروب خورشید در اول فروردین تا اواسط ماه، می‌توان سیاره مریخ را در آسمان شب رصد کرد؛ مریخ تنها سیاره‌ای است که در شامگاه قابل رؤیت است؛ این سیاره بعد از غروب خورشید بالای افق غربی همانند یک ستاره قرمز رنگ قابل مشاهده است.

 

وی گفت: سیاره مریخ در نزدیکی ستاره چشم گاو در صورت فلکی ثور است و اگر به سمت غربی بایستیم می‌توانیم در بالای افق غربی به راحتی آن را مشاهده کنیم.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------