اسپیس ایکس خرس های آبی را به فضا می بردسفر خرس های آبی به فضا،اخبار علمی،خبرهای علمی
قرار است اسپیس ایکس ماه آینده میلادی چند محموله علمی و آزمایشی به ایستگاه فضایی بین المللی ببرد که یکی از آنها خرس های آبی است تا ژن های مقاومت این حیوان در شرایط سخت بررسی شود.

به گزارش مهر به نقل از دیلی میل، خرس آبی یا «تاردیگرید» موجودات آبزی و میکروسکوپیکی هستند که می‌توانند در شرایط سخت چه در زمین و چه در فضا زنده بمانند. دانشمندان معتقدند با کمک آنها می‌توان از فضانوردان محافظت کرد.

 

درهمین راستا قرار است در بیست و دومین مأموریت ارسال محموله اسپیس ایکس به ایستگاه فضایی بین المللی، این موجودات همراه چند آزمایش علمی دیگر به فضا بروند. این مأموریت قرار است در سوم ژوئن انجام شود.

 

خدمه ایستگاه فضایی بین المللی امیدوارند با مطالعه خرس‌های آبی ژن‌هایی را شناسایی کنند که به انطباق و زنده ماندن آنها در شرایط نامساعد مربوط است.

 

محموله باری اسپیس ایکس شامل پنبه، تراشه‌هایی از بافت‌هایی که برای ساخت مدل سه بعدی کلیه به کار می‌رود و ماهی مرکب است و به محققان کمک می‌کند به درک بهتری از تأثیرات میکروگرانش بر مقاومت پنبه، تشکیل سنگ کلیه و روابط همزیستی میان حیوانات دست یابند.

 

هدف تمام این پژوهش‌های پزشکی کشف روش‌هایی جدید برای مقاوم کردن بدن فضانوردان در فضا و البته ساکنان زمین است.

 

هرچند اسپیس ایکس قرار است انبوهی از آزمایشی‌های علمی را به ایستگاه فضایی ببرد اما برخی معتقدند خرس‌های آبی جالب‌ترین محموله‌ای هستند که به فضا می‌روند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022