کشف پل‌های مخفی بین کهکشان‌ها از طریق هوش مصنوعیپل‌های مخفی بین کهکشان‌ها،اخبار علمی،خبرهای علمی
گروهی از فیزیکدانان نجومی با کمک هوش مصنوعی، پل‌هایی مخفی بین کهکشان‌ها کشف کردند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، تیمی از فیزیکدانان نجومی از ایالات متحده و کره جنوبی با استفاده از هوش مصنوعی نقشه جدیدی از توزیع ماده تاریک ایجاد کردند. مطالعه عمیق شبکه عصبی، ساختار‌های مرموز، مانند نخ را کشف کرده است که کهکشان‌ها را مانند یک تار عنکبوت به هم پیوند می‌دهد. این مطالعه در مجله Astrophysical Journal منتشر شد و توسط Sci News پوشش داده شد. در یک مطالعه جدید، فیزیکدانان نجومی قصد داشتند اطلاعات موجود در مورد توزیع ماده در جهان را تبیین کنند.

 

نظریه عمومی پذیرفته شده این است که ماده تاریک ۸۰ درصد کل مواد موجود در جهان را تشکیل می‌دهد. برای چشم انسان غیرقابل مشاهده است و با کمک تجهیزات موجود، هنوز امکان ثبت آن وجود ندارد. با این حال اعتقاد بر این است که این همان چیزی است که اسکلت سازه‌ای در مقیاس بزرگ به نام شبکه کیهانی را تشکیل می‌دهد.

 

دونگویی جونگ، یکی از نویسندگان این مطالعه گفت: " از آنجا که شبکه کیهانی حرکت کلیه مواد را در کهکشان‌ها و رسانه‌های بین کهکشانی از طریق نیروی جاذبه تعیین می‌کند، دانستن توزیع ماده تاریک برای مطالعه ساختار در مقیاس بزرگ ضروری است. با این حال، ساختار دقیق شبکه کیهانی ناشناخته است، زیرا تحت سلطه ماده تاریک و محیط‌های گرم کهکشانی است که ردیابی آن‌ها دشوار است".

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022