آرایه‌های خورشیدی جدید در فضا نصب خواهند شدآرایه‌های خورشیدی در فضا،اخبار علمی،خبرهای علمی
ایستگاه فضایی بین‌المللی در حساب کاربری خود در اینستاگرام از آماده شدن دو فضانورد ایستگاه فضایی بین‌المللی برای یک پیاده‌روی فضایی خبر داد.

به گزارش ایسنا، "مارک وند هی"(Mark Vande Hei) فضانورد ناسا در تصویر اول و آکی‌هیکو هوشیده(Akihiko Hoshide) فضانورد آژانس کاوش‌های هوافضای ژاپن در تصویر دوم در این تصویر که ایستگاه فضایی بین‌المللی منتشر کرده در حال چک کردن لباس‌های فضایی خود هستند تا بتوانند در پیاده‌روی روز سه‌شنبه(۲۴ اوت) خود استفاده کنند. آنها طی این پیاده‌روی فضایی قصد دارند ایستگاه فضایی را برای نصب سومین آرایه خورشیدی رول شونده(Roll-Out Solar Array) آماده کنند. چندی پیش نیز فضانورد ناسا، شین کیمبرو(Shane Kimbrough) و توماس پسکه(Thomas Pesquet) فضانورد فرانسوی از آژانس فضایی اروپا در یک پیاده‌روی فضایی دومین آرایه خورشیدی رول شونده را نصب کردند.

 

این صفحات خورشیدی که توسط موشک شرکت اسپیس‌ایکس(SpaceX) به ایستگاه فضایی منتقل شدند به بزرگی صفحات قبلی نیستند اما به کمک فناوری‌های جدید می‌توانند انرژی بیشتری تولید کنند. ناسا قصد دارد در سال آینده چهار صفحه‌ی خورشیدی دیگر به این ایستگاه فضایی بفرستد.

 

آرایه‌های خورشیدی در فضا،اخبار علمی،خبرهای علمی

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022