بیماری که 20پزشک تشخیص ندادند/ رشد نوعی سرطان نادر در کودک 4ماههبیماری,اخبار علمی,خبر علمی

 

مادر کودک چهارماهه ای که فرزندش از یک نوع سرطان نادر رنج می برد اظهار داشت که پیش از تشخیص نهایی 20 پزشک اظهار داشتند که این کودک مبتلا به ماه گرفتگی در قسمت چپ صورت خود است غافل از اینکه سرطان به مغز استخوان کودک نفوذ کرده است.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، یون بول 32 ساله اظهار داشت که پس از تولد ایزابل به پزشکان متعددی مراجعه کردند اما آنها اظهار داشتند که نیاز به نگرانی نیست و این لکه بنفش روی صورت ایزابل تنها یک ماه گرفتگی است، اما سه برابر شدن این غده ظرف یک ماه و آزمایشهای بعدی نشان داد که وی از یک نوع سرطان نادر رنج می برد.

 

ایزابل پس از عمل جراحی برای برداشتن تومور یک گوش خود را از دست داد

 

اکنون این خانواده درحالی که دختر چهارماهه آنها تحت شیمی درمانی قرار گرفته شکایت قانونی را علیه این پزشکان پیگیری می کنند.

 

اکنون این دختر کوچک تحت شیمی درمانی قرار گرفته است، توموری که ظرف یک ماه سه برابر شده است و گوش چپ کودک را پوشاند. ایزابل در چهارماهگی گوش چپ خود را در عمل جراحی که با هدف برداشتن غده صورت گرفت،‌ از دست داد.

 

مادر این کودک که خود به عنوان یک پرستار فعالیت می کند، گفت که پزشکان به وی گفته اند که این علامت بنفش که در ابتدا اندازه یک توپ گلف بوده یک نوع ماه گرفتگی "توت فرنگی" است. اما این درحالی است که این تومور بزرگ می شد، رشد می کرد و خونریزی که در پی آن صورت گرفت موجب شد که این خانواده برای چندمین بار به بیمارستان مراجعه کنند پزشکان دارویی برای کم رنگ کردن ماه گرفتگی برای وی تجویز کردند.

 

در نهایت این کودک را به بیمارستان گریت اورموند استریت در لندن بردند و در آنجا آزمایشها نشان داد که وی مبتلا به نوعی تومور بدخیم نادر است. آزمایشهای بیشتر نشان می داد که این سرطان تهاجمی به مغز استخوان کودک رسیده و وی باید تحت شیمی درمانی قرار بگیرد.

 

تومور کودک ظرف یک ماه سه برابر شد، درحالی که 20 پزشک آن را صرفا یک ماه گرفتگی تشخیص داده بودند

 

درحال حاضر مادر ایزابل که سه فرزند دیگر هم دارد تأکید کرد که ایزابل با آینده نامعلومی درباره بازگشت سرطان رو به رو است.  20 پزشک در این میان می خواستند به ما اطمینان دهند که این تنها یک لکه ماه گرفتگی است و ما نباید نگران باشیم. این درحالی است که این لکه چندی پس از تولد کودک شروع به خونریزی کرد.

 

یون بول در هفته سی و چهارم بارداری خود یک اسکن 4 بعدی انجام داد و براساس این اسکن هیچ شرایط غیر عادی کودک را تهدید نمی کرد.

 

درحال حاضر پزشکان به این خانواده هشدار داده اند که این کودک ممکن است در آینده از مشکلات مربوط به گفتار رنج ببرد.

 

منبع:mehrnews.com

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------