فضاپیمای ناسا باز هم دچار نقص فنی شد/ تعویق دوباره مأموریت «آ رتمیس ۱» حین شمارش معکوساخبار،اخبار جدید،اخبار روز
اداره کل ملی هوانوردی و فضای آمریکا (ناسا) برای دومین بار در پرتاب موشک آرتمیس خود ناکام ماند و تاریخ جدید پرتاب آن را هنوز اعلام نکرده است.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، برای دومین بار در پنج روز اخیر، ناسا امروز نیز شمارش معکوس پرتاب آرتمیس 1 را متوقف کرد و تلاش برنامه ریزی شده برای انجام اولین پرواز آزمایشی این فضاپیما را به تعویق انداخت.

 

تقریباً از شروع شمارش معکوس امروز، کنترل‌کننده‌ها قادر به جلوگیری از نشت هیدروژن در فضاپیما نبودند. ناسا اکنون فرصت دیگری برای پرتاب موشک در روز دوشنبه یا سه شنبه دارد.

 

اما اگر باز هم موفق نشود، پس از آن فضاپیما باید برای بازرسی و نگهداری به ساختمان مونتاژ بازگردد که به معنای تاخیر بیشتر خواهد بود. سیستم پرتاب فضایی قدرتمندترین موشکی است که تا به حال توسط ناسا ساخته شده و بیشتر نیروی رانش عظیم از سوزاندن تقریباً سه میلیون لیتر هیدروژن و اکسیژن مایع فوق سرد در چهار موتور بزرگ در قسمت زیرین وسیله نقلیه ناشی می شود.

 

درست زمانی که کنترل‌کننده‌ها دستور پر کردن مخزن هیدروژن موشک را ارسال کردند، زنگ هشدار به صدا درآمد که نشان می‌دهد نشتی وجود دارد. مشکل در اتصالی بود که هیدروژن به داخل وسیله نقلیه پمپ می شد. کنترل‌کننده‌ها تعدادی از اصلاحات را امتحان کردند، از جمله اجازه دادن به سخت‌افزار برای گرم شدن برای دوره‌های کوتاه، به این امید که ممکن است موتور دوباره تنظیم شود، اما موفقیت آمیز نبود.

 

این احتمال وجود دارد که ناسا در چند روز آینده دوباره برای انجام ماموریت تلاش کند. اما اگر موشک برای کار بیشتر به ساختمان مهندسی بازگردانده شود، چندین هفته تاخیر ایجاد خواهد شد.

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022