چگونه دانش‌آموزان فراری از ریاضی را به آن علاقه‌مند کنیم؟علاقه مند کردن دانش آموزان به ریاضی

معلم خصوصی ریاضی

 

اگر از بسیاری از والدین بپرسید بزرگ‌ترین دغدغه آن‌ها درباره تحصیل فرزندشان چیست پاسخ خواهند داد که "چگونه فرزندم را به ریاضی علاقه‌مند کنم؟“. این یک، دل‌نگرانی قدیمی میان پدر و مادرهاست که ریشه در اهمیت درس ریاضی دارد. دانش‌آموزان از اولین روزهای مدرسه با ریاضی ابتدایی و در ادامه با ریاضی انواع پایه‌های تحصیلی سر و کار خواهند داشت. به همين دلیل نمی‌توان به هیچ وجه ریاضیات را نادیده گرفت و به آن توجه نشان نداد.

 

پس باید گفت که نگرانی والدین از بابت جذاب کردن درس ریاضی برای فرزندشان، کامل قابل درک است. آن‌ها به خوبی می‌دانند که ریاضی جدا از این که یکی از معیارهای سنجش کارنامه تحصیلی دانش‌آموز است، در روند زندگی او نیز تاثیرگذار خواهد بود. به هر حال همه ما در طول روز از بسیاری از اعمال اولیه و پایه ریاضی برای حساب و کتاب زندگی استفاده می‌کنیم. به همین دلیل ما در این مقاله چند راهکار ساده، ولی بسیار کاربردی را برای علاقه‌مند سازی کودکان به ریاضی به شما پیشنهاد خواهیم داد. در این مطلب سعی کردیم تا برای همه مقاطع تحصیلی پیش دبستانی، ابتدایی و دوره متوسطه اول و دوم، بهترین ترفند‌ها را به شما پیشنهاد کنیم. 

 

معلم خصوصی ریاضی باتجربه پیدا کنید!

در نگاه اول، این پیشنهاد خیلی ساده و قابل پیش‌بینی به‌نظر خواهد رسید! اما وقتی کمی روی این پیشنهاد فکر می‌کنیم، متوجه خواهیم شد که راهی بهتر از داشتن یک راهنمای کاربلد، برای طی مسیر یادگیری وجود ندارد. مگر می‌شود در مهارتی بدون کمک استاد یا معلم به تسلط کامل روی مباحث مختلف درسی مثل ریاضی رسید؟ همه ما در آغاز هرکاری به راهنما و فردی ماهر نیاز داریم تا به بهترین شیوه به ما کمک کند.

 

بنابراین شک نکنید که جذاب‌ترین و بهترین جواب سوال "چگونه فرزندم را به ریاضی علاقه‌مند کنم؟“ یادگیری به کمک معلم خصوصی است. منظور ما از پیدا کردن معلم خصوصی ریاضی برای دانش‌آموز، یک فرد کاربلد و باتجربه است که به خوبی با شیوه‌های مدرن تدریس آشنا بوده و نسل جدید دانش‌آموزان را خوب می‌شناسد. والدین می‌توانند با همکاری معلم خصوصی ریاضی، آهسته و مداوم فرزند خود را علاقه‌مند به درس ریاضی کنند. 

 

در واقع استخدام معلم خصوصی ریاضی آنلاین یا حضوری، زدن چند نشان با یک تیر است. چنین شخصی علاوه بر تدریس خصوصی ریاضی باکیفیت، بهترین کتاب ریاضی و منابع دیگر را به شما و دانش‌آموز معرفی می‌کند، با شیوه مناسب تدریس خود انگیزه دانش‌آموز را افزایش می‌دهد و در صورت بروز هرگونه افت تحصیلی، به موقع نسبت به آن واکنش نشان خواهد داد. پس اگر به‌فکر علاقه‌مند کردن فرزند خود به درس ریاضی هستید، کمک گرفتن از معلم خصوصی را فراموش نکنید!

 

آموزش ریاضی به کودکان پیش‌دبستانی؛ پیش به سوی بازی و ریاضی!

در چند سال اخیر، درس ریاضی وارد پایه تحصیلی پیش‌دبستانی نیز شده است تا کودکان قبل از ورود به دوره ابتدایی، اندکی با این درس آشنا شوند. روانشناسان و متخصصین همیشه پیشنهاد می‌کنند تا با کودکان پیش‌دبستانی از طریق بازی وارد ارتباط شویم. در زمان آموزش ریاضی هم باید از همین تکنیک استفاده کرد. کودک به واسطه بازی، تمرکز بسیار خوبی خواهد داشت و همه حواس او روی مفاهیم مورد نظر شما جمع خواهد شد. جالب این است که وقتی با بازی کردن، یک مبحث ریاضی را به او آموزش می‌دهید، عمق یادگیری خیلی بیشتر خواهد بود و معمولا مفاهیم در ذهن کودک شما به خوبی حک می‌شوند. طبیعتا زمانی که بازی و ریاضی برای بچه‌های یکی می‌شود، آن‌ها با لذت آموزش را پشت سر می‌گذارند.

 

راهکارهای تقویت ریاضی در ابتدایی؛ ریاضی را وارد زندگی روزمره دانش‌آموز کنید!

راهکارهای تقویت ریاضی در ابتدایی و دانش‌آموزان این مقطع کمی متفاوت خواهد بود. دانش‌آموز در دوره ابتدایی به سرعت در حال رشد است و ارتباط برقرار کردن با او در بعضی مواقع دشوار خواهد شد. یکی از شیوه‌هایی که برای آموزش ریاضی به دانش‌آموز ابتدایی خیلی مفید است، درگیر کردن او با دخل و خرج روزانه خانه و زندگی است. مثلا بعد از خرید از سوپرمارکت، قیمت هر کالا و جمع کل خرید خود را با حوصله با او حساب کنید. با این کار علاوه بر تمرین چهار عمل اصلی ریاضی، فرزند شما با نقش اساسی این درس در زندگی روزمره نیز آشنا خواهد شد. 

 

این یک نوع ایجاد ارتباط غیر مستقیم فرزندان با ریاضی است که تاثیر بسیار خوبی روی ذهن او خواهد داشت. شما می‌توانید مباحث درسی را نیز با روی گشاده و البته صبر و حوصله به دانش‌آموز یاد دهید. اما بهترین پیشنهاد ما برای علاقه‌مند کردن دانش‌آموز دوره ابتدایی به ریاضی، کمک گرفتن از معلم خصوصی است. هرچه مقاطع تحصیلی پایه ابتدایی بالاتر باشد، درجه سختی و اهمیت درس ریاضی نیز بیشتر خواهد شد، بنابراین کسی بهتر از معلم ریاضی نمی‌تواند مفاهیم را به شاگرد منتقل کرده و اشکالات او را برطرف نماید. 

 

علاقه مند کردن دانش آموزان به ریاضی

علاقه مند کردن دانش آموزان به ریاضی

 

آموزش مفاهیم پایه ریاضی؛ علاقه‌مند کردن فرزند شما به ریاضی باید اصولی باشد

حتما این ضرب‌المثل را شنیده‌اید که "خشت اول گر نهد معمار کج، تا ثریا می‌رود دیوار کج“،. برای یادگیری ریاضی فرزند خود نیز، این مَثل را به خاطر داشته باشید! دانش‌آموز باید مفاهیم اولیه و پایه ریاضی را به خوبی فرا بگیرد. غیرممکن است که شاگرد، بدون دانستن چهار عمل اصلی ریاضی (جمع، تقریق، ضرب و تقسیم)، شمارش دقیق و دیگر مباحث اصلی، در درس ریاضی موفق شود. به همین دلیل است که معلم ریاضی روی اهمیت یادگیری جدول ضرب کلاس سوم تاکید بسیار زیادی دارد. معلم به خوبی می‌داند که عدم توانایی دانش‌آموز در آموختن جدول ضرب، تا چه میزان روی روند یادگیری او تاثیر خواهد گذاشت. 

 

یکی از دلایل که ما معلم خصوصی را بهترین راه علاقه‌مند کردن دانش‌آموز به درس ریاضی می‌دانیم، همین اهمیت یادگیری مفاهیم پایه است. معلم ریاضی در حرفه خود متخصص است و به خوبی به مهم‌ترین بخش‌های ریاضیات پایه تسلط دارد. چنین شخصی بهترین راهکار را برای انتقال مفاهیم به دانش‌آموز پیدا خواهد کرد، تا او آماده گام برداشتن در مسیر یادگیری ریاضی باشد. اگر فرزند شما از ابتدا درس ریاضی را به خوبی متوجه شود، علاقه او نیز بیشتر خواهد شد و نسبت به این درس دلزدگی یا بی‌رغبتی نشان نخواهد داد.

 

ریاضیات دور متوسطه اول و متوسطه دوم؛ علاقه نوجوان به ریاضی

دوره متوسطه اول و دوم، سرآغاز نوجوانی فرزندان خواهد بود. این یعنی والدین دیگر فقط با مشکلات تحصیلی دانش‌آموز مواجه نخواهند بود و باید آمادگی لازم برای مواجه با رفتارهای ناشی از دوران بلوغ نیز وجود داشته باشد. معمولا در این سنین، کمتر می‌توان در روند یادگیری دانش‌آموز دخالت کرد و بیشتر از هر زمانی به کمک معلم خصوصی نیاز است. باید به یاد داشت که ریاضیات دوره متوسطه، تاثیر بسیاری روی نتیجه کنکور دانش‌آموز دارد.

 

درس ریاضی در دوره متوسطه سخت خواهد شد و دانش‌آموز نیاز دارد تا یک فرد باتجربه به او کمک کند. کسی که مفاهیم ریاضی را به خوبی توضیح دهد تا یادگیری برای دانش‌آموز آسان‌تر باشد. بنابراین بهترین راهکار علاقه‌مند کردن دانش‌آموز دوره متوسطه اول و دوم به درس ریاضی، گرفتن معلم خصوصی برای او است. معلم علاوه بر اینکه به مباحث درسی تسلط دارد، کاملا به شرایط ذهنی و سنی دانش‌آموزان دراین مقطع آگاه بوده و شیوه مناسب تدریس را انتخاب خواهد کرد.

 

برای یادگیری ریاضی فرزند خود، به او انگیزه دهید و صبور باشید

انسان ذاتا دوست دارد که مورد تشویق و تحسین قرار بگیرد و دستاوردهایش دیده شود. در هنگام آموزش ریاضی نیز می‌توان از این شیوه برای انگیزه دادن به دانش‌آموز استفاده کرد. اگر فرزند شما هنوز در پایه پیش‌دبستانی یا ابتدایی است، تحسین کردن او ساده‌تر خواهد بود. منظور ما این نیست که به ازای هر بار یادگیری یک مبحث از ریاضی، برای او هدیه بخرید! نه، به هیچ‌عنوان دانش‌آموز را به چنین روندی عادت ندهید تا برای درس خواندن از شما توقع جایزه داشته باشد.

 

تحسین کردن، یعنی به کوچکترین پیشرفت‌های او در ریاضی توجه نشان داده و خوشحالی خود را ابراز کنید. مخصوصا اگر خودتان در حال آموزش دادن به کودک پیش‌دبستانی یا ابتدایی هستید، در صورتی که او به سوالات پاسخ صحیح می‌دهد با روی گشاده با او برخورد کنید تا حس خوبی از روند آموزش بگیرد. 

 

البته در سن نوجوانی شاید کمی اوضاع پیچیده‌تر باشد، ولی بهتر است والدین کوچکترین فرصت را از دست ندهند و فرزند خود را بابت پیشرفت در درس ریاضی تشویق کنند. شاید در ظاهر نوجوان، نسبت به شادی و تحسین والدین خود واکنش مناسبی نشان ندهد و کمی کج خلقی کند، اما شک نکنید که او نیز در ذهن و دل خود از رضایت شما، خوشحال خواهد شد.

اما در نقطه مقابل تحسین کردن، صبر و حوصله شما در زمان عدم موفقیت فرزند در یادگیری ریاضی یا کسب نمره پایین قرار دارد. در سن کم که به هیچ عنوان نباید سر کودک داد و فریاد زد و با خشم با او برخورد کرد. برای نوجوانان نیز شاید گاهی محروم کردن او از بازی‌های ویدئویی یا محدود کردن زمان بیش از اندازه استراحت او، بهترین تنبیه باشد. اما در هر صورت، میزان صبر و حوصله والدین بسیار مهم خواهد بود. اگر احساس می‌کنید به راهنمایی در این زمینه نیاز دارید، حتما با معلم ریاضی او به طور دائم در ارتباط باشید.

 

علاقه مند کردن دانش آموزان به ریاضی,معلم خصوصی ریاضی

معلم خصوصی ریاضی

 

بهترین راه‌حل علاقه‌مند کردن فرزندان شما به ریاضی در استادبانک

بهترین راه‌حل علاقه‌مند کردن دانش‌آموزان به ریاضی را استادبانک در اختیار شما قرار داده است. فرقی نمی‌کند فرزند شما پیش‌دبستانی باشد یا دانش‌آموز دوره ابتدایی یا متوسطه، سامانه تدریس خصوصی استادبانک بهترین شرایط یادگیری ریاضی را برای همه مقاطع تحصیلی فراهم کرده است.

 

شاید شما هم به این موضوع که "چگونه فرزندم را به ریاضی علاقه‌مند کنم؟" زیاد فکر می‌کنید و به دنبال بهترین راهکار آن هستید. سایت استادبانک با داشتن بهترین مجموعه معلمان و اساتید در همه درس‌ها، به شما پیشنهاد می‌کند برای فرزند خود بهترین معلم خصوصی ریاضی را از سایت استادبانک انتخاب کنید.

 

شما می‌توانید با مراجعه به سایت استادبانک، به بخش تدریس خصوصی ریاضی رفته و معلم مورد نظر خود را پیدا کنید. در این بخش بهترین معلم خصوصی ریاضی با مناسب‌ترین قیمت در دسترس شما خواهد بود. کلاس خصوصی در استادبانک به دو صورت آنلاین و حضوری برگزار شده و محدودیتی برای سراسر ایران وجود ندارد.

 

اگر قصد علاقه‌مند کردن فرزند خود به درس ریاضی را دارید و به آموزش باکیفیت اهمیت می‌دهید، به سایت تدریس خصوصی استادبانک به نشانی www.ostadbank.com مراجعه کنید. برای کسب راهنمایی بیشتر و مشاوره، می‌توانید با شماره 02191005343 تماس بگیرید.

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022