آموزش تعویض فیلتر تصفیه آب خانگیزمان تعویض فیلترهای تصفیه آب,فیلتر رسوب گیر در مرحله اول,مدت زمان تعویض فیلتر رسوب گیر در مرحله اول

آموزش تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

 

دستگاه تصفیه آب خانگی دارای فیلترهای گوناگون است. این فیلترها به طور دوره ای نیاز به تعویض دارند. چرا که ذاتا فیلترهای تصفیه آب مصرفی هستند و پس از مدتی کارایی خود را از دست می دهند.

 

به همین دلیل تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی یکی از مهم ترین کارهایی است که در زمان مراجعه سرویس کار انجام میشود. در ادامه به بررسی و آشنایی با برخی از موضوعات مربوط با سرویس تصفیه آب می پردازیم.

 

زمان تعویض فیلترهای تصفیه آب

همانطور که گفتیم، باید فیلترهای آب تصفیه کن به طور دوره ای تعویض شوند. در این قسمت زمان تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی را برای شما آورده ایم. لازم به ذکر است که تعویض این فیلترها در زمان گفته شده، بهترین کیفیت را به شما ارائه می دهد.

 

فیلتر رسوب گیر در مرحله اول: شش ماه یکبار

فیلترهای الیافی یا رسوب گیر، ذرات بزرگی مانند خاک و حتی برخی تکه‌های کلسیفیکاسیون را به دام می‌اندازند. می‌توانید سالی دو ‌بار فیلتر رسوب خود را عوض کنید.

 

البته زمان تعویض فیلتر این مرحله رابطه مستقیمی با کیفیت فیلتر به کار رفته در آن دارد. در صورتی که کیفیت فیلتر بد باشد، ممکن است فیلتر نیاز به تعویض زود هنگام داشته باشد.

 

فیلترهای کربنی: شش ماه یکبار

فیلترهای کربنی، کلر (که خطراتی برای سلامتی به همراه دارد)، برخی از ذرات و ترکیبات آلی فرار را حذف می کنند. آنها همچنین ذراتی را که می توانند طعم و بوی آب شما را با مشکل مواجه کنند، حذف می کنند.

 

شما باید حداقل سالی دو بار هر شش ماه یک بار، فیلتر کربن خود را تعویض کنید تا از پاک شدن آن آلاینده های مضر اطمینان حاصل کنید.

 

فیلتر ممبران تصفیه آب: 1 تا 2 سال یک بار

فیلتر ممبران را میتوان مهم ترین فیلتر آب تصفیه کن نامید. زیرا این فیلتر به حذف آلاینده های بسیار ریز درون آب میپردازد و از طرفی میتواند آب را تا 99 درصد عاری از هرگونه ناخالصی فیزیکی و شیمیایی بکند.

 

به دلیل اینکه قبل از این فیلتر، سه فیلتر به تصفیه آب میپردازند، میتوان گفت دوام ممبران از بقیه فیلترهای تصفیه آب بیشتر است.

 

فیلترهای مینرال و پست کربن: سالی یکبار

به طور کلی، این دو فیلتر اول به حذف هر گونه آلاینده شیمیایی موجود در آب میپردازند. سپس طعم و بوی آب را به طور قابل توجهی بهبود میبخشند. علاوه بر آن فیلتر مینرال در مرحله آخر، همه مواد معدنی که برای بدن مفید است را به آب اضافه میکند.

 

این دو فیلتر زمان تعویضشان سالانه است. البته بسته به کیفیت فیلتری که میخرید، ممکن است پس از 9 ماه نیاز به تعویض داشته باشند.

 

آموزش نحوه تعویض فیلتر

تعویض فیلتر آب تصفیه کن نیازمند انجام برخی از کارها، قبل از انجام فرآیند سرویس دوره ای است. این کارهای اولیه شامل:

 

• خرید بهترین فیلتر تصفیه آب برای جایگزین کردن با فیلترهای کهنه

• آماده سازی فضای مناسب برای تعویض فیلتر

• رعایت نظافت، شستشوی دست و به همراه داشتن دستمال برای جلوگیری از کثیف شدن فضا

 

پس از انجام مراحل بالا، طبق گام های زیر اقدام به عوض کردن فیلترهای آب تصفیه کن مینماییم.

 

گام اول: آماده سازی دستگاه تصفیه آب

• منبع آب را قطع کنید. این کار با بستن شیر ورودی انجام می شود.

• دریچه های منتهی به مخزن ذخیره سازی یعنی شیر مخزن و شیر منتهی به یخچال سیستم خود را ببندید (در صورت وجود).

• شیر برداشت اسمز معکوس را باز کنید (این کار باعث می شود تا آب به سمت شیر شما جریان پیدا کند و از فیلتر جلوگیری شود).

 

گام دوم: هوزینگ ها را باز کنید.

 

فیلترهای کربنی,مدت زمان تعویض فیلترهای کربنی,فیلتر ممبران تصفیه آب

باز کردن هوزینگ های تصفیه آب

 

در ابتدا باید هوزینگ های تصفیه آب را باز کنید. زیرا فیلترهای سه مرحله اول تصفیه در این هوزینگ ها یا به عبارت دیگرمحفظه فیلتر قرار دارد.

 

برای اینکار هوزینگ ها را به صورت پادساعتگر بچرخانید تا باز شوند. توجه کنید که احتمالا محفظه های فیلتر پر از آب هستند. بنابراین از یک ظرف در زیر آن استفاده کنید.

 

گام سوم: فیلترها را بیرون آورید.

در گام سوم باید فیلترهای دستگاه تصفیه آب را از داخل هوزینگ بیرون بیاورید. این فیلتر قابل شستشو نیستند بنابراین استفاده دیگری نمیتوان از آن داشت.

 

پس از خارج کردن فیلترهای تصفیه اب، هوزینگ را بشویید.

 

گام چهارم: فیلترهای جدید را جایگزین کنید.

در این مرحله باید فیلترهای جدیدی که خریداری کرده اید را جایگزین فیلترهای قبلی کنید.

 

برای اینکار فیلترها را از محفظه نایلونی خود بیرون آورده و داخل هوزینگ ها جایگذاری کنید.

 

گام پنجم: هوزینگ ها را در جای خود ببندید.

در مرحله آخر هوزینگ های تصفیه را در جای خود باید ببندید. توجه کنید که واشر اورینگ که در محل پیچ دادن هوزینگ ها قرار دارد در جای خود محکم شود.

 

سپس اتصالات و شلنگ های مربوط به تصفیه را در جای خود ببندید.

 

تعمیر و سرویس تصفیه آب خانگی

همه عوامل گفته شده برای تعویض فیلتر تصفیه آب، توسط تکنسین های تخصصی تصفیه آب قابل انجام است. فقط باید به نکته ای توجه داشت. اینکه ترجیحا در صورت خرابی دستگاه تصفیه آب، از یک شرکت تخصصی تصفیه آب اقدام به درخواست نصاب یا سرویسکار بکنید.

 

به این دلیل که پس از سرویس تصفیه آب، ممکن است دستگاه شما با مشکلاتی رو به رو شده باشد. در صورت سفارش خدمات از یک شرکت معتبر خیالتان از حل شدن این گونه مشکلات راحت خواهد بود.

 

مدت زمان تعویض فیلتر ممبران تصفیه آب,فیلترهای مینرال و پست کربن,مدت زمان تعویض فیلترهای مینرال و پست کربن

سرویس تصفیه آب از شرکت بازرگانی پاکاب گستر

 

در صورتی که دستگاه آب تصفیه کن شما نیاز به سرویس داشت از شرکت بازرگانی پاکاب گستر درخواست تکنسین تصفیه آب بکنید. به منظور این کار میتوانید با شماره‌های 02144537769 ، 02144537550 ، 09199494616 تماس حاصل کنید و  درخواست نصاب و تعمیرکار دستگاه تصفیه آب یا سرویس کار دستگاه تصفیه آب را بکنید.

 

روش دیگر درخواست خدمات استفاده از فرم موجود در صفحه سرویس تصفیه آب در سایت پاکاب گستر است. با استفاده از این فرم میتوانید از 10 درصد تخفیف برای خدمات بالاتر از 300 هزار تومان بهره مند شوید.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------