چینی ها به نیمه تاریک ماه فضاپیما می فرستند اخبار علمی ,خبرهای علمی, نیمه تاریک ماه
چینی ها قصد دارند در تاریخ هشتم دسامبر برای نخستین بار یک فضاپیما را به نیمه تاریک کره ماه اعزام کنند. این فضاپیما گنگ 4 نام دارد. 

به گزارش فارس به نقل از استاندارد، در مورد نیمه تاریک ماه که همیشه پشت به زمین قرار دارد و نور چندانی دریافت نمی کند، اطلاعات زیادی وجود ندارد و قرار است در جریان این بررسی علمی مشخص شود آیا در این بخش از کره ماه امکان رویش هیچ گیاهی و تداوم حیات وجود دارد یا خیر.

 

در جریان این ماموریت یک ماه نورد توسط یک فضاپیما بر روی سطح این قمر زمین قرار می گیرد. پرتاب فضاپیمای یادشده از مرکز ماهواره ای Xichang در استان سیچوان صورت می‌گیرد. این فضاپیما در نزدیکی قطب جنوب مستقر می شود و از منطقه فرود تصویربرداری خواهد کرد. بررسی لایه های مختلف کره ماه با استفاده از یک فناوری پیشرفته راداری از جمله دیگر وظایف محوله به فضاپیمای چینی در این ماموریت است.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی, نیمه تاریک ماه

ماه نورد چینی هم ترکیبات معدنی این سیاره را با استفاده از اسپکترومتر مادون قرمزبررسی می کند تا بتوان به سیر تکامل ماه و تغییرات رخ داده در ان پی برد. اولین بار در سال 1959 فضاپیمای بدون سرنشین روسی به نام لونا 3 از نیمه تاریک ماه عکس برداری کرد، اما تا به حال هیچ فضاپیمایی بر روی این قسمت از ماه فرود نیامده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------