فناوری جدید حمل و نقل واکسن بدون نیاز به یخچال اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,واکسن
محققان به فناوری جدیدی برای حمل و نقل واکسن دست یافته اند که امکان جابجایی آن را در دمای حداکثر 40 درجه سانتیگراد و بدون نیاز به یخچال یا هرگونه فناوری خنک کننده فراهم می آورد. 

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، جابجایی واکسن های عادی نیازمند قراردادن آنها در سرمای زیاد است تا از خراب شدن واکسن ها جلوگیری شود. اما در بسیاری از نقاط جهان و به خصوص در کشورهای در حال توسعه که دسترسی به برق و وسایل خنک کننده ساده نیست، این کار با چالش های جدی همراه است.

 

دانشمندان دانشگاه مک مستر برای حل این مشکل نوعی ژل شیرین ارزان قیمت ابداع کرده اند که می تواند واکسن های مختلف را در درون خود سالم نگهدارد. با قراردادن واکسن ها در این ژل دیگر نیازی به استفاده از یخچال نیست.

 

 

 

بررسی ها نشان می دهد این ژل می تواند تا هشت هفته واکسن ها را در دمای حداکثر 40 درجه سانتیگراد سالم نگهدارد. از این طریق حمل و نقل واکسن های بیماری های خطرناکی مانند ابولا نیز ساده تر خواهد بود.

 

اگر چه در سال های اخیر واکسن ها جان صدها میلیون نفر را در نقاط مختلف جهان نجات داده اند. اما یکی از نقاط ضعف آنها این است که باید در دمای بین 2 تا 8 درجه سانتیگراد نگهداری شوند.

 

تا به امروز برای انتقال واکسن ها به برخی نقاط بدون برق آفریقا از خنک کننده های خورشیدی استفاده می شد که هزینه تولید و نگهداری آنها بالاست. اما فناوری جدید که در آخرین مراحل بررسی است، هزینه های مذکور را به طور کامل حذف می کند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------