کشف گاز متان در مریخمریخ نورد ناسا پس از جستجوی های بسیار در مریخ شواهدی از وجود گاز متان در این سیاره سرخ رنگ به دست آورده که نشانگر امکان حیات در آن است. 

به گزارش فارس به نقل از انگجت، مریخ نورد کیوریسیتی ناسا وجود سطح بالایی از متان را در مریخ تایید کرده است. این گاز معمولا زمانی به وجود می آید که حیات در یک منطقه وجود داشته باشد.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,گاز متان

 

پیش از این در سال 2013 نیز بررسی های علمی شواهدی از وجود گاز متان را در مریخ نشان داده بود، اما مقدار گاز شناسایی شده زیاد نبود. این بار کیوریسیتی موفق به شناسایی مقداری از متان شده که سه برابر مقادیر قبلی است.

 

قرار است بررسی های بیشتری در این زمینه طی روزهای آینده صورت بگیرد تا مقدار متان موجود در سطح مریخ با دقت بیشتری محاسبه شود. محققان می گویند وجود متان در مریخ به معنای حیات میکروبی در زیر سطح این سیاره است. اما این کار ممکن است در نتیجه فعل و انفعالات حرارتی نیز رخ داده باشد. همچنین ممکن است این گاز در زیر سطح مریخ حبس شده و به شیوه ای به سطح آن آمده باشد.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,گاز متان

 

قرار است ناسا با اعزام یک مریخ نورد دیگر به این سیاره به نام مارس 2020 در سال های آینده به مطالعه دقیق تر این موضوع بپردازد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------