تولید شیشه‌هایی که مثل ورق خم می‌شودمحققان آلمانی موفق به تولید شیشه‌هایی شده‌اند که مانند ورق خم می‌شود و می توان آن را به شکل 90 درجه تا زد. 

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، استفاده از شیشه در ساختمان‌ها با توجه به ماهیت متصلب این ماده فقط در سطوح صاف ممکن است، اما پژوهشگران آلمانی با تولید شیشه خم شدنی بر این چالش غلبه کرده اند.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,تولید شیشه‌

شیشه های جدید برای خم شدن و تغییر شکل قبل از استفاده عمومی در سطح 500 درجه سانتیگراد گرما می بینند و در این حالت به نقطه تغییر شکل راحت می رسند. برای این کار، از نوعی اشعه لیزر هدایت شونده استفاده می شود که شیشه را تا حد مشخص شده گرم می کند.

 

این لیزر در یک مسیر مستقیم از وسط شیشه می گذرد و در واقع شیشه در این شرایط به شدت انعطاف پذیر شده و در صورت تحمیل فشار نمی شکند و به فرم مورد نظر در می آید. خم کردن شیشه در قالب زاویه 90 درجه تنها در همان مسیر تابش اشعه لیزر ممکن خواهد بود. البته برای استفاده از شیشه مذکور باید منتظر ماند تا شیشه خنک شود.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,تولید شیشه‌

ابعاد شیشه هایی که به این شکل تولید شده فعلا در حد یک متر مربع محدود بوده و محققان در تلاش هستند با ارتقای فناوری لیزری مورد استفاده شیشه های تا شونده بزرگتری تولید کنند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------