X

شکار پشه‌ها با لیزر هوشمندیافتن پشه‌های موذی و کشتن آنها برای انسان‌ها چندان ساده نیست، اما یک ابزار لیزری هوشمند این کار را ساده می‌کند. 

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، بزگیو نام دستگاهی است که مجهز به یک چراغ ال ای دی مادون قرمز، یک دوربین مادون قرمز فوق دقیق و یک ریزپردازنده است. این سیستم با استفاده از الگوریتم‌های دید هوشمند می‌تواند پشه‌ها را از گرد وخاک یا دیگر ذرات عادی معلق در فضا تشخیص دهد و آنها را در صورت توقف یا نشستن بر دیوار هدف‌گذاری کند.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,شکار پشه‌ها

 

این سیستم  با دقت بالایی تحرکات پشه‌ها را ردگیری می‌کند و حتی در تاریکی نیز می‌تواند به دقت به فعالیت خود ادامه دهد. سیستم یادشده بعد از شناسایی یک پشه در اتاق کاربر را از طریق یک اپلیکیشن از موضوع مطلع می‌کند و فرد می‌تواند با تعقیب مسیر نور لیزری این حشره مزاحم را ببیند و برای کشتن آن اقدام کند.

 

سازندگان این دستگاه می‌گویند در آینده فناوری به آن اضافه می‌کنند که کشتن پشه بعد از شناسایی آن را به طور خودکار ممکن کند تا دیگر نیازی به مداخله انسان نباشد. نمونه فعلی تنها در ساختمان‌های دربسته قابل استفاده است و پشه‌ها را در فاصله حداکثر هشت متری شناسایی می‌کند. قیمت این محصول که سال آینده به بازار می آید 170 دلار است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------