هسته زمین ۱.۳ میلیارد سال قبل سخت شد اخبار علمی ,خبرهای علمی, هسته زمین
تحقیقی جدید نشان می دهد فرایند سخت شدن هسته زمین از حدود ۱.۳ میلیارد سال قبل آغاز شده و این فرایند با قدرتمندشدن میدان مغناطیسی سیاره همزمان بوده است.

 به گزارش  مهر به نقل از دیلی میل، طبق تحقیقی جدید هسته سخت زمین که به قدرتمند شدن میدان مغناطیسی آن کمک می کند حدود ۱.۳ میلیارد سال قبل به وجود آمده است. در زمان ایجاد این هسته زمین ۳.۲ میلیارد ساله بوده است.

 

تحول هسته سخت زمین با قدرتمندتر شدن میدان مغناطیسی همزمان بوده است. محققان دانشگاه تگزاس شرایط زمین هنگام تشکیل هسته سخت آن را بازسازی و به این وسیله زمان ایجاد این توده را تعیین کردند.

 

البته محققان پیش از این می دانستند هسته زمین جوان تر از لایه هایی رویی آن است زیرا این بخش داخلی سخت به آرامی و همزمان با خنک شدن زمین پس از فرایند تشکیل سیاره به وجود آمده است.

 

هسته سیاره خاکی از آهن تشکیل شده و تاثیرگذاری آهن در انتقال گرما و رسانا بودن آن، کلیدی برای تعیین ویژگی های دیگر آن به شمار می روند.

 

در حقیقت هدف این تحقیق میان رسانایی هسته آهنی زمین و قدمت آن بود و نتایج نشان داد فرایند سخت شدن هسته زمین از حدود ۱.۳ میلیارد سال قبل سال قبل آغاز شده است.  این هسته سخت به تدریج  و سالانه رشد می کند و سالانه یک اینچ افزایش می یابد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی