تهیه دقیق ترین نقشه از کهشکان راه شیری اخبار علمی ,خبرهای علمی,کهشکان راه شیری
آژانس فضایی اروپا با استفاده از تلسکوپ فضایی گایا موفق به تهیه دقیق ترین نقشه از کهکشان راه شیری شد. در این نقشه بیش از ۱.۸ میلیارد نوع از اجرام آسمانی قابل مشاهده هستند. 

به گزارش فارس به نقل از لایوساینس، محققان می گویند تازه ترین نقشه از کهکشان راه شیری بهترین نقشه ای است که تا به حال از این کهکشان تهیه شده است.

 

در این نقشه موقعیت، فاصله و نحوه حرکت میلیاردها جرم آسمانی مشخص شده که به افزایش درک انسان ها از عالم هستی کمک می کند. تحلیل داده های تلسکوپ فضایی گایا برای تهیه این نقشه ماه ها وقت گرفته است.

 

تلسکوپ گایا در سال ۲۰۱۳ توسط آژانس فضایی اروپا به خارج از جو زمین فرستاده شد و انتظار می رود ماموریت آن تا سال ۲۰۲۲ ادامه یابد. قرار است این تلسکوپ تا قبل از پایان دوره فعالیت خود برخی ستارگان هدف را در حدود ۷۰ بار رصد کند تا موقعیت، حرکت ها و غیره آنها را با دقت بررسی کند.

 

تولید تلسکوپ گایا حدود یک میلیارد دلار هزینه در بر داشته و هم اکنون در فاصله ۱.۵ میلیون کیلومتری از زمین قرار دارد. این تلسکوپ در هر دقیقه حدود صدهزار ستاره را رصد می کند و در مجموع هر روز ۸۵۰ میلیون جرم آسمانی را مورد بررسی قرار می دهد. از این تلسکوپ در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۸ هم برای نقشه برداری از کهکشان راه شیری استفاده شده بود.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------