اولین ربات پاکبان بدون سرنشین جهان در هلسینکی ربات پاکبان,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون
"ترومبیا فری"(Trombia Free) نام ربات پاکبان بدون سرنشینی است که هدف از توسعه آن تمیز کردن خیابان‌ها به بهترین وجه ممکن است. این ربات کاملاً برقی و خودران برای اولین بار در هلسینکی فنلاند کار خود را آغاز کرد. 

به گزارش ایسنا و به نقل از آی او، این ربات اولین سفر خود را در جاده‌های منطقه جاتکاساری، محله‌ای در هلسینکی انجام داده است.

 

طبق گفته شرکت "Trombia Technologies"، این ربات اولین پاکبان خیابانی کاملاً برقی در جهان است. این دستگاه فقط ۱۵ درصد انرژی مورد نیاز دستگاه‌های تمیز کننده و جاروبرقی‌ها را مصرف می‌کند. این ربات همچنین به لطف "سیستم درایو انتخابی" خود هیچ گونه آلودگی در هنگام تمیز کردن مکان ها ایجاد نمی‌کند. علاوه بر این، مقدار آب مورد مصرف ربات یاد شده بسیار کمتر از مقدار آبی است که در روش‌های تمیزکاری معمولی استفاده می‌شود.

 

"آنتی نیک کانن"(Antti Nikkanen) مدیر این شرکت گفت: پاکبان برقی ما آنقدر ساکت است که می‌تواند خیابان‌ها را شب‌ها تمیز کند که این موضوع از ترافیک در شهر نیز می‌کاهد.

 

آزمایش این ربات در خیابان با همکاری بخش ساخت و ساز شهرداری هلسینکی انجام شد. هلسینکی با توسعه ماشین‌های الکتریکی و خودکار، قصد دارد تا سال ۲۰۳۵ به هدف خود یعنی کربن خنثی برسد. کربن‌خنثی  به دستیابی به انتشار صفر خالص (نت) دی‌اکسید کربن اشاره دارد.

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022