تلسکوپ جیمز وب آماده رصد اعماق جهان می شود تلسکوپ جیمز وب ,اخبار علمی ,خبرهای علمی
تلسکوپ فضایی جیمز وب در حال سرد شدن است تا ابزارهای مادون قرمز آن بتوانند نشانه های ظریف در کهکشان ها، سیارات خارج از منظومه شمسی و دیگر اشیای آسمانی را بررسی کنند.

به گزارش  مهر به نقل از اسپیس، تلسکوپ جیمز وب ۳۸ روز را در فضا گذرانده و محقق ارشد آن اعلام کرد ابزار در حال تنظیم است تا به زودی جهان را کشف کند.

 

جان ماتر برنده جایزه نوبل و فیزیک اخترشناسی که در مرکز پروازهای فضایی گدارد با ناسا همکاری می‌کند در این باره می‌گوید: تلسکوپ اکنون سرد است. ابزار در حال خنک شدن است.

 

دمای تلسکوپ باید بسیار سرد شود تا ابزارهای مادون قرمز آن بتوانند نشانه‌های ظریف در کهکشان‌ها، سیارات خارج از منظومه شمسی و دیگر اشیای آسمانی را بررسی کنند. ماتر نیز اعلام کرد ردیاب‌های ابزار در حال ثبت ذرات فوتون در فضا هستند. او گفت: اکنون تصویری وجود ندارد که آن را به شما نشان دهیم. اما امیدوارم در آینده نزدیک تصویری ثبت شود.

 

تا ۵ ماه دیگر تلسکوپ جیمز وب یک برنامه پژوهشی علمی بلندپروازانه را آغاز می‌کند که تمام وجوه فیزیک اخترشناسی را در بر می‌گیرد اما نخست باید مرحله آغاز مأموریت را پشت سر بگذارد.

 

در حال حاضر یکی از فعالیت‌های کلیدی تنظیم ۱۸ بخش ۶ ضلعی آینه اصلی ابزار هستند. هم اکنون آنها به عنوان ۱۸ تلسکوپ جداگانه فعالیت می‌کنند اما به زودی به عنوان یک آینه هماهنگ عمل و اعماق جهان را بررسی می‌کنند.

 

ماتر در این باره می‌گوید: ما باید تصاویری که هر آینه ۶ ضلعی ثبت می‌کند، دست یابیم و در مرحله بعد مشخص کنیم هر تصویر مربوط به کدام آینه است، سپس دستوراتی به موتورهای کوچک ارسال می‌کنیم تا آنها را حرکت دهیم و در مکان درست قرار دهیم. ما آنها را طوری تنظیم می‌کنیم که یک تصویر دقیق با دوربین مادون قرمز ثبت شود.

 

به گفته ماتر از آنجایی که تصاویر تلسکوپ بیشتر با دوربین مادون قرمز ثبت می‌شوند، با عکس‌های تلسکوپ هابل متفاوت خواهد بود. هابل از طول موج مادون سرخ مختلف همراه نور قابل مشاهده برای ثبت عکس استفاده می‌کند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022