پس از مرگ در دنیای آنلاین زنده بمانیداخبار,اخبار علمی,زندگی دیجیتالی


اخبار علمی - پس از مرگ در دنیای آنلاین زنده بمانید

مرگ٬ پایان زندگی دنیایی ماست و دیر یا زود از خاطره‌ها پاک می‌شویم٬ اما سرویس آنلاینی متولد شده که می‌گوید می‌تواند ارتباط شما با عزیزان‌تان را پس از مرگ هم پایدار نگه دارد.

به گزارش ایسنا ، "به سادگی جاودانه شوید" شعار سرویس آنلاین جدیدی است که از دل مرکز توسعه کارآفرینی دانشگاه ام‌آی‌تی بیرون آمده است.

اترنی.می (Eterni.me) شرکتی است که به ابتکار گروهی هشت ‌نفره از مهندسان و کارآفرینان خلاق این دانشگاه طراحی شده و می‌تواند با بررسی زندگی آنلاین شما٬ ارتباط آنلاین‌تان را با هر کسی که می‌خواهید حفظ کند.

شما تعیین می‌کنید که کدام بخش از دارایی‌های آنلاین‌تان را در اختیار «اترنی.می» قرار دهید؛ چت‌های ذخیره‌شده٬ ایمیل‌ها٬ مکاتبات اسکایپی و داده‌های دیگری که مجوز استفاده از آن را به «اترنی.می» می‌دهید٬ توسط این سرویس تجزیه و تحلیل می‌شود و سپس الگوریتمی جالب، این خرده‌ داده‌ها را در کنار هم قرار می‌دهد و با هوش مصنوعی شخصیت آنلاین شما را بازسازی می‌کند.

شخصیت بازسازی شده با بهره‌گیری از داده‌هایی که برآمده از زندگی آنلاین شماست٬ می‌تواند با هر کسی که شما می‌خواهید در ارتباط و تعامل باشد و پس از مرگ‌تان برای کسانی که خودتان تعیین می‌کنید اطلاعات و پیام‌هایی درباره شما بفرستد؛ یا به عبارت ساده‌تر آن‌طور که سازندگانش توصیف می‌کنند: همچون یک تماس اسکایپی از دنیای پس از مرگ.

به گزارش شبکه خبری دویچه وله، نام این سرویس هم فرم تغییریافته‌ای از واژه انگلیسی “Eternity” به معنی «جاودانگی» است.

اترنی.می این قابلیت را دارد که هرآنچه در زندگی آنلاین‌تان انجام داده‌اید را آنالیز کند٬ بر اساس آن شخصیتی مجازی بسازد و زندگی دیجیتال‌تان را جاودانه کند؛‌ ایده‌ای که برای بسیاری از کاربران جالب و هیجان‌انگیز و برای برخی دیگر هولناک و غریب است. 

اخبار علمی - ایسنا

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------