ویدئو پروژکتور یا پروجکشنویدئو پروژکتور,ویدئو پروژکتور یا پروجکشن,فرق بین ویدئو پروجکشن

ویدئو پروژکتور یا پروجکشن

 

اگر شما هم جز آن دسته از افراد هستید که ذهن شما با شنیدن کلماتی مثل ویدئو پروژکتور، پروجکشن، و دیتا پروژکتور درگیر است و شما را سردرگم می‌کند همراه ما باشید تا به توضیح هر یک بپردازیم.

 

همانطور که می‌دانید امروزه صفحه نمایش‌ها در زندگی روزمره و کار‌های اداری و تبلیغاتی جز کاربردی ترین و همچنین ضروری ترین وسایل بوده و نیاز ما را به بهترین شکل ممکن رفع می‌کنند، ویدئو پروژکتور ‌هایی که برای سینماهای  خانگی تهیه شده یا برای استفاده در شرکت، سمینار و حتی دانشگاه‌ها نیز از آنها استفاده می‌شود در این دسته از وسیله‌ها قرار می‌گیرند.

 

با پیشرفت تکنولوژی توسط علم، امروزه صفحه نمایش‌های متنوع و خاصی تولید و در بازارعرضه می‌شود که همیشه با توجه به تولید‌های جدید ما را غافلگیر کرده و بیش از پیش خلاقیت و هنر افراد سازنده این ویدئو پروژکتورها را به رخ ما می‌کشد، از جمله این تولیدات می‌توانیم به پروجکشن‌ها، تلوزیون پروژکتور‌ها، دیتا پروژکتور‌ها و... اشاره کرد.

 

سوالی که اغلب ذهن خریداران را به خود مشغول می‌کند این است که چه تفاوتی بین نام‌هایی مثل پروجکشن، ویدئو و دیتا پروژکتورهاست؟ اگر در حیطه کاری خود با این وسایل سر و کار دارید یا مشتاق هستید که درباره این محصولات و تفاوت هر یک با دیگری اطلاعاتی بدست آورید در ادامه همراه ما باشید تا در کنار یکدیگر به توضیح و تفاوت مدل‌های نام برده بپردازیم.

 

فرق بین ویدئو پروجکشن (ویدئو پروژکتور) چیست؟

احتمالا کلمه پروجکشن را به نسبت دیگر کلمه‌ها به ندرت شنیده‌اید و به گوشتان نا آشناست؛ اغلب مردم با شنیدن این کلمه تعجب کرده و در ذهن خود سیستمی بزرگ یا حتی شاید بسیار متفاوت با دیگر وسیله‌ها تصور کنند که البته چنین نیست، برای فهم بهتر این موضوع با بیانی ساده و کلی بهتر است بدانید که اگر بخواهیم این وسیله را به شما معرفی کنیم باید بگوییم: پروجکشن‌ها همان دیتا یا ویدئو پروژکتور‌هایی هستند که وظیفه آنها پخش تصاویر، فیلم و متن مربوطه بر روی مکان‌هایی مثل دیوار، پرده و زمین است که در سمینار‌ها، کلاس‌های درس، مجلس‌های عروسی و... مورد استقبال طرفداران خود قرار می‌گیرند.

 

ویدئو پروجکشن چه تفاوتی با ویدئو پروژکتور دارد؟

 خریداران ویدئو پروژکتور‌ها ممکن است در هنگام خرید این دستگاه با شنیدن نام های مختلف مانند دیتا پروژکتور یا ویدئو پروجکشن سردرگم شوند و این سوال پیش آید که، آیا تمامی این‌ها یک دستگاه بوده یا اینکه تفاوت‌های عمده‌ای با یکدیگر دارند؟ در پاسخ به این سوال رایج باید بگوییم در حالت کلی زمانی که پروژکتور‌ها تولید شدند، صرفا وسیله‌ای بودند که وظیفه آنها فقط نمایش ویدئو و فیلم‌های مربوطه بر روی صفحه نمایش بود، اما به مرور زمان این وسیله به صورت مدرن تر و با آپشن‌های جدید تری وارد بازار شد که در نتیجه  گزینه‌های دیگری مثل فایل‌های متنی، تصاویر مختلف، عکس‌های پزشکی و رادیولوژی و حتی فایل‌های پاور پوینت و... را نیز به  نمایش می‌گذارد، به عبارتی ویدئو پروژکتور‌ها که زمانی تنها وظیفه‌ آنها نمایش فیلم بود به مرور گزینه‌های دیگری به آنها اضافه شد و نام دیتا پروجکشن یا دیتا پروژکتور را به آنها لقب دادند، درکل تمامی این عناوین نام یک محصول بوده و تفاوت آنچنان خاصی با یکدیگر ندارند.

 

کاربرد و مدل دیتا پروژکتور‌ها

از آنجا که زمینه فعالیت ویدئو پروژکتور‌ها با توجه به کاربردشان معمولا گسترده است در نتیجه به طور خلاصه به مدل‌هایی که بیشترین کاربرد را دارند اشاره می‌کنیم و به ادامه بحث می‌پردازیم، اول از هرچیز بهتر است بدانید که این وسیله در دو سطح حرفه‌ای وغیرحرفه‌ای تولید می‌شود که با توجه به سطح و حیطه کاری خود مدل مربوطه را انتخاب می‌کنید. همچنین در بحث انواع مدل‌‌ها می‌توانیم به مواردی مثل ویدئو پروژکتور‌ خانگی یا  سینمای خانگی ، پروژکتور‌های سه بعدی، ویدئو پروژکتور‌های اداری آموزشی و در آخر مدل‌های مینی و جیبی که امروزه بسیار کاربردی هستند اشاره کنیم.

 

فرق بین ویدئو پروژکتور,ویدئو پروجکشن چه تفاوتی با ویدئو پروژکتور دارد,تفاوت بین ویدئو پروجکشن با ویدئو پروژکتور

تلویزیون پروجکشن چیست ؟

 

تلویزیون پروجکشن چیست؟

این مدل از تلویزیون‌ها در ابتدا با عنوان تلویزیون‌های صفحه بزرگ در بین مردم شناخته و شروع به کار کردند که در طول زمان رفته رفته پیشرفت و تکامل پیدا کرده و در صنعت تکنولوژی رشد چشمگیری داشتند، درکل برخی از تلویزیون‌هایی که صفحه نمایش ‌آنها بزرگتر از 42 اینچ باشد در گروه تلویزیون‌های پروجکشن قرار می‌گیرد.این مدل تلوزیون‌ها معمولا تصاویری با کیفیت بالا داشته و همچنین در پخش دیجیتالی کیفیتی مطلوب را به شما ارائه می‌دهند، پخش‌های دیجیتالی به نسبت تلویزیون‌های معمولی تصاویر را به صورت واید تر و همچنین  با وضوح بیشتر و جزیئیات بهتر نمایش می‌دهند.

 

روند نمایش تلوزیون‌های پروجکشن چگونه است؟

مدل‌های پروجکشن دارای جعبه‌ای بوده که تصاویر در آنجا بازتابیده شده و با استفاده از آیینه‌های به کار رفته شده یا لنز‌های مخصوص خود، تصویر را برای شما به روی صفحه نمایش می‌دهد، تقریبا تا چندیدن سال پیش تصویر‌های ایجاد شده برای نمایش از لامپ‌های اشعه کاتدی کمک می‌گرفتند که بیشتر اوقات نیز به خوبی کار می‌کردند اما با توجه به بدنه سنگینی که در روند تولید تلویزیون‌های پروجکشن به کار می‌رفت و باعث می‌شد که به بدنه‌ای بزرگ نیاز داشته باشد که اغلب روی زمین قرار می‌گرفت بعد از مدتی تعدادی از مشتریان خود را از دست داد.

 

مرور زمان و رشد صنعت تکنولوژی باعث شد که این مدل از تلویزیون‌ها در مدل‌هایی با صفحه های بزرگ‌ تر در طول و عرض تولید شده که با توجه به طراحی‌، این مدل‌ها سنگین تر از قبل ساخته شدند، در نتیجه این مسئله که به عبارتی می‌توان گفت از معایب تلویزیون پروجکشن‌هاست باعث شد فناوری‌های جدید و پیشرفته تری در تولید آنها صورت بگیرد و مدل‌های سبک تر با عملکردی مشابه مدل CTR  و حتی بهتر تولید شود. 

 

در نهایت کدام یک از این عناوین درست است؟

اگر بخواهیم در این بحث به یک نتیجه گیری کلی برسیم و تفاوت عمده این اسامی را برای شما مطرح کنیم بهتر است بگوییم: کلمه دیتا که امروزه بسیاری آن را به کار می‌برند و همانطور که می‌دانید کلمه‌ای انگلیسی بوده در معنای اطلاعات در ساختار‌های مختلف به کار می‌رود، درنتیجه در بحث خود وسیله تفاوتی بین ویدئو پروژکتور و دیتا پروژکتور وجود ندارد و تمامی ویدئو پروژکتور‌های موجود در بازار، از حد صرفا نمایش ویدئو فراتر رفته و دیتا یا هر اطلاعات دیگر در قالب‌های متنوع را برای ما به خوبی نمایش ‌می‌دهند و تنها تفاوت آنها در نوع داده ‌هایی است که به نمایش می‌گذارند، پس اگر در هنگام خرید زمانی که این اسامی به گوشتان خورد خیلی سردر گم نشوید و به راحتی وسیله مورد نظر خود را با توجه به کاربردی که مد‌نظرتان است انتخاب کنید، ممنون که تا انتها همراه ما بودید، انتخابی فراموش نشدنی را برای شما ‌خواهانیم.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------