بلاک شدن در واتساپ/WhatsApp و روش های تشخیص آنبلاک شدن در واتساپ,فهمیدن بلاک شدن در واتساپ,whatsapp

نشانه های بلاک شدن در واتساپ

 

بلاک شدن در واتساپ

واتس اپ یکی از پیام رسان‌های محبوب نزد ایرانیان است که قابلیت هایی، چون چت آنی، اشتراک گذاری عکس و برقراری تماس‌های تصویری دارد و میلیون‌ها نفر در ایران از آن استفاده می‌کنند

معرفی اپلیکیشن واتساپ

واتساپ / WhatsApp یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسان است که برای ارسال رایگان پیام متنی و برقراری تماس صوتی و تصویری استفاده می‌شود. این برنامه توسط شرکت سهامی واتس‌اَپ ساخته شده‌است.

 

مؤسس شرکت و سازنده این برنامه یان کوم است ولی فیسبوک در سال ۲۰۱۴ این اپلیکیشن را خرید. شرکت فیس بوک در جدیدترین گزارش خود شمار کاربران واتس آپ را دو میلیارد نفر اعلام کرده است.

 

همچنین واتس اپ یکی از پیام رسان‌های محبوب نزد ایرانیان است که قابلیت هایی، چون چت آنی، اشتراک گذاری عکس و برقراری تماس‌های تصویری دارد و میلیون‌ها نفر در ایران از آن استفاده می‌کنند.

 

قابلیت بلاک شدن در واتساپ برای این است که مردم بتوانند خودشان جلوی مزاحم ها و افراد سودجو را بگیرند. تا دیگر نه تماسی از آن‌ها دریافت کنند نه عکس و پیام‌های ناخواسته از آن‌ها بگیرند. اما نشانه های بلاک شدن در واتساپ چیست؟ آیا راهی هست که از این بابت مطمئن شد؟

 

با توجه به سیاست های حفظ حریم خصوصی کاربران در واتساپ، شما هیچ وقت در جریان این که کسی شما را در واتس آپ بلاک کرده است قرار نخواهید گرفت و شما فقط با فرستادن پیام هایی که حتی به مقصد نمی رسند وقت خود را تلف می کنید. حال تصور کنید که کسی شما را در واتساپ بلاک کرده باشد. با مطالعه این مقاله در بیتوته میتوانید از بلاک شدن واتساپ خودتان مطمئن شوید.

 

چگونه بفهمیم در واتس آپ بلاک شده ایم؟

 

آن بلاک شدن در واتساپ,رفع بلاک شدن در واتس اپ,دور زدن بلاک در واتساپ

روش های تشخیص بلاک شدن در واتساپ

 

۱. بررسی آخرین زمان آنلاین بودن یا همان Last seen

برای فهمیدن بلاک شدن در واتساپ باید وضعیت Last Seen یا آخرین زمان آنلاین بودن فرد مورد نظر را بررسی کنیم. اگر اطلاعاتی از آخرین زمان آنلاین بودن فرد مشاهده نمی‌کنید احتمالا بلاک شده اید هرچند ممکن است که آن شخص نمایش آخرین زمان آنلاین بودنش را به حالت غیرفعال در آورده باشد که در این صورت این راهکار به تنهایی برای شما موثر نخواهد بود.

 

برای مشاهده آخرین زمان حضور یا آنلاین بودن مخاطب موردنظرتون باید به یکی از گفتگوهای خود مراجعه کنید، در قسمت پایین نام مخاطب آخرین زمان حضور وی در واتس آپ مشخص شده است. (مطابق عکس زیر)

 

علت بلاک شدن در واتساپ،شکستن بلاک در واتساپ,بررسی آخرین زمان آنلاین بودن

برای فهمیدن بلاک شدن در واتساپ بایدآخرین زمان آنلاین بودن فرد مورد نظر را بررسی کنیم.

 

۲. فهمیدن بلاک شدن در واتس اپ با روش ارسال پیام

یکی از نشانه های بلاک شدن در واتساپ این است که پیام شما به دست مخاطب نمیرسد. در این مرحله یک پیام به مخاطب موردنظر خود ارسال کنید. در صورتی که توسط اون شخص بلاک شده باشید در کنار پیام شما فقط یک تیک کمرنگ خاکستری نمایش داده میشود ولی در غیر اینصورت هنکامی که پیام شما به دست مخاطب رسیده باشد دو تیک خاکستری و هنگامی که پیام شما دیده شده باشد دو تیک آبی در کتار پیامتان نشان داده میشود.

 

البته این روش هم به تنهایی نمیتواندنشان دهنده مسدود شدن در واتس آپ باشد چون ممکن است مخاطب شما آفلاین بوده باشد.

 همچنین بعضی ترفند ها در رابطه با خواندن پیام بدون تیک خوردن آن وجود دارد که شخص مورد نظر اگر از این روش ها استفاده کند این بررسی نیز تاثیر خود را از دست می دهد.

 

رفع بلاک شدن در واتس اپ،علت بلاک شدن در واتساپ,نشانه های بلاک شدن

فهمیدن بلاک شدن در واتس اپ با روش ارسال پیام

 

۳. بررسی تغییر تصویر پروفایل شخص برای فهمیدن بلاک شدن در واتس آپ

تغییر نکردن تصویر پروفایل شخص موردنظرتان میتواند علت بلاک شدن در واتساپ باشد.

اگر متوجه شدید برای مدت زمان طولانی مثلا چندماه تصویر پروفایل شخص موردنظرتون تغییر نکرده است، ممکن است توسط آن شخص بلاک شده باشید.

 

برای مشاهده عکس پروفایل فرد مورد نظر، بر روی نام شخص در بالا صفحه گفتگو ضربه بزنید.

افراد بلاک شده نمی توانند تغییرات موجود در پروفایل را ببینند، در نتیجه اگر شما بلاک شده باشید نمی توانید هیچ تغییری را ببینید.

 

البته اگر آن ها یکی از آن افرادی باشند که تمایلی به آپدیت پروفایل شان ندارند، در نتیجه این نیز می تواند دلیل عدم تغییر پروفایل شان باشد.

 

۴. برقراری تماس صوتی یا تصویری برای بررسی بلاک شدن در واتس آپ

 

فهمیدن بلاک شدن در واتساپ,مسدود شدن در واتس اپ,برقرای تماس صوتی

یکی از روش های تشخیص بلاک شدن در واتس آپ برقراری تماس است.

 

شما می توانید با استفاده از گزینه تماس در سمت چپ صفحه پروفایل شخص مورد نظر یک تماس صوتی یا تصویری برقرار کنید. اگر بر روی گزینه تماس ضربه زدید ولی تماس گرفته نشد، میتواند به این معنا باشد که فرد موردنظر شما را در واتس آپ بلاک کرده باشد. کاریران تماس افراد بلاک شده را نمیتوانند دریافت کنند

 

ولی این می تواند دلایل دیگری نیز داشته باشد، مواقعی هست که افراد از طریق تنظیمات این گزینه را غیرفعال می کنند و یا ممکن است به اینترنت متصل نبوده باشند و تماسی دریافت نکرده باشند. 

 

۵. فهمیدن بلاک شدن در واتس اپ با ایجاد گروه

روش قطعی برای فهمیدن بلاک شدن در واتس آپ، ایجاد گروه است. برای این کار ابتدا یک گروه جدید ایجاد نمایید و مخاطب موردنظرتون را که احتمال میدهید شما را بلاک کرده است، به گروه اضافه کنید ، اگر با پیغامی با مفهوم شما اجازه این کار را ندارید یا شما مجاز به اضافه کردن مخاطب موردنظر نیستید، مواجه شدید، به احتمال خیلی زیاد شما توسط آن شخص بلاک شده اید.

 

۶. چک کردن پروفایل شخص مورد نظر با اکانت دیگر برای تشخیص بلاک شدن در واتساپ

شما میتوانید با استفاده از نرم افزارهای مختلف یک اکانت دیگر در واتس آپ ایجاد کنید و مواردی مانند عکس پروفایل، آخرین زمان آنلاین بودن و ... را در پروفایل شخص مورد نظر بررسی کنید، اگر تنظیمات حریم خصوصی شخص مورد نظر در حالت عمومی قرار داشته باشد نقض یکی از موارد بالا میتواند نشانه بلاک شدن در واتس آپ باشد.

 

رفع بلاک شدن در واتساپ یا شکستن بلاک واتس آپ 

 

آن بلاک شدن در واتساپ,رفع بلاک شدن در واتس اپ,ضد بلاک واتساپ

روش های دور زدن بلاک در واتس اپ

 

حال که با مطالعه این مقاله با نشانه های بلاک شدن در واتساپ آشنا شدید و متوجه شدید دوست تان شما را در واتس آپ بلاک کرده است، در ادامه مقاله روش های دور زدن بلاک در واتس آپ را به شما آموزش میدهیم. 

 

همانطور که گفتیم یکی از تدابیر امنیتی برای کاهش مزاحمت مخاطبین در پیام رسان های مختلف از جمله واتساپ، امکان بلاک کردن است. اما اگر به اشتباه شما توسط کاربری بلاک شوید، چه باید کرد؟ 

 

تاکنون هیچ اپلیکیشن و نرم افزاری برای آن بلاک شدن در واتس آپ طراحی نشده است ولی با این سه روش میتوانید بلاک شدن در واتس آپ را دور بزنبد:

روش اول: حذف اکانت واتس اپ برای رفع بلاک شدن در واتس اپ

روش دوم: ایجاد اکانت موازی

روش سوم: استفاده از گروه مشترک

 

روش اول: حذف اکانت برای شکستن بلاک در واتس اپ

 

ضد بلاک واتساپ،بلاک شکن واتس اپ,حذف اکانت واتساپ

یکی از روش‌های شکستن بلاک در واتساپ، حذف اکانت و نصب دوباره آن است.

 

یکی از روش‌های خارج شدن از بلاک واتساپ، حذف اکانت و نصب دوباره آن است که البته به نظر می‌رسد در نسخه‌های جدید، این روش بلاک شکن واتساپ کار نمی‌کند. همچنین در این روش تمام اطلاعات شما پاک می‌شود؛ به همین دلیل استفاده از آن به هیج وجه پیشنهاد نمی شود.

 

برای این کار ابتدا نرم افزار واتس اپ خود را باز کنید و به بخش منوها بروید یا همان سه نقطه عمودی، در واتس اپ را لمس کنید تا آپشن ها نمایش داده شوند. در این بخش به مسیر  Settings > Account > Delete my account بروید.

و بعد از وارد کردن شماره موبایل و اطلاعات خود گزینه delete account را کلیک کنید. بعد از این که از واتس اپ خارج شدید مجددا، در واتساپ با همین شماره ثبت نام کنید. 

 

روش دوم: دور زدن بلاک در واتس آپ با اکانت و شماره ای دیگر

برای این روش لازم است که یک اکانت موازی داشته باشید. برای انجام این کار چند راه حل وجود دارد:

_ استفاده از یک گوشی یا تبلت دیگر برای ایجاد اکانت

_ ایجاد یک اکانت با سیم کارت دیگر، و مدیریت آن از طریق رایانه

_ استفاده از نرم افزار parallel space

 

موارد اول و دوم به راحتی قابل انجام است و برای روش سوم ابتدا باید نرم افزار parallel space را از گوگل پلی دانلود و نصب کنید. 

 

رفع بلاک شدن در واتس اپ,علت بلاک شدن در واتساپ,نرم افزار parallel space

یکی از روش‌های شکستن بلاک در واتساپ، حذف اکانت و نصب دوباره آن است.

 

بعد از اجرای برنامه شما با یک علامت + روبرو می شوید. این علامت برای افزودن اپلیکیشن بکار می رود. بعد از کلیک بر روی علامت + باید از لیست نمایش داده شده اپلیکیشن واتساپ را انتخاب کنید و منتظر شوید تا نصب شود. حال شما دو واتس آپ بر روی گوشی خود دارید. 

حالا می توانید با شماره مجازی یا یک سیم کارت دیگر، به فرد مورد نظر پیام دهید.

 

روش سوم: شکستن بلاک واتس آپ با استفاده از گروه اشتراکی

برای اجرای این روش باید از یک دوست کمک بگیرید تا هم شما و شخصی که شما را بلاک کرده است را وارد یک گروه مشترک کند و سپس گروه را ترک کند تا به راحتی بتوانید با مخاطب مورد نظر خود چت کنید. البته توجه داشته باشید که هنوز هم در این روش نمی‌توانید عکس پروفایل مخاطب، استاتوس و آخرین زمان آنلاین شدن او را ببینید، اما نکته مهم این است که می‌توانید با او چت کنید.

 

گردآوری: بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------