شهر آسیایی که توریست هایش از لندن و پاریس بیشترنداخبار,اخبار گوناگون
هرچند بانکوک مدت طولانی است که در بالای لیست قرار دارد؛ اما بخش گردشگری تایلند همیشه با نوسان روبه رو بوده است، به طوری که تعداد توریست‌ها براساس آمار سالانه، در ماه می ۱.۰۳ کاهش و در ماه ژوئن ۰.۸۹ درصد افزایش داشته است؛ بنابراین،...

بنا به آخرین آمارگیری‌هایی که انجام شده، شهر بانکوک پایتخت تایلند، از پایتخت فرانسه پاریس و پایتخت انگلستان لندن، از لحاظ تعداد توریست و جذب گردشگر پیشی گرفته است.

 

این آمار و ارقام برای تایلندی‌ها که مدتی بود درباره کاهش توریست‌های خارجی دچار نگرانی شده بودند، مایه امیدواری و خوشحال کننده است.

 

بر اساس رده بندی سالانه شرکت «مستر کارد»، بانکوک برای چهارمین سال متوالی عنوان پربازدید‌ترین مقصد توریستی جهان را با ۲۲.۵ میلیون توریست در هر سال به دست آورده است.

 

پاریس و لندن رتبه‌های دوم و سوم را با ۱۹.۱ میلیون توریست و دبی رتبه چهارم را با تعداد ۱۵.۹ میلیون توریست و گردشگر در هر سال به دست آورده است.

 

سنگاپور و کوالالامپور در جنوب شرق آسیا در رتبه‌های پنجم و ششم جای گرفته اند. این آمار بر اساس تحقیقات و تحلیل از سوی طرف سوم، اطلاعات ثبت شده و داده‌های عمومی در دویست شهر گردشگری به دست آمده است.

 

شهر‌های نیویورک، استانبول، توکیو و آنتالیا در ترکیه بقیه رتبه‌ها را کسب کرده اند. تعداد بازدیدکنندگان خارجی در دویست شهر در ده سال گذشته ۷۶ درصد افزایش یافته است.

 

هرچند بانکوک مدت طولانی است که در بالای لیست قرار دارد؛ اما بخش گردشگری تایلند همیشه با نوسان روبه رو بوده است، به طوری که تعداد توریست‌ها براساس آمار سالانه، در ماه می ۱.۰۳ کاهش و در ماه ژوئن ۰.۸۹ درصد افزایش داشته است؛ بنابراین، ترتیب پر توریست‌ترین شهر‌های جهان عبارت است از: بانکوک، پاریس، لندن، دبی، سنگاپور، کوآلالامپور، نیویورک، استانبول، توکیو و آنتالیا است.

 

تابناک باتو

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------