عجیب ترین اشیا چاپ شده 3D/ تصاویربا پیشرفت تکنولوژی، صنعت چاپ نیز دگرگون شد و امروزه می‌توان اشیا را با کمک یک چاپگر سه بعدی چاپ کرد. در حال حاضر اشیای زیادی با کمک این فناوری چاپ و مورد استفاده قرار می‌گیرند، مدتی قبل اولین خانه‌ای که با کمک چاپ سه بعدی ساخته شده بود در نیویورک فروخته شد. در حالی که فناوری چاپ سه بعدی شگفت انگیز است، چیز‌هایی که با استفاده از چاپ سه بعدی ایجاد می‌شوند شاید بسیار باورنکردنی باشند. برخی از این اشیا کاملا مفید و کاربردی هستند و بقیه خیر.

 

در ادامه ۱۰ چیز عجیب و غریب چاپ شده سه بعدی را مطالعه می‌کنید:

 

غذا

عجیب ترین اشیا چاپ شده 3D،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

محققان دانشگاه کالج کورک در ایرلند اشیا را با استفاده از پنیر چاپ شده سه بعدی کردند. آن‌ها یک نازل چاپگر سه بعدی را با پنیر پر کردند و طرح‌های پنیری از جمله یک خرس کوچک را با آن چاپ کردند. این طرح‌ها بیشتر مسطح بود، زیرا پنیر آئروسل ماده پایداری برای چاپ نیست. انواع دیگری از غذا‌ها نیز وجود دارد که به صورت سه بعدی چاپ شده اند، یکی از معروف‌ترین آن‌ها شکلات چاپی سه بعدی است. شکلات یک ماده عالی برای چاپ سه بعدی است، زیرا می‌تواند ذوب و سپس به راحتی سفت شود. این محققان همچنین پیتزا چاپ سه بعدی نیز دارند. یک چاپگر مجهز به سه نازل بود که درون آن را با خمیر مایع، سس گوجه و پنیر پر کردند. در کمتر از پنج دقیقه، خمیر پیتزا برای پخت آماده شد. محققان گفتند که به لطف چاپگر سه بعدی توانستند تردی نان را به طور دقیق کنترل کنند.

 

پوست

عجیب ترین اشیا چاپ شده 3D،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

محققان دانشگاه تورنتو یک چاپگر دستی سه بعدی ایجاد کردند که می‌تواند سلول‌های پوستی را احیا کند. در آزمایش این چاپگر محققان سلول‌های یک خوک را برداشتند و در محیط آزمایشگاه سلول‌های بیشتری را کشت کردند. پس از رشد سلول‌های کشت شده، محققان از این سلول‌ها به عنوان ماده چاپی استفاده کردند.

 

چاپگر سه بعدی مانند یک غلطک روی زخم خوک حرکت داده شد. سپس سلول‌های کشت شده درون چاپگر با موفقیت به ناحیه باز زخم متصل شدند. دانشمندان فکر می‌کنند در آینده می‌توان از این فناوری برای جایگزینی پیوند پوست برای افرادی که دچار زخم‌های عمیق و سوختگی هستند کاربرد دارد. همچنین دانشمندان توانستند با فناوری چاپ سه بعدی استخوان و رگ‌های مصنوعی بسازند و امیدوارند که در آینده این فناوری به کمک افراد بیمار و کسانی که دچار نقص عضو شده‌اند بیاید.

 

دریل برقی

عجیب ترین اشیا چاپ شده 3D،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

مردی در نیوزیلند کوچکترین مته برقی را با چاپگر سه بعدی ساخت. ابعاد این دریل ۱۷، ۵، ۷.۵، ۱۳، ۱۳ میلی متر است و به یک مته ۰.۵ میلی متری مجهز است. این مته توسط یک باتری سمعک کار می‌کند و از یک موتور کوچک و سیم کابل هدفون استفاده می‌کند.

 

ماشین مسابقه میکروسکوپی

عجیب ترین اشیا چاپ شده 3D،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

محققان در دانشگاه صنعتی وین یک چاپگر سه بعدی ایجاد کردند که می‌تواند اجسام نزدیک به اندازه میکروسکوپی را بسازد. محققان برای نشان دادن توانایی‌های آن چاپگر، اتومبیل مسابقه‌ای کوچکی را چاپ کردند که تقریباً به اندازه عرض پیاز مو است.

 

ربات دیوار نورد

عجیب ترین اشیا چاپ شده 3D،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

دانشمندان کره جنوبی از چاپگر سه بعدی برای ساخت رباتی استفاده کردند که می‌تواند از دیوار‌ها بالا برود. این ربات از حرکت گکو تقلید می‌کند و قادر است با کمک لنت‌های چسبنده از دیواره‌های عمودی بالا برود. بدنه این ربات با استفاده از ماده‌ای به نام Polyamide ۱۲ چاپ سه بعدی شده است.

 

ساختمان‌

عجیب ترین اشیا چاپ شده 3D،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

بتن ماده اصلی است که توسط چاپگر سه بعدی برای چاپ خانه استفاده می‌شود. جرثقیل نازل چاپگر را از سطح زمین بلند کرده و هنگام قرار دادن لایه‌های بتن، نازل را حرکت می‌دهد. برخی از چاپگر‌های سه بعدی همچنین می‌توانند مواد عایق را لایه لایه کنند. اکثر ساختمان‌های چاپ سه بعدی به کد‌های ساختاری پایبند نیستند، بنابراین به صورت سازه‌های موقتی ساخته و بسیار کوچک ساخته هستند. اما شرکت‌های ساختمانی خوش بین هستند که با پیشرفت تکنولوژی قادر به ساختن ساختار‌های پیشرفته‌تر باشند.

 

چاپگر سه بعدی

عجیب ترین اشیا چاپ شده 3D،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

چاپگر سه بعدی چاپگر سه بعدی را چاپ کرده، کسی نمی‌تواند یک چاپگر سه بعدی را به طور کامل چاپ کند، اما محققان همه قسمت‌های آن را جداگانه چاپ و سپس آن‌ها را به صورت دستی مونتاژ کردند.

 

باشگاه خبرنگاران

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------