عجیب ترین اعتیادهایی که درباره‌اش شنیده‌ایمعجیب ترین اعتیادها،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

با شنیدن کلمه "اعتیاد" اولین چیزی که به ذهن شما خطور می کند مواد مخدر ، الکل ، قند یا حتی تلفن های هوشمند است. با این حال ، اعتیاد شامل موارد بسیار دیگری است که شاید قبلاً به آنها فکر نکرده باشید! اعتیاد به هر چیزی مربوط می شود که بر مرکز پاداش در مغز تأثیر می گذارد و باعث ایجاد رفتارهای اعتیاد آور می شود. در حالی که بسیاری از انواع آن مضر نیستند، برخی از این رفتارها ممکن است زندگی یک معتاد را تحت تأثیر قرار دهد.

 

اعتیاد به خرید

عجیب ترین اعتیادها،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

مطمئناً شخصی را می شناسید که به خرید اعتیاد داشته باشد! در واقع ، یک بیماری مانند این در پزشکی دارای نام خاصی است که آنیومانیا نامیده میشود و می تواند عواقب خطرناکی داشته باشد! کسانی که وسواس به آنیومانیا دارند هیچ کنترلی بر رفتارهای خریدشان ندارند و اغلب برای پاسخ به این اعتیاد، بدهکار می شوند. به دلیل رفتار خارج از کنترل آنها این خریدها اغلب مورد استفاده قرار نمی گیرند. أنها نه برای استفاده از چیزهایی که خریده‌اند، بلکه برای ارضای اعتیاد خود خرید می کنند.

 

اعتیاد به ورزش

عجیب ترین اعتیادها،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

ورزش شاید اعتیاد آورترین فعالیت سالم باشد. این اعتیاد گاهی در ورزشکاران حرفه ای ظاهر می‌شود، اما اعتیاد به ورزش در افراد دیگر نیز ممکن است رخ دهد. همچنین می‌تواند با بی اشتهایی یا نوروم (ورم عصب) همراه شود. با اعتیاد به ورزش ورزشکاران اغلب در یک سطح شدید و به مدت دو تا سه ساعت در روز ورزش می‌کنند. این اعتیاد می‌تواند فشار زیادی روی قلب، ریه‌ها و عضلات وارد کند. افراد مبتلا به اعتیاد به ورزش می توانند در خوردن کالری کافی برای سطح فعالیت خود تلاش کنند و مشکلات وزنی در پی دارد.

 

کندن مو

عجیب ترین اعتیادها،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

کندن مو، که به آن تریکوتیلومانیا نیز گفته می‌شود یک فعالیت قهری (اجباری) است که برای کنترل علائم اضطراب انجام می‌شود. افراد مبتلا به تریکوتیلومانیا تمایل اجباری و فوری به کشیدن مو از سر، دست‌ها، ابروان، مژه‌ها یا ریش دارند. این اغلب منجر به ایجاد لکه‌های طاسی می‌شود. برخی از افراد همچنین موهای خود را می جوند یا حتی می‌خورند که این امر می‌تواند باعث مشکلات گوارشی یا انسداد شود.

 

خودزشت پنداری و اعتیاد به اصلاح اعضای بدن

عجیب ترین اعتیادها،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

یکی از اعتیادهایی که گروه بزرگی از مردم از آن رنج می برند وسواس اصلاح بدن به روش های مختلف است.

 

برای برخی این ممکن است به معنای جراحی های مکرر پلاستیک باشد ، در حالی که برخي ديگر به دنبال خال کوبی یا سوراخ کردن در قسمت های مختلف بدن هستند. در موارد شدید ، به دلیل تعدیلات زیادی که در بدن وی انجام می شود ، تشخیص چهره واقعی فرد دشوار می شود. این امر می‌تواند در نتیجه عزت نفس پایین یا بیماری روانی به نام "اختلال بدشکلی بدن" ایجاد شود.

 

افراد مبتلا به اعتیاد به اصلاحات بدن می توانند با عواقب مالی ناشی از جراحی ها یا روش های تکراری پرهزینه مواجه شوند و برخی پس از جراحی فوت کرده اند.

 

اعتیاد به خوردن چیزهای غیر معمول مثل خاک

عجیب ترین اعتیادها،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

این اعتیاد ، اعتیادی است که شامل خوردن خاک و مواد غیرقابل خوردن است. این اختلال در افراد مبتلا به اوتیسم یا تاخیر در رشد شایع است، اما در افرادی که کم خونی فقر آهن دارند "که یخ یا شن می خورند" نیز دیده می شود. مصرف مواد غیر خوراکی ممکن است گاهی منجر به خفگی یا مسمومیت شود. حتی برخی از افراد از مواد صابون یا شوینده استفاده می کنند که منجر به استفراغ و اسهال و همچنین کم آبی شدید می شود.

 

اعتیاد به بوی بنزین

عجیب ترین اعتیادها،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

بوی بنزین می‌تواند به اندازه اعتیاد به استنشاق مواد دیگر خطرناک باشد. افراد معتاد به استنشاق بنزین این کار را به دلیل لذت ناشی از بوییدن در عرض پنج دقیقه که با سرگیجه، منگی و احساس آرامش همراه است، انجام می‌دهند. با این حال، استنشاق بنزین می‌تواند منجر به عواقب مضر زیادی شود از جمله: توهم، اختلال گفتار، حالت تهوع و استفراغ، افسردگی، اختلال سیستم اعصاب مرکزی، سرفه شدید، سردرد، آسیب کلیه، تشنج، آسیب کبدی، آسیب ریه و آسیب مغزی، تغییر در سیستم قلبی عروقی، کما و در موارد شدید منجر به مرگ بشود.

 

اعتیاد به تمیز کردن خانه

عجیب ترین اعتیادها،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

این اعتیاد اغلب به عنوان علامت اختلال وسواس فکری- عملی ظاهر می‌شود. این افراد ممکن است تصور کنند خانه هایشان به اندازه کافی تمیز نیست. آن‌ها اغلب هر روز ساعت‌ها به تمیز کردن خانه می‌پردازند، حتی اگر خانه آن‌ها کثیف نباشد. در موارد شدید، کسانی که از اعتیاد به تمیز کردن رنج می‌برند اقدام به خودکشی می‌کنند تا از شر اعتیاد به تمیز کردن خانه نجات پیدا کنند. 

 

اعتیاد به نوشیدن خون

عجیب ترین اعتیادها،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

اعتیاد به نوشیدن خون یکی از نگران کننده‌ترین انواع اعتیاد‌های غیر معمول است. مبتلایان به این بیماری معمولاً نیاز به مصرف خون انسان یا حیوان را احساس می‌کنند.

 

برخی از افراد مبتلا به این بیماری، خودزنی می‌کنند، بدن خود را می‌برند و خون می‌نوشند، در حالی که برخی دیگر که به اعتیاد خون مبتلا هستند، برای تغذیه اعتیاد خود، انسان‌ها یا حیوانات را به طرز فجیعی می‌کشند. کسانی که اعتیاد به نوشیدن خون دارند، اغلب همزمان مشکلات جدی روانپزشکی دارند، از جمله: اختلال هویت. در حالی که مصرف خون در بعضی از کشور‌ها می‌تواند بخشی از یک رژیم غذایی سنتی باشد، افرادی که به اعتیاد مبتلا هستند برای حفظ منابع روزمره خود اغلب رفتار‌های وحشتناک مانند زخمی کردن خود یا کشتن دیگران را انجام می‌دهند.

 

تابناک باتو

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------