راهنمای خرید بهترین برند اینورتر از لاله زاراگر بخواهیم اصلی ترین تجهیز حوزه اتوماسیون را معرفی کنیم باید بگوییم؛ اینورتر و تمام!...

 

اینورتر یا همان درایو ملزوم الکتریکی ست که میتواند در بسیاری از وسایل صنعتی و غیر صنعتی نظیر کولر گازی، ماشین لباس شویی، پمپ آپ، آسانسور و ... مورد استفاده قرار بگیرد.

 

نگاهی فنی به اینورتر یا همان درایو

به صورت کل اینورتر به دستگاهی گفته میشود که میتواند جریان مستقیم DC  را به جریان غیر مستقیم و متناوب AC تبدیل کند. در واقع اینورتر برق AC با ولتاژ  220 را یکبار به DC تبدیل کرده و مجدد آن را به AC مبدل میکند اما اینبار با ولتاژ و فرکانسی که تجهیز مصرف کننده نیاز دارد که این ولتاژ و فرکانس توسط ما تنظیم میشود.

 

ما در الکتروشایلی عاشق مباحث فنی هستیم، بیایید کمی فنی تر به این موضوع نگاه کنیم: سرعت گردش یک موتور مستقیما با ولتاژ ورودی و فرکانسی که موتور دریافت میکند مرتبط است، به عبارت دیگر هر میزان که ولتاژ افزایش یا کاهش یابد سرعت گردش موتور (دور بر دقیقه) افزایش یا کاهش خواهد یافت.

 

در واقع این کنترل سرعت دور موتور هم میتواند هوشمند باشد نظیر ماشین لباس شویی هم میتواند قابل تنظیم باشد مانند آسانسور ها تقریبا هر حرکتی که با الکتروموتور صورت میپذیرد میتواند به وسیله درایو صنعتی به یک حرکت کنترل شده و هوشمند مبدل گردد.

 

برای مثال هتلی را در نظر بگیرید که 20 اتاق دارد. سرعت گردش پمپ آب این هتل باید بر اساس میزان مصرف که در حال انجام است و همچنین تعداد شیر هایی که باز است کم و زیاد و تحت کنترل باشد.

 

هوشمندی اینورتر صنعتی به قدری بالاست که نوعی از اینورتر های صنعتی برای راه اندازی و کنترل میزان سرعت سانترفیوژ هسته ای نیز استفاده میشود.

 

چرا باید از اینورتر استفاده کنیم؟

اینورتر  تقریبا جز جدایی ناپذیر سیستم اتوماسیون هر صنعت و هر مجتمع مسکونی یا تجاری میباشد چرا که استفاده از آن مزیت های بسیار فر اوانی دارد از جمله آن ها میتواند به صرفه جویی مستقیم در مصرف جریان برق اشاره کرد در واقع میتوان گفت کاهش هزینه های جاری مصرف برق یکی از اصلی ترین مزایای استفاده از اینورتر هوشمند است.

 

اینورتر برای راه اندازی موتور بسیار هوشمند و با قاعده عمل میکند و از حداقل مصرف برق در استارت موتور بهره میبرد و این خود علاوه بر کاهش هزینه مصرف انرژی باعث افزایش عمر الکتروموتور نیز خواهد شد.

 

راه اندازی نرم اینورتر باعث میشود که ضربه های مکانیکی هنگام استارت الکتروموتور به سایر تجهیزات مرتبط کاهش پیدا کند و در نتیجه عمر تجهیزات جانبی نیز افزایش یابد.

 

از دیگر مزایای اینورتر این است که میتواند بدون نیاز به قطع و وصل جریان اصلی برق موتور را روشن و راه اندازی کند و یا خاموش نماید.

 

امکان برنامه ریزی هوشمند برای حرکت و کنترل دور موتور با اینورتر وجود خواهد داشت.

 

اینورتر این امکان را به ما میدهد که بدون نیاز به کنتاکتور و سایر تجهیزات مشابه سرعت و جهت حرکت موتور را تغییر دهیم.

 

اینورتر با تبدیل جریان ورودی به جریان خروجی مناسب تجهیز مصرف کننده آن را در مقابل اضافه بار حفاظت میکند و باعث افزایش عمر و جلوگیری از خرابی و سوختن موتور خواهد شد.

 

و اما دو مزیت دیگر که دانستن آن ها برایتان بسیار جالب توجه خواهد بود درایو صنعتی (اینورتر) میتواند سرعتی بیشتر از سرعت نامی در موتور را در اختیارمان قرار دهد.

 

امکان عملکرد صحیح موتور هنگامی که ولتاژ ورودی دائما در حال تغییر است با اینورتر وجود خواهد داشت. در واقع اینورتر از موتور در برابر افزایش و یا کاهش ناگاهانی ولتاژ ورودی محافظت میکند.

 

بهترین برند اینورتر کدام است؟

به سوال بسیار جالبی رسیدیم. حال که به نگاهی جامع و تقریبا کامل در خصوص اینورتر ها و عملکرد آن ها رسیدیم خوب است بررسی مختصری در خصوص برندهای برتر تولید کننده اینورتر صنعتی داشته باشیم.

 

کارشناسان فنی و نیز کارشناسان فروش الکتروشایلی بر این باورند که برای هر کاربری در هر صنعتی یک یا چند اینورتر مناسب وجود دارد. شاید شما مطمئن باشید که برند زیمنس یک برند عالی ست اما ممکن است اینورتر های این کمپانی بهترین گزینه برای شما و پروژه تان نباشد فلذا بهترین کار قبل از خرید تماس با کارشناسان الکتروشایلی و گرفتن مشاوره از آن هاست.

 

حال بیایید نگاهی داشته باشیم به برندهای برتر و معبر تولید و عرضه اینورتر و درایو صنعتی

 

درایو آلمانی Siemens

زیمنس آلمان را که میشناسید؛ غول دنیای برق صنعتی و اتوماسیون اروپا که حتی برندهای نظیر اشنایدر نیز نای رویایی با آن را ندارد. تجهیزات زیمنس همواره یکی از با کیفیت ترین، خوش ساخت ترین و مرغوب ترین تجهیزات تابلو برق و اتوماسیون بوده است. الکتروشایلی تجهیزات زیمنس را با تضمین صد در صدی اصالت کالا و ارجینال بودن تقدیم مشتری میکند.

 

خرید اینورتر,بهترین اینورتر,برند های اینورتر

نمایندگی ای دی تی در لاله زار

 

اینورتر زیمنس با عنوان V20 شناخته میشوند و بسیار هوشمند تر از موارد مشابه در برندهای دیگر میباشند.

 

عموما از درایو زیمنس برای هواساز ها، کمپرسور ها، پمپ ها و صنایع ماشین سازی استفاده میشود.

 

اینورتر چینی ولی با کیفیت

اینوت یک کمپانی چینی تولید کننده اینورتر های بسیار با کیفیت و استاندارد است. بر خلاف تصور عمومی که از محصولات بی کیفیت چینی داریم، اینوت واقعا تولید کننده ای بسیار فوق العاده در این خصوص است.

 

تمرکز این کمپانی از ابتدا بر روی محصولات حوزه اتوماسیون صنعتی بوده است و این تمرکز نتیجه ای جز رشد روز افزون کیفیت و کارایی محصولات اینوت INVT نداشته است.

 

اینورتر اینوت در 4 مدل زیر تولید میشود:

اینورتر اینوت invt  مدل GD10

اینورتر اینوت invt  مدل GD20

اینورتر اینوت invt  مدل GD200A

اینورتر اینوت invt  مدل GD350

 

الکتروشایلی, نمایندگی ای دی تی در لاله زار, بهترین مراجع خرید اینورتر تک فاز و 3 فاز  آیمستر

اینورتر چینی

 

کره ای، مثل همیشه با ظرافت و قدرتمند

کره ای ها تقریبا در هر صنعتی که به صورت جدی وارد شدند بازار آن صنعت را به دست گرفتند. این روز ها هیچ برندی به اندازه برند ال اس کره جنوبی در حوزه اتوماسیون بازار خوبی ندارد. اینورتر ال اس در لاله زار آنقدر پرفروش و مورد استقبال است که کمتر کسی میتواند آن را نادیده بگیرد.

 

ال اس در 9 سری متقاوت اینورتر های متنوعی را در رنج های مختلف تولید میکند که هر کدام به نوعی مناسب صنعت خاصی میباشند. این اینورتر ها در دو سطح فشار متوسط و فشار ضعیف تولید و عرضه میشوند که هر کدام رنج ولتاژی خاص خود را دارند.

 

ال اس استانداردی نوین و بروز را برای تولید اینورتر های خود به کار میگیرد که در بازار پر سود اینورتر ها با قیمت مناسبی که نسبت به رقبای اروپایی خود دارد، تقریبا انتخاب اکثر مصرف کنندگان این حوزه است.

 

فرانسوی، منحصر به فرد، چشم بسته بخرید

محصولات اشنایدر الکتریک فرانسه آنقدر با کیفیت و خاص هستند که لاله زاری ها به اصطلاح میگویند، این تجهیزات را چشم بسته و با اطمینان کامل بخرید. درایو اشنایدر schneider در 10 مدل متنوع در رنج های مختلف تولید میشود که تقریبا معادل آن را در اینورتر های ال اس شاهد بودیم.

 

محصولات اشنایدر الکتریک فرانسه,اینورتر اینوت,عرضه اینورتر و درایو صنعتی درایو آلمانی Siemens

محصولات اشنایدر الکتریک فرانسه

 

نظارت بر روی ساخت تجهیزات اتوماسیون اشنایدر در کارخانه این کمپانی به قدری بالاست که اشنایدر الکتریک توانسته از سختگیر ترین و بزرگترین مراکز بررسی و استاندارد سراسر جهان تاییدیه های متنوعی را دریافت کند. اشنایدر الکتریک همواره بر اصل بهینه سازی مصرف انرژی و ارتقا کیفیت و کارایی پایبند بوده است.

 

یک کره ای کار بلد دیگر!

باز هم کره ای ها و اینبار اینورتر ای دی تی آی مستر ADT iMaster ؛ این کمپانی در 4 سری C1 – E1 – A1 و U1 اینورتر هایی مناسب با صنایع مختلف طراحی و تولید میکند. از جمله نکاتی که جالب است بدانید آن است که شرکت ای دی تی که سری جدید اینورتر هایش را به عنوان اینورتر آی مستر تولید میکدد تنها حوزه ای که فعالیت میکند، حوزه اتوماسیون و تولید اینورتر های حرفه ای آیمستر است.

 

الکتروشایلی به عنوان نمایندگی ای دی تی در لاله زار با ارائه گارانتی شرکتی و درصد تخفیف همکاری یکی از بهترین مراجع خرید اینورتر تک فاز و 3 فاز  آیمستر میباشد.

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022