معرفی بهترین سیستم گرمایشی در زمستان + راهنمای انتخابدر کشور ایران با توجه به این که فصل زمستان هوای سرد و خنکی را دارد و دمای هوا دربرخی مناطق به شدت کاهش می یابد ، نیاز است تا با استفاده از برخی تجهیزات گرمایشی دمای هوا را افزایش داد و گرم نمود. سیستم های گرمایشی در مدل ها و عملکرد مختلفی طراحی و تولید شده اند که نوع مصرف سوخت و نحوه ایجاد گرمایش با یکدیگر متفاوت میباشد.

 

هریک از سیستم های گرمایشی با توجه به نوع عملکرد و مصرف سوخت مورد استفاده قرار میگیرد .یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین سیستم های گرمایشی هیتر میباشد که به هیتر گازی ، برقی ، گازوئیلی تقسیم بندی میشوند .در این مقاله به معرفی بهترین سیستم گرمایشی در زمستان و همچنین راهنمای انتخاب هیتر پرداخته شده است.

 

آریا تجهیزات,فروشگاه های اینترنتی معتبر آریا تجهیزات,بخاری گرمایشی

هیتر گازی

 

معرفی انواع هیتر گرمایشی

امروزه یکی از بهترین سیستم های گرمایشی جهت ایجاد گرما و حرارت در مکان های مختلفی از جمله سوله ها ، گلخانه ، بیمارستان ، مساجد، سالن های پرورش قارچ و... هیتر های فن دار میباشد. هیتر ها ی پر کاربرد در دو مدل هیتر گازی و برقی تولید میشوند که با توجه به نیاز مصرف کننده قابل استقاده میباشد همچنین قابلیت تبدیل مصرف سوخت بصورت گازوئیلی نیز در هیتر ها وجود دارد.

 

با توجه به اینکه عملکرد هیتر ها در نحوه ایجاد گرمایش یکسان بوده اما برند و مدل هیتر های تولید با یکدیگر متفاوت بوده و توسط کارخانه های مختلف تولید و عرضه می گردد.

 

هیتر گازی

یکی از پرکاربردترین هیتر های موجود در سیستم های گرمایشی، هیتر گازی میباشد چرا که هیتر گازی مصرف سوخت کمتر و قدرت حرارت دهی بیشتری را نسبت نوع برقی دارد و از این لحاظ در بین مصرف کننده از محبوبت بالایی برخوردار میباشد.نحوه کارکرد دستگاه به اینصورت میباشد که پس از روشن شدن هیتر و ایجاد گرما ، فن های تعبیه شده در داخل دستگاه حرارت و گرمای تولید شده را به سمت بیرون پرتاب میکند و باعث ایجاد محیطی گرم و مطلوب میگردد.

 

هیتر برقی

بخاری های برقی نیز در مدل ها و عملکرد های مختلفی طراحی و تولید میگردد که برندهای هرکدام با توجه به نحوه کارکرد و استراتژی خود با یکدیگر متفاوت میباشد. هیترهای برقی هم بصورت خانگی و هم صنعتی قابل استفاده است.

 

بخاری برقی همانند مدلهای گازی یکی از پرکاربرد ترین سیستم های گرمایشی در بین افراد میباشد چرا که از این سیستم گرمایشی میتوان در مناطق سردسیر و مناطقی که دسترسی به گاز وجود ندارد استفاده کرد.

 

نحوه عملکرد هیتر برقی با توجه به نوع دستگاه ممکن است متفاوت باشد سیستم های صنعتی بصورت فن دار و پرتاب باد و سیستم های خانگی بصورت تابشی و با قدرت کمتری گرما را تولید میکنند.

 

هیتر گازی یا برقی ؟

اما یک سوال مهم اینکه واقعا کدام نوع هیتر یا بخاری برای محیط ما مناسب میباشد ، هیتر گازی یا برقی؟ در پاسخ به این سوال باید به این نکته توجه نمود که مکان های استفاده این نوع سیستم های گرمایشی متفاوت میباشد همچنین ابعاد محیط و مکان مورد نظر در انتخاب بهترین سیستم گرمایشی نقش بسیار مهمی دارد بعنوان مثال جهت استفاده از هیتر برای محیط صنعتی و بزرگ هیتر گازی با ابعاد بزرگتری نیاز میباشد و همچنین بدلیل مصرف سوخت گاز و صرفه اقتصادی نسبت به برق توصیه میشود از هیتر های گازی استفاده گردد.

 

اما در عوض برای گرم کردن یک اتاق و یا داخل منزل، هیترهای برقی با سایز کوچک نیز جوابگو و قابل استفاده میباشد. و نیازی به استفاده از هیتر گازی فن دار بزرگ نیست چرا که هیتر فن دار گرما را توسط فن های دستگاه با قدرت بیشتری به سمت بیرون انتقال میدهند .

 

از دیگر نکاتی که میتوان به آن اشاره نمود این میباشد که در اکثر هیتر های برقی جهت انتقال گرما نیازی به لوله کشی و کانال کشی جهت تهویه نمیباشد اما در هیتر های گازی جهت تهویه و انتقال دی اکسید کربن حاصل از سوخت به محیط بیرون نیاز به کانال کشی و دودکش میباشد.

 

معیارهای انتخاب بهترین سیستم گرمایشی

جهت تهیه و استفاده از هیتر گرمایشی لازم است چندین فاکتور مهم را قبل از تهیه دستگاه در نظر گرفت تا بتوان بهترین گزینه را انتخاب نمود. از جمله معیار های مهم جهت تهیه هیتر گرمایشی میتوان به موارد زیر اشاره نمود :

 

محیط مورد استفاده

ابتدا جهت تهیه بخاری گرمایشی باید به این نکته توجه نمود که برای چه محیطی نیاز به استفاده از هیتر داریم . بعنوان مثال جهت تامین گرمایش اتاق خواب نیازی به استفاده از هیتر گازی صنعتی و کارگاهی و یا هیتر فن دار نمیباشد. با یک هیتر برقی کوچک نیز میتوان اتاق را به میزان مورد نظر گرم نمود.

 

اما جهت تامین گرمایش یک سالن بزرگ مانند: باشگاه ها ، سوله ، سالن های پرورش قارچ ، گلخانه و.. میتوان از هیتر گازی فن دار و یا هیتر های برقی بزرگ استفاده نمود.با توجه به مصرف انرژی کمتر بخاری گازی نسبت به برقی اکثر افراد از این نوع هیتر استفاده میکنند اما در صورتی که در محیط مورد نظر دسترسی به گاز نداشته باشید میتوان از هیتر برقی نیز استفاده نمود.

 

خرید بخاری گرمایشی,خرید هیتر,خرید هیتر از آریا تجهیزات

هیتر گازی اریا تجهیزات

 

گرمایش مورد نیاز

یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب سیستم گرمایشی نوع گرمایش و حرارتدهی مورد نیاز میباشد ، در برخی موارد مانند کارگاه ها که نیاز به گرمایش بصورت پرتاب باد نمیباشد و لازم است تا حرارت بصورت موضعی وفقط محیط اطراف هیتر باشد در این حالت بهتر است از بخاری های کارگاهی استفاده کرد که بدون فن بوده و گرما را به محیط بیرون پرتاب نمیکند . اما در صورتی که نیاز به گرمایش محیطی بزرگ و پرتاب گرما باشد استفاده از هیتر های فن دار توصیه میشود ، که حرارت در این نوع هیتر توسط فن های تعبیه شده در داخل دستگاه به محیط بیرون منتقل شده و باعث گرمایش محیط وسیعی را می شود.

 

جنس بدنه دستگاه

از دیگر موارد مهم در تهیه بخاری و یا هیتر گرمایشی توجه به نوع سیستم و جنس بدنه دستگاه می باشد. بدنه هیتر های گازی از جنس گالوانیزه و پوشش رنگ الکترواستاتیک میباشد که استحکام بسیاری بالایی داشته و در برابر رطوبت مقاومت بالایی را دارا میباشد. همچنین بدلیل استفاده از ورقه مقاوم در این نوع هیتر صدای دستگاه بسیار کاهش یافته و قابل استفاده در اکثر محیط های صنعتی و خانگی میباشد.

 

شرایط گارانتی و خدمات پس از فروش

گارانتی و خدمات پس از فروش از مهمترین مواردی میباشد که قبل از تهیه دستگاه نیاز است به آن توجه نمود. توصیه میشود هیتر را از فروشگاهای معتبر که قطعات را گارنتی کرده و خدمات پس از فروش خوبی را دارند تهیه کنید .

 

گارانتی تولید کننده ها با یکدیگر متفاوت بوده و از 12 الی 48 ماه گارانتی برای محصولات خود دارند.

 

سخن پایانی

در صورتی که قصد تهیه هیتر و یا بخاری گرمایشی را دارید میتوانید با توجه به چند نکته مهم بهترین سیستم گرمایشی را انتخاب و تهیه کنید . از مزیت های استفاده هیتر گازی میتوان به این موارد اشاره نمود مصرف انرژی کمتری را داراست و تامین گرمایش محیط های بزرگ و صنعتی را بسرعت انجام میدهد . از طرفی هیتر های برقی نیز در محیط های خانگی کوچک و مکان هایی که دسترسی به گاز نمیباشد کاربرد دارد.

 

آریا تجهیزات یکی از فروشگاه های اینترنتی معتبر در این زمینه میباشد که تمام سیستم های گرمایشی گازی ، برقی ، گازوئیلی و...را بصورت یکجا  تقسیم بندی و عرضه میکند که با مراجعه به وبسایت اریا تجهیزات میتوانید قبل از تهیه دستگاه بصورت رایگان مشاوره دریافت کنید .

 

منبع : آریا تجهیزات

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------