تازه های دکوراسیون

کفسابی, کفسابی چیست, کاربردهای کفسابی

کفسابی چیست و چه کاربردی دارد ؟

کفسابی چیست و چه کاربردی دارد ؟ آشنایی با کفسابی کفسابی به معنای سابیدن کف ساختمان است. کفسابی در…

چگونه می توان پترن های مختلف را در دکوراسیون با هم ترکیب کرد؟همه ما دوست داریم الگوهایی را در منزل خود استفاده نماییم این نقش و پترن ها می توانند در بسیاری قسمت های منزل به کار روند زیرا پترن ها المان های گرافیکی را به هر فضایی وارد کرده و می توانند تکمیل کننده و همچنین هماهنگ کننده رنگ های مختلف به کار برده شده در فضا باشند.

 

ترس بیشتر افراد برای استفاده از پترن ها شلوغی و ایجاد عدم توازن در دکوراسیون است اما در حقیقت، پترن ها زمانی که به درستی استفاده می شود، می توانند جذابیت های داخلی را افزایش دهند، اما هنگامی که به اشتباه استفاده می شوند، ممکن است یک فضای ایده آل با دکوراسیونی متناسب را نیز خراب کرده و در آن عدم توازن ایجاد کنند از این رو با ما در ادامه با برخی نکات کاربردی در مورد نحوه ترکیب متناسب پترن ها همراه باشید.

 

۱- تصمیم گیری درباره طرح رنگی

اول و مهمتر از همه، شما باید بدانید که چه رنگی برای دکوراسیون داخلی شما مناسب است رنگ هایی را انتخاب کنید که با هم ترکیب زیبایی ایجاد می کنند این یک شروع خوب برای انتخاب رنگ پترن های شما خواهد بود به عنوان مثال اگر در دکوراسیون منزل رنگ های سیاه و سفید دارید می توانید از خال خال یا راه راه سفید مشکی استفاده کنید و الگوی رنگی موجود در دکوراسیون را در پترن ها نیز تکرار نمایید مزیت انجام این کار ایجاد هماهنگی و نگاهی منسجم در دکوراسیون فضاست.

 

برای دکوراسیون منزل رنگ هایی را انتخاب کنید که با هم ترکیب زیبایی ایجاد کنند

 

۲- از طرح های چاپی و پترن ها ی مورد علاقه خود شروع کنید

از طرح های چاپی و گرافیکی و پترن های مورد علاقه خود کمک بگیرید و سپس با رنگ های به کار رفته در دکوراسیون منزل آن ها را امتحان کنید یا در صورت علاقه، از رنگ های دارای هارمونی با سایر اجزا یا در تضاد کامل برای ایجاد نقاط کانونی و قسمت های مورد علاقه برای قرار دادن مرکز توجه بصری از آن ها استفاده نمایید برای انتخاب طرح به اندازه و کوچکی و بزرگی پترن ها برای تاثیرگذاری بیشتر توجه کنید از پترن های ریز در نقاط دور از دید چشم استفاده نکنید و مقیاس پترن را با ابعاد اجزایی از دکوراسیون که در آن پترن به کار می رود مورد نظر قرار دهید تا هم به خوبی دیده شوند و هم تاثیر بصری مثبتی در دکوراسیون ایجاد کنند.

 

۳- بازی با رنگ های خنثی

اگر فکر می کنید افزودن الگوهای بیشتر و رنگارنگ دکوراسیون منزل را شلوغ و نا به سامان جلوه گر می کند می توانید به جای صرف نظر از به کارگیری پترن های مختلف در کنار هم از رنگ های خنثی استفاده کنید برای مثال می توانید از تناژهای رنگی سفید، کرم یا بژ استفاده کنید. این رنگ ها می توانند رنگ پایه و زمینه خوبی برای پترن ها باشند تا بدون نگرانی از پترن های بیشتری در صورت تمایل استفاده کنید.

 

می توانید از تناژهای رنگی سفید، کرم یا بژ استفاده کنید

 

۴- توجه به اندازه پترن ها

ضروری است که به اندازه الگوهایی که با هم ترکیب می کنید، توجه کنید. بهتر است از استفاده از پترن هایی با اندازه و مقیاس های مشابه در کنار یکدیگر اجتناب نمایید به عنوان مثال، می توانید از الگوی بزرگتر برای پرده و کوچکتر برای کوسن ها استفاده کنید. ترکیب های متفاوت مقیاس و اندازه الگوها باعث ایجاد هماهنگی بیشتر در منزل خواهند شد.

 

۵- ترکیب پترن هایی به رنگ سفید در کنار یک تک رنگ

از دیگر راه های امن برای استفاده از الگوها این است که آن را با سفید ترکیب کنید یا فقط یک الگوی با پس زمینه سفید انتخاب کنید. شما می توانید سعی کنید ترکیب رنگ های مختلف پترن خاصی را با پایه سفید امتحان کنید البته باید بدانید با اینکار پترن ها کمتر به چشم می آیند و اگر دکوراسیون شلوغی دارید  و علاقه به استفاده از پترن ها دارید یا دکوراسیونی مینیمال تر را ترجیح می دهید این انتخاب خوبی برای شما خواهد بود البته لازم به ذکر است طرح پترن ها و طرافت آن ها نیز در این سادگی بسیار تاثیر گذار است.

 

سعی کنید ترکیب رنگ های مختلف پترن خاصی را با پایه سفید امتحان کنید

 

۶- ترکیب رنگ های پررنگ با پترن ها

در واقع فارغ از شکل و طرح های متفاوت، پترن ها به دلیل داشتن طرح و افزودن الگوهای گرافیکی به فضا کمی فضا را شلوغ تر می کنند و این تاثیرات بصری می تواند با رنگ های شاد و پر رنگ بیشتر شده و تاثیرات بیشتری در دکوراسیون ایجاد نمایند.

 

پترن ها به دلیل داشتن طرح و افزودن الگوهای گرافیکی به فضا کمی فضا را شلوغ تر می کنند

 

۷- تعداد پترن ها در کنار هم

درباره این موضوع که چگونه می توان چند الگو را در یک فضای مورد استفاده قرار داد می توان گفت پیشنهاد طراحان استفاده از سه تا چهار الگو در مقیاس و اندازه های مختلف می باشد که بهتر است یکی از پترن ها با مقیاس بزرگتر استفاده شود تا بقیه الگوها را تحت تاثیر قرار دهد و ترکیب مناسب تری ایجاد کند.

 

از سه تا چهار الگو در مقیاس و اندازه های مختلف استفاده کنید

 

۸- استفاده از پترن هایی با تناژهای مختلف یک رنگ

استفاده از پترن ها با طیف های مختلف یک رنگ باعث می شود تا همخوانی و هارمونی بیشتر شود و اجزای دکوراسیون در مطابقت و سادگی بیشتری در کنارهم قرار گیرند اما باز هم در استفاده از این روش مقیاس را فراموش نکنید. شما می توانید یک الگوی بزرگتر را انتخاب کنید و پترن های ریز و کوچکتر را به آن بیافزایید.

 

می توانید یک الگوی بزرگتر را انتخاب کنید و پترن های کوچکتر را به آن بیافزایید

 

۹- استفاده از الگوهای مختلف و تک رنگ

برای جلوگیری از شلوغی و یا اجتناب از استفاده رنگ های مختلف می توانید پترن های مختلف را در یک رنگ در قسمت های مختلف دکوراسیون مانند پرده و یا کوسن ها استفاده نمایید.

 

می توانید پترن های مختلف را در یک رنگ در قسمت های مختلف دکوراسیون استفاده نمایید

 

۱۰- از تصاویر الهام بخش ایده بگیرید!

اگر هنوز از اینکه از پترن ها چگونه استفاده کنید اطمینان ندارید تصاویر بیشتری ببینید و از دکوراسیون داخلی تصاویر استفاده از پترن ها در طرح ها، رنگ ها و یا در قسمت های مختلف منزل در وبسایت های اینترنتی و مجلات کمک بگیرید ولی فراموش نکنید حتما کوچکی یا بزرگی منزل خود، علایق و ترکیب رنگ های مناسب با دکوراسیون خود را به کار ببرید شاید برخی پترن ها در تصاویر خوب باشند اما در دکوراسیون شما تعادل را برهم ریزند.

 

در آخر می توان گفت پترن ها واقعا زیبا هستند هنگامی که تصمیم به استفاده از این عنصر برای دکوراسیون خانه خود دارید از راهکارهای بالا کمک بگیرید و می توانید از راهنمایی های متخصصین حوزه دکوراسیون استفاده نمایید تا فضایی جذاب و آرامش بخش و متعادل از نظر بصری داشته باشید.

 

با توجه به ابعاد منزل، علایق و ترکیب رنگ های مناسب با دکوراسیون خود را به کار ببرید

 

منبع: decoboom.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------