راهنمای از بین بردن سوسک‌های خانگی با سنجاقاز بین بردن سوسک‌های خانگی

از بین بردن سوسک‌های خانگی

 

بیشتر افراد با دیدن سوسک به خصوص سوسک پروازی در خانه‌شان وحشت می‌کنند. در حقیقت از میان 4500 گونه سوسک در جهان فقط 60 درصد به خانه‌ها وارد می‌شوند و بقیه اصلا دوست ندارند به سمت خانه‌تان بیایند. اما چطور باید از شر سوسک‌ها که منشا بیماری‌هایی مثل آسم و غیره هستند، در امان بمانیم؟ اول باید دشمن را بشناسیم، چون مقابله با هرگونه به روش متفاوتی نیاز دارند.

  

تفاوت گونه‌های مختلف سوسک

• سوسک‌های آلمانی ریز و قهوه‌ای هستند و پرواز نمی‌کنند. و چون بیشتر توی خانه و آشپزخانه دیده می‌شوند به آنها سوسک آشپزخانه هم می‌گویند.

• سوسک‌های آسیایی مثل سوسک‌های آلمانی هستند اما پرواز می‌کنند. این سوسک‌ها فضای باز را ترجیح می‌دهند اما در خانه هم پیدا می‌شوند.

• سوسک‌های آمریکایی قهوه‌ای تیره و درشت و پروازی هستند و فضای بیرون را دوست دارند. گاهی اوقات برای دسترسی به آب و غذا به خانه‌ها می‌آیند.

• سوسک فلوریدا درشت اما مشکی هستند. آنها فضای باز و پرواز کردن را ترجیح می‌دهند، اما برای خوردن غذای سگ یا خرده غذاها به خانه‌ها می‌آیند.

 

نحوه از بین بردن سوسک‌های خانگی

نحوه از بین بردن سوسک‌های خانگی

 

پیشگیری از ورود سوسک‌ها به خانه

سوسک‌ها حشراتی مقاوم هستند، مخصوصا اگر قفسه خوراکی‌های آشپزخانه را پیدا کنند. بنابراین روش‌های پاک‌سازی ناموفق کار را سخت‌تر می‌کند. بهترین کار این است که از ورود آنها به خانه جلوگیری کنید.

 

برای این پیشگیری از ورود این حشرات باید:

پیشخوان، کف، روی گاز و میز را تمیز نگه دارید.

سطوح را بعد از استفاده تمیز کنید.

مواد غذایی را در تمام شب یا روز را بیرون نگذارید.

زباله‌ها مرتب را بیرون بگذارید.

هرشب ظرف آب و غذای سگ را بردارید.

شب‌ها ظرف‌ها را داخل سینک نگذارید.

 

اما از آنجا که این موجودات برای پیدا کردن غذا گشت‌وگذار می‌کنند، امکان ورود آ‌ن‌ها به خانه‌ی تمیز شما هم هست. بنابراین باید راه ورود آن‌ها را به خانه مسدود کنید. 

خوب خانه را جستجو کرده و تمام نقاط ورودی سوسک‌ها را پر کنید.

قبل از آوردن جعبه به پارکینگ یا انباری آن‌ها را خوب بگردید، تا مطمئن شوید حشره‌ای در آن نباشد.

اگر از حیاط یا بیرون چیزی را به خانه آوردید، حتما آن را خوب بررسی کنید.

دور چهارچوب پنجره، زیر در و اطراف لوله را حتی اگر کوچک بود، پر کنید.

هرگز سوسک‌ها را دست کم نگیرید چون آن‌ها حتی از ریزترین حفره‌ها هم وارد می‌شوند.

گیاهان را از خانه‌تان دور نگه دارید.

پشت دیوارهای خارجی گل و بوته نکارید.

هیزم‌ها را از خانه دور بگذارید.

 

راهنمای از بین بردن سوسک‌های خانگی

راهنمای از بین بردن سوسک‌های خانگی

 

سمپاشی سوسک‌های خانگی

دلیل سختی پاک‌سازی سوسک‌های آلمانی که اغلب در خانه پیدا می‌شوند به نسبت سوسک‌های آمریکایی، تولیدمثل سریع آن‌ها است. به همین علت به راحتی نمی‌توان جمعیت این سوسک‌ها را کنترل کرد. سوسک ماده بعد از جفت‌گیری بین40 تا 60 نوزاد تولید می‌کند. اغلب گونه‌ها در عرض 28 روز بالغ می‌شوند، بنابراین حتی اگر شما سوسک‌های بالغ را بکشید، بعد از یک ماه جمعیت جدید سر از تخم بیرون می‌آورند. بنابراین باید ماهانه سوسک‌ها را پاک‌سازی کنید.

 

در نظر داشته باشید که اگر در آپارتمان زندگی می‌کنید و همسایه‌های شما سوسک دارند، به احتمال زیاد این حشرات موذی به خانه شما هم وارد شوند. مخصوصا اگر همسایه آن‌ها را پاک‌سازی کند. 

 

اگر قصد دارید برای سمپاشی سوسک‌ها از یک متخصص کمک بگیرید در قدم اول می‌توانید برآورد قیمت سمپاشی سوسک را در شهر خودتان داشته باشید. مثلا اگر به دنبال شرکت خدمات سمپاشی در تهران باشید، می‌توانید درخواست آنلاین سمپاشی سوسک ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصان در سنجاق صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه‌تر را تجربه کنید.

 

برای از بین‌بردن سوسک‌ها می‌توانید از تله چسبی، حشره‌کش صنعتی یا حشره‌کش های طبیعی استفاده کنید.

 

برای پاک‌سازی موفق سوسک‌ها می‌بایست:

عملیات سمپاشی را مستمر انجام دهید.

از تله‌های مناسب استفاده کنید.

 

برای پاک‌سازی سوسک‌ها باید در این کار جدی باشید و به‌صورت پیوسته انجامش دهید. حیاط را هم تمیز کنید و مطمئن شوید که حیاط برای بازی سگ و گربه تمیز و ایمن است. رهایی از شر حشرات و سوسک‌ها آسان نیست، اما شدنی است. فقط یادتان باشد مواد شیمیایی حشره‌کش را در قفسه مواد غذایی استفاده نکنید یا سریع بعد از استفاده قفسه را تمیز کنید.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------