پیدا شدن گنج در زباله‌های استکهلماخبار,اخبارگوناگون, گنج

تاج‌های طلایی و جواهرنشان که با سنگ‌های قیمتی و مروارید آذین شده اند، به پادشاه چالرز نهم و ملکه کریستینای بزرگ و به سال ۱۶۱۱ تعلق دارند. آن دو با تاج هایشان دفن شدند، اما پس از چندی تاج‌ها برای بازدیدکنندگان کلیسا به نمایش درآمدند.

یک نگهبان سوئدی در سطل زباله ای در حومه استکهلم، دو تاج و یک کره ی طلایی پادشاهی پیدا کرد که گفته می شود، به خانواده ای سلطنتی در قرن هفدهم بازمی گردد.

در ۳۱ جولای، جواهرات سلطنتی از کلیسای اعظم شهر استراجانس که نزدیک استکهلم است به سرقت رفت. پلیس می گوید، جواهرات پیدا شده، همان جواهرات سرقتی است و تحقیقات برای تشخیص درستی این موضوع و اصل بودن جواهرات همچنان ادامه دارد.

گفتنی است، دو مرد، جواهرات را جلوی چشم شاهدان به سرقت بردند و سپس در دریاچه مالارین سوار قایقی شده و غیبشان زد تا اینکه جواهرات در سطل زباله پیدا شد. این جواهرات، اشیای ملی سوئد به شمار می روند.
 

اخبار,اخبارگوناگون, گنج


تاج های طلایی و جواهرنشان که با سنگ های قیمتی و مروارید آذین شده اند، به پادشاه چالرز نهم و ملکه کریستینای بزرگ و به سال ۱۶۱۱ تعلق دارند. آن دو با تاج هایشان دفن شدند، اما پس از چندی تاج ها برای بازدیدکنندگان کلیسا به نمایش درآمدند.

 

تابناک باتو

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------