یک ساختمان باستانی در سواحل یونان از زیر آب بیرون آمدساختمان باستانی در سواحل یونان،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون
ویرانه‌های یک ساختمان هفت اتاقه اخیراً در نزدیکی ساحل جزیره‌ای در کشور یونان از زیر آب بیرون آمده است؛ این ساختمان حاوی گنجینه‌ای از آثار باستانی نیز هست.

به گزارش فرادید، چندین سال است که باستان‌شناسان در سواحل شرقی جزیره سالامیس در حال تحقیقات زیر آبی هستند و تازه‌ترین یافته آن‌ها شامل بقایای یک شهر غرق‌شده می‌شود که قدمت آن به قرون چهارم و پنجم پیش از میلاد بازمی‌گردد. 

 

این ساختمان دراز و باریک حدود ۲۰۰ فوت عرض و ۱۰۵ فوت طول دارد. اندازه و شکل آن نشان می‌دهد که احتمالاً یک «اِستوآ» بوده است؛ نوعی ساختمان یا راهروی دراز و بی‌حصار با ستون‌هایی که معمولاً به اتاق‌های دیگر متصل بوده‌اند. 

 

ساختمان باستانی در سواحل یونان،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

به گفته کارشناسان، درون ساختمان یک گنجینه از آثار متعلق به یونان باستان کشف شده است که شامل کلکسیونی از ظروف سفالین، انواع مختلف گلدان‌ها و سرامیک‌ها، اشیاء سفالی، قطعات سنگ مرمر و ۲۲ سکه‌ی برنزی می‌شود. 

 

میان مصنوعات یافت‌شده، دو یافته از قرن چهارم قبل از میلاد جالب توجه بودند. نخست، یک قطعه ستون مزین به یک کتیبه به یک خط چندپاره.

 

ساختمان باستانی در سواحل یونان،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

دومین یافته جالب توجه، قطعه‌ای از یک تخته سنگ بود که تصویر دست بزرگی روی آن نقش بسته بود و احتمالاً بخشی از یک حجاری برجسته بزرگ‌تر با پیکرهای بیرون‌زده از سطح یک پس‌زمینه صاف بوده است.

 

باستان‌شناسان معتقدند این کشف به درک ما از این شهر باستانی به ویژه سازماندهی سکونتگاه‌های آن کمک می‌کند. سالامینا جزیره‌ای حدود ۱۵ مایلی غرب آتن است.

 

ساختمان باستانی در سواحل یونان،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون
ساختمان باستانی در سواحل یونان،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------