بزرگترین مزرعه عمودی جهان افتتاح شدبزرگترین مزرعه عمودی جهان ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون
بزرگترین مزرعه عمودی جهان با قابلیت تولید سالانه ۲ میلیون پوند سبزیجات و ۹۵ درصد صرفه جویی در مصرف آب در مقایسه با مزارع معمول در دبی افتتاح شده است. 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، باغچه های عمودی جایگزینی مناسب برای جبران بحران کمبود زمین کشاورزی هستند.

 

هرچند ایده ساخت مزارع عمودی باستانی است اما اکنون بزرگترین نمونه آن آماده تولید بیش از ۲ میلیون پوند سبزیجات در سال است.

 

این مزرعه عمودی که بوستانیکا(Bustanica) نام دارد توسط هلدینگ کراپ وان با همکاری کیترینگ پرواز امارات ساخته شده و اخیرا در دبی واقع در امارات متحده عربی افتتاح شده است. این واحد با مساحت ۳۳۰ هزار فوت مربع است.

 

محصولاتی که در این باغچه عمودی تولید می شوند، پاک هستند و نیازی به شستن آنها قبل از مصرف نیست زیرا بدون آفت کش یا هرگونه مواد شیمیایی تولید شده اند. همچنین این واحد در مقایسه با مزارع معمولی ۹۵ درصد آب کمتر مصرف می کند و بازده روزانه آن ۳ تن است.

 

جالب آنکه در این مزرعه از ماشین یادگیری، هوش مصنوعی و فناوری تحلیل داده ها استفاده می شود. بزرگترین مزرعه عمودی جهان از یک سیستم حلقه بسته استفاده می کند که آب را از طریق گیاهان به گردش در می آورد تا مصرف آب بهینه شود. در این سیستم طی فرایند آبیاری، آب تبخیر و دوباره در سیستم بازیافت می شود. به این ترتیب در مقایسه با مزارع سنتی، سالانه ۲۵۰ میلیون لیتر در مصرف آب صرفه جویی می شود و همچنان بازده یکسان خواهد بود.

 

سبزیجاتی که در باغچه عمودی تولید می شوند، در خط هواپیمایی امارات سرو می شود. علاوه برآن محصولات در فروشگاه های محلی عرضه می شود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023