دانستنی‌هایی جالب درباره بخش‌های تاریک ژاپن! اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,بخش‌های تاریک ژاپن
سیاره ژاپن، این یک عنوان مبالغه آمیز درباره ژاپن است؛ نامی که می‌کوشد تا مردم ژاپن را فضایی و از سیاره‌ای دیگر معرفی کند. ژاپن نیز مانند سایر کشور‌ها ـ صرف نظر از فناوری‌های گسترده در آن ـ مشکلات و جوانب تاریک و نکات منفی زیادی دارد. ما در این گزارش به موارد مثبت و منفی درباره این کشور خواهیم پرداخت. 

بنا بر این گزارش، شمار بسیاری از شهروندان ژاپنی در مرخصی‌ها و جشن‌ها برای گرامیداشت خانواده و آداب و رسومشان لباس‌های سنتی می‌پوشند.

 

بر خلاف بسیاری از کشور‌های جهان، دانش آموز ژاپنی شش روز از هفته از روز دوشنبه تا جمعه به علاوه نصف روز شنبه را به مدرسه می‌رود.

 

ژاپنی‌ها تقریباً همه نوع ماهی از هر نقطه از دنیا را می‌خورند، ماهیگیران در این کشور درآمد مکفی دارند، و برنج از خوردنی‌های مهم آن‌ها به شمار می‌رود و ژاپنی‌ها تقریباً هر روز برنج می‌خورند. گوشت خام اسب هم یکی از مهمترین خوراکی‌های مردم ژاپن است. گوشت خام اسب در ژاپن غذای خوشمزه‌ای محسوب می‌شود. ژاپنی‌ها گوشت خام اسب را «باساشی» (basashi) می‌نامند و آن را در برش‌های نازک و کوچک سرو می‌کنند و به صورت خام می‌خورند.

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,بخش‌های تاریک ژاپن

 

دین اصلی در ژاپن شینتو است و دینِ بخشی از مردم این کشور تلفیقی از آیین بودایی و شینتو است. شینتو دینی ساده بدون خدای مشخص، کتاب و پیامبر است. ژاپنی‌ها سه اصل مهم را در زندگی خود جای داده اند: «صداقت و وجدان کاری»، «نظم و پاکیزگی» و «احترام به طبیعت»!

 

بیش از ۹۸ درصد از ساکنان ژاپن ریشه و اصالتی ژاپنی دارند، بیش از ۵۰ هزار معمّر و افراد با عمر‌های طولانی در ژاپن زندگی می‌کنند که بیش از ۱۰۰ سال دارند.

 

ژاپن کشوری است که بیشترین تعداد مبتلایان به بی اشتهایی را دارد و نسبت بی سوادی در این کشور تقریباً صفر درصد است و همچنین ۱۸ برنده جایزه نوبل دارد.

 

ژاپن عبارت است از مجموعه جزایری که تعداد آن به ۴۰۰۰ هزار جزیره می‌رسد که چهار جزیره از همه مهمترند: کیوشو، شیکوکو، هونشو و هوکایدو. از مساحت ژاپن فقط ۱۸ درصد قابل زندگی است و بقیه آن را کوهستان و کوه‌های آتشفشانی دربرگرفته اند. در ژاپن جزیره‌ای وجود دارد که پر از خرگوش است و به آن جزیره خرگوش‌ها می‌گویند. 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,بخش‌های تاریک ژاپن

 

این کشور بیشترین تعداد تجاوزات در جهان را دارد، به گونه ای که به تازگی وزارت دادگستری ژاپن اعلام کرد که اقدامات جدیدی برای بررسی ۱۹۶۳ مورد جدید از نقض احتمالی حقوق بشر را دفاتر حقوقی منطقه‌ای در سراسر ژاپن مربوط به سال ۲۰۱۸ میلادی انجام داده است.

 

موارد جدید تجاوز جنسی در بازه زمانی یک سال، ۳۵.۳ درصد افزایش یافته و در مجموع به ۴۱۰ مورد رسیده است.

 

در مدت مشابه پنج سال گذشته، فقط ۳۰۰ تا ۳۴۰ مورد تجاوز به دادگستری ژاپن ارجاع داده شده بود، اما در سال ۲۰۱۸ میلادی، این تعداد پس از به راه افتادن جنبش #MeToo به سرعت افزایش یافت. این جنبش توجه بیشتری را به مسأله تجاوز جنسی جلب کرد، زیرا زنان با این هشتگ تجارب تلخ خود را بیان می‌کردند.

 

این گزارش می‌گوید، کارفرمایان و رؤسا، کلمات تحقیرآمیز و زشتی درباره استایل شخصی کارمندان خود به کار می‌بردند و یا در طول روز از نظرات جنسی نسبت به همکاران زن خود استفاده می‌کردند.

 

ژاپن همچنین در فهرست بیشترین میزان خودکشی‌ها در جهان قرار دارد و در سال ۲۰۱۶ میلادی ۲۲ هزار مورد خودکشی گزارش شده است. در آنجا همچنین جنگلی به نام جنگل خودکشی وجود دارد که مردم برای خودکشی به آنجا می‌روند.

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,بخش‌های تاریک ژاپن

 

فشار کاری غیرقابل تحمل، یکی از عوامل اصلی خودکشی ژاپنی‌هاست، و اگر صبح سوار متروی ژاپن شوید خواهید دید که مردم به دلیل فشار کار و ساعات کار اضافی خوابیده اند.

 

همزمان با آغاز فصل امتحانات تعداد خودکشی‌ها بین دانش آموزان و انزوای اجتماعی آن‌ها افزایش می‌یابد. گاهی بعضی از دانش آموزان برای چندماه یا چندسال از جامعه دوری یا خودکشی می‌کنند و یا درمان می‌شوند.

 

جمعیت مردم ژاپن در حال کاهش و ژاپنی‌ها در حال انقراضند. امروز جمعیت ژاپن چیزی در حدود ۱۲۷ میلیون است. میزان زاد و ولد در این کشور کاهش یافته و هر سال حتی تا ۴۰۰ هزار تن از شمار ساکنان کاهش می‌یابد. پیش بینی می‌شود تا آغاز سال ۲۰۶۰ این رقم به یک سوم کاهش یابد.

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,بخش‌های تاریک ژاپن

 

ژاپنی‌ها رابطه جنسی کمی دارند، زیرا بیشتر وقت آن‌ها صرف کار کردن است. برخی از زنان ژاپنی بر این باورند که ازدواج «گور زن» است و چنین باور‌هایی تأثیرات منفی روی جمعیت ژاپنی‌ها می‌گذارد. 

 

نژادپرستی در ژاپن شایع است و اگر فردی با پیشینه فرهنگی یا نژادی یا فرهنگ متفاوتی در میان آن‌ها حضور یابد مردم ژاپن علیه او تمایز قائل خواهند شد.

 

زمین ژاپن مستعد بلایای طبیعی است که هر از چندگاهی باعث مرگ شمار بسیاری از مردم می‌شود.

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,بخش‌های تاریک ژاپن

 

مقر گروه یاکوزا یکی از خطرناک‌ترین گروه‌های مافیایی جهان در ژاپن قرار دارد که کار‌های زیادی در ژاپن انجام می‌دهند؛ از گرداندن خانه‌های فساد تا کمک به جامعه در صورت بروز فجایع طبیعی!

 

امپراتوری ژاپن تاریخی پر از خونریزی و کشتار دارد. شاید ژاپن مکان مناسبی برای زندگی شما نباشد، چون ژاپنی‌ها فرهنگی کاملاً متفاوت، زندگی پرشتاب بدون سکون و زبان محاوره‌ای سختی دارند. با وجود اینکه ژاپن با سرعت در علم پیشروی می‌کند، از سوی دیگر در این جامعه افسردگی، خودکشی و ... بسیار به چشم می خورد.

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,بخش‌های تاریک ژاپن

 

تابناک  باتو 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------