X

آشنایی با عجیب ترین سرقت های قرن ۲۱ !در این گزارش عجیب ترین و متفاوت ترین سرقت های سال های اخیر را می خوانید.

 دزدان بی رحم آرزوی هزاران بازدید کننده را نابود کردند. مردم بریتانیا و گردشگران  مدت ها برنامه ریزی کرده بودند که آخر هفته به کاخ بلنهایم، زادگاه وینستون چرچیل، بروند. ورودی کاخ را پرداخت کنند تا بتوانند برای سه دقیقه روی توالت فرنگی تمام طلا بنشیند و قضای حاجت کنند! اما بامداد صبح روز شنبه ۲۳ شهریور، توالت فرنگی طلایی که با نام «آمریکا» شناخته می شود به سرقت رفت.

 

ابتدای سال ۲۰۱۸ زمانی که دونالد ترامپ از رئیس موزه «گوگنهایم» خواست تابلوی «منظره برفی» ونگوگ را برای مدتی به منظور نصب در کاخ سفید به او امانت دهد، رئیس موزه ضمن رد درخواست، پیشنهاد امانت گرفتن توالت «آمریکا» را داد. پاسخی جنجالی که به شهرت اثر افزود. این توالت فرنگی از طلای ۱۸ عیار ساخته شده است و حدود پنج میلیون دلار ارزش دارد. حالا به بهانه این سرقت چند فقره از سرقت های عجیب سال های اخیر را با هم مرور می کنیم.

 

دزد خونسرد در مسکو 

۹ماه پیش، گالری هنر مسکو در ساعت اداری خود پر از بازدید کننده بود و جلوی هر تابلو چند نفر ایستاده و به اثر خیره شده بودند. سارق ۳۱ ساله روس، همچون دیگران جلوی نقاشی یک میلیون دلاری «آی پتری کریمه» که آرکیپ کویندژی در سال ۱۹۰۸ آن را کشیده بود، ایستاد؛ به آن خیره شد و سپس آن را از روی دیوار برداشت و  به سمت در خروجی رفت! او آن قدر با آرامش سرقت را انجام داد که هیچ کس به او شک نکرد. پلیس پس از چند روز اثر را پیدا و سارق را دستگیر کرد. کونونوف، وزیر فرهنگ روسیه، این سرقت را «شایسته ثبت به عنوان یکی از احمقانه‌ترین جرایم قرن ۲۱» خوانده بود.

 

 سرقت اطلاعات تمام مردم بلغارستان 

دو ماه پیش بی بی سی در گزارشی نوشت که اطلاعات شخصی تقریبا «همه جمعیت بالغ کشور» هفت میلیون نفری بلغارستان به سرقت رفته است. این اطلاعات توسط یک جوان ۲۰ ساله در حمله سایبری به سازمان مالیات این کشور ربوده شده بود. اطلاعات به سرقت رفته شامل نام افراد، آدرس محل سکونت و اطلاعات درباره میزان درآمد شخصی بوده است. این که سرنوشت اطلاعات سرقت شده، چه شد مشخص نیست اما این اطلاعات می تواند مورد سوء استفاده های بسیاری قرار گیرد.

 

غذا خوردن دزدان در ظرف ۷ میلیون دلاری

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,عجیب ترین و متفاوت ترین سرقت ها

 

همیشه برای سرقت، یک راننده حرفه ای جلوی در بانک یا مغازه منتظر سارق نیست. اوایل مرداد امسال، جراحان منطقه بنگال از معده یک زن ۲۶ ساله در هند مقادیر زیادی طلا و جواهر شامل ۲۱۵ قطعه به اضافه یک ساعت مچی خارج کردند. جواهرات شامل ۶۹ قطعه زنجیر، ۸۰ گوشواره، ۱۱ حلقه بینی،۴ کلید، ۵ آویز پا، یک ساعت و ۴۶ سکه بودند. این زن که رونی خاتون نام دارد این جواهرات و سکه ها را از فروشگاه برادرش برداشته و بلعیده بود.چندی قبل خبر دیگری هم منتشر شد که چند سارق هندی مجموعه ظروف زرین را به ارزش هفت میلیون دلار از کاخ-موزه میرعثمان علی‌خان، آخرین حاکم حیدرآباددر آشپزخانه خود مورد استفاده قرار می دادند و در آن غذا می خوردند و به نوعی  زندگی شاهانه ای را با آن تجربه کرده بودند !

 

ناپدید شدن ۲۰ خودروی نمایندگان مجلس 

تیرماه سال گذشته باشگاه خبرنگاران در گزارشی اختصاصی اعلام کرد که طی یک سال گذشته (۹۶ تا ۹۷) حدود ۲۰ دستگاه خودرو متعلق به نمایندگان خانه ملت با برچسب مجلس شورای اسلامی به سرقت رفته است. هنوز مشخص نیست از این تعداد چند خودرو توسط پلیس کشف یا بازگردانده شده است. محمد حسن نژاد، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در آن زمان گفته بود: «اگر ارزش مادی این خودروها را هم کنار بگذاریم، اگر فردا این خودروها را با برچسب مجلس پر از مواد منفجره وارد خانه ملت کنند، چه کسی پاسخ‌گوست؟» او همچنین  انتقاد کرده و گفته بود: «زمانی که یک کیلومتر سرعت بالاتر می‌رویم، بلافاصله جریمه برایمان پیامک می‌شود، اما هنوز این خودروها پیدا نشده‌اند.»

 

سکه طلای ۱۰۰ کیلویی ملکه آب شد

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,عجیب ترین و متفاوت ترین سرقت ها

 

موزه «بوده» در برلین که مجموعه عظیمی از سکه‌های منحصر به‌فرد دنیا، همچون ۱۵۲ هزار سکه متعلق به دوران یونان باستان و امپراتوری روم باستان را در خود جای داده، هدف سرقت بزرگ  قرار گرفت. فروردین سال ۹۶ سکه طلای ۱۰۰ کیلوگرمی به نام «برگ بزرگ افرا» که کانادا آن را ضرب کرده بود، توسط باند تبهکار لبنانی به سرقت رفت. پلیس هیچ گاه نتوانست این سکه طلا با ۵۳ سانتی‌متر قطر و سه سانتی‌متر ضخامت را که نیمرخ ملکه بریتانیا روی آن ضرب شده بود ، پیدا کند، چرا که سارقان این سکه چهار میلیون دلاری را برای فروش آب کرده بودند!

 

پیک موتوری های مفت خور 

مشمئز کننده است. پیک سالاد یا پاستا و... را از رستوران یا فست فود دریافت کند و بین راه بخشی از آن را بخورد. طی یک سال گذشته حداقل غذاخوردن دو پیک موتوری از غذای سفارش داده توسط مشتریان، خبرساز شده است. یکی مربوط به پیک موتوری هندی ساکن شهر مادورای در ایالت تامیل نادو در کشور هند بوده و دیگری دلیوری یک رستوران در استرالیا.

 

رونمایی از پت و مت  های عصر جدید 

دو کودک روس تمام خاطرات کودکی مخاطبان سریال پرطرفدار «پت و مت» را زنده کردند. ویدئوی مربوط به سرقت یک فرغون توسط دو کودک روس تنها در یوتیوب ۶.۲ میلیون بار دیده شده است. در این ویدئو که توسط کاربری منتشر شده، دو کودک مقابل دوربین مداربسته سعی می‌کنند یک فرغون را از بالای در ورودی یک محوطه غیرمسکونی به بیرون منتقل کنند.

 

قفل بودنِ درِ محوطه محصور و نیز جثه کوچک آن ها در برابر ارتفاع این در، ابتدا مصائبی را برای آن ها ایجاد می‌کند ولی در نهایت این دو موفق می‌شوند با آزمودن ابتکارهای مختلف، فرغون را به سرقت ببرند.

 

تابلویی برای دزدیده شدن 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,عجیب ترین و متفاوت ترین سرقت ها

 

در عین حال از یک سرقت قرن بیستمی هم به لحاظ عجیب بودن وضعیت آن نمی شود گذشت .تابلوی رمبرانت با نام ژاکوب «Jacob de Gheyn III» تاکنون چهار بار و در سال های ۱۹۶۶، ۱۹۷۳، ۱۹۸۱ و ۱۹۸۶ از یک گالری در بریتانیا به سرقت رفته است. این تابلو، رکورد جهانی سرقت شدن یک اثر هنری را در اختیار دارد و حتی نام آن به مزاح به «رمبرانت برای دزدیدن» تغییر یافته است.

 

 خراسان  

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی