انگلی که می‌تواند بزرگ‌ترین وحشت بشریت را رقم بزند + تصاویر اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,بزرگ‌ترین وحشت بشریت
یک انگل به نام توکسوپلاسموسا گوندی وجود دارد که مغز جوندگان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، شیوع بیماری زامبی ممکن است و تنها تکامل یک ویروس یا انگل خاص می‌تواند آن را به واقعیت بدل کند.

 

زامبی شدن یکی از بزرگ‌ترین ترس‌های تمدن بشری است که از فیلم‌های متعدد هالیوودی نشأت گرفته و دانشمندان بر این باورند که وقوع چنین بیماری ممکن است.

 

اگر چه باور اینکه مردگان از خاک برخاسته و زندگان را خواهند خورد غیرممکن است، اما دانشمندان بر این باورند که یک انگل می‌تواند بر عملکرد مغز تاثیر گذاشته یا یک ویروس دچار تکامل شده و زامبی شدن را محقق کند.

 

یک انگل به نام توکسوپلاسموسا گوندی (toxoplasmosa gondii) وجود دارد که مغز جوندگان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,بزرگ‌ترین وحشت بشریت

 

این انگل می‌تواند با تغییراتی که در مغز جوندگان به وجود می‌آورد، رفتار آن‌ها را تغییر داده و به موجوداتی نترس تبدیل کند که در نهایت کشته شدن جونده مورد نظر به دست شکارچیانش را در پی داشته و بدین ترتیب به بدن شکارچی (مثلا گربه) منتقل شود، همان چیزی که ظاهراً انگل به دنبال آن است.

 

این انگل در واقع طوری مغز و رفتار‌های موش را تغییر می‌دهد که او را به سمت گربه می‌برد تا او را بخورد. چیزی که دانشمندان را نگران ساخته شباهت‌های فراوان بین انسان و موش هاست، همان دلیلی که باعث شده دارو‌های جدید قبل از استفاده در انسان، عمدتاً روی موش‌ها آزمایش شوند.

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,بزرگ‌ترین وحشت بشریت

 

دانشمندان بر این باورند که نیمی از جمعیت انسانی جهان این نسخه از انگل را به شکل کیست‌هایی بی خطر در مغز خود دارند. با این وجود به دلیل نقص‌هایی در سیستم ایمنی بدن، این انگل گاهی اوقات غالب شده و بیماری‌هایی مانند شیزوفرنی و تمایلات خودکشی را ایجاد می‌کند.

 

مطالعات محققان دانشگاه کالیفرنیا نشان می‌دهد که این انگل از آنچه که تاکنون تصور می‌شود قوی‌تر است. وندی اینگام، از مشارکت کنندگان این تحقیق، می‌گوید که تیم او انگل مذکور موجود در مغز موش را بررسی کرده اند، همان انگلی که در نهایت باعث می‌شود موش‌ها هیچ ترسی از شکارچی خود نداشته و به او نزدیک شوند.

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,بزرگ‌ترین وحشت بشریت

 

وی هشدار می‌دهد که توکسوپلاسما یک انگل بسیار خطرناک است: «این باور که این انگل بیشتر از خود ما در مورد مغزمان می‌داند و این توانایی را دارد که تغییرات مورد نظر خود را در رفتار‌های پیچیده جوندگان اعمال کند، بسیار حیرت انگیز است. توکسوپلاسما کار فوق العاده‌ای در تشخیص شیوه کارکرد مغز پستانداران داشته است تا مکانیزم انتقال خود را از طریق چرخه‌های پیچیده حیات بهبود ببخشد».

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,بزرگ‌ترین وحشت بشریت

 

دیگر کارشناسان، اما بر این باورند که ممکن است ویروس‌ها عامل تبدیل شدن انسان به زامبی در یک حادثه آخرالزمانی باشند. دکتر بن نیومن، استاد ویروس شناسی دانشگاه ردینگ، بر این باور است که یک ویروس مانند ویروس هاری می‌تواند دچار جهش و تکامل شده و در نهایت بر بشریت پیروز شود.

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,بزرگ‌ترین وحشت بشریت

 

وی درباره علت تبدیل شدن انسان‌ها به زامبی چنین گفته است: «انگل‌هایی آن بیرون وجود دارند که به ایجاد زامبی‌های واقعی که راه می‌روند نزدیک شده اند، اما جادوگران واقعی که در زیرزمین مادر طبیعت زندانی شده اند ویروس‌ها هستند. ویروس‌های بسیار بیشتری از آن که بتوانیم کشف کنیم آن بیرون وجود دارند و من فکر می‌کنم که جایی آن بیرون در طبیعت اتفاقی در حال رخ دادن است. اگر به هاری نگاه کنید، به طور کامل رفتار‌های سگ را تغییر می‌دهد. با گاز گرفتن منتقل شده، به دیوانگی و تشنج منتهی شده و بدین ترتیب در واقعیت چندان هم بعید نیست».

 

روزیاتو 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی