گنج مدفونی که زندگی کشاورز هندی را متحول کرد+ تصاویر اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون , گنج مدفون
زندگی یک کشاورز در هند پس از یافتن گنجی پنهان در زمین متحول شد. 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از نشریه تایمز هند زندگی یک کشاورز هندی پس از کشف یک قطعه الماس متحول شد.

 

این کشاورز ۴۵ ساله که «لاخان یاداو» (Lakhan Yadav) نام دارد، این قطعه الماس را در زمینی که ماه گذشته تنها در مقابل ۲۰۰ روپیه معادل (۲.۷ دلار) «مادیا پرادش» اجاره کرده بود، پیدا کرد.

 

او در مصاحبه با نشریه تایمز هند گفت: من در حال شخم زدن زمین بودم که ناگهان یک درخشش غیرمعمول مشاهده کردم.

 

او گفت که این گنچ گرانبها خود را در میان یک مشت خاک آشکار کرد و نزدیک بود در کشف این که این، جواهری گرانبهاست و آن را با سنگریزه اشتباه کند، به خطا بیافتد.

 

او سپس الماس کشف کرده که به مقدار ۱۴.۹۸ قیراط بود را برداشت و برای اطمینان نزد دفتر مخصصو الماس منطقه‌ای می‌برد و او تأید کرد که این الماس است.

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون , گنج مدفون

این کشاورز هندی سپس این الماس گرانبها را در تاریخ ۵ دسامبر (شنبه ۱۵ آذر) در برابر ۶ میلیون روپیه (معادل اندکی بیش از ۸۱ هزار دلار آمریکا) فروخت و این چنین، او یکشبه میلیونر شد. او خود در این خصوص گفت: زندگی من تغییر کرد.

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون , گنج مدفون

او در پاسخ به اینکه با این پول چه کار خواهد کرد، گفت: من کار بزرگی نخواهم کرد. من فرد تحصیل کرده‌ای نیستم و می‌خواهم این چول را در یک حساب پس انداز کرده تا اطمینان یابم ۴ فرزندم تحصیلات خوبی خواهند داشت.

 

همچنین بر پاه این گزارش، پس از کشف این الماس، او در ابتدا یک موتورسیکلت خرید. او گفته است: امیدوارم الماس دیگری پبدا کنم. من چند ماه دیگر کار می‌کنم و شاید عقد اجاره دیگری ببندم.

 

به نوشته این پایگاه هندی، این نخستین باری نیست که در مزارع این کشور قطعه الماس یافت می‌شود، اوایل ماه نوامبر سال جاری میلادی نیز یک مرد ۲۴ ساله پس از کشف الماسی به ارزش ۶.۹۲ قیراط از معدنی در مادیا پرادش، یکشبه میلیونر شد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------