رسم عجیب ازدواج اشباح در چین! اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون , ازدواج اشباح
خانواده چینی ۱۲ سال پس از مرگ دخترشان، بقایای جسد او را از قبر بیرون آورده و برای ازدواجش با یک مرد متوفا آن را فروختند. 

 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در رسمی عجیب خانواده‌ای در چین پس از حفر قبر دختر بزرگسال خود، بقایای جسد وی را به عنوان «عروس شبح» فروختند. جسد «کانگ کوئیکویی» که ۱۲ سال پیش مرده بود به قیمت ۹۲۰۰ یورو به یک خانواده برای برپایی یک مراسم ازدواج باستانی با مرد متوفای دیگری فروخته شد.

 

این مراسم هفته گذشته در روستایی در منطقه «هوانگگوا کانگژئو» واقع در شمال استان هبئی چین انجام شد.

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون , ازدواج اشباح

 

«کانگ» در سال ۲۰۰۸ و پس از مشاجره با شوهرش «لی ژونگ» اقدام به خودکشی کرده بود. لی و خانواده اش با صرف ۱۰۰۰۰۰ یوان (۱۱۵۷۲ یورو) مراسمی باشکوه برای همسرش برگزار کرده بود و جواهرات همسرش را نیز با او به خاک سپرده بود. آقای لی هنگامی که در تاریخ ۱۴ نوامبر به محل دفن همسرش مراجعه کرد متوجه شد که بقایای همسرش به همراه متعلقات او به سرقت رفته است.

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون , ازدواج اشباح

 

آن‌ها بلافاصله پلیس محلی را در جریان حادثه قرار دادند. در تحقیقات پلیس مشخص شد که خانواده کانگ با نبش قبر دختر خود، بقایای جسد وی را برای برگزاری مراسم «ازدواج اشباح» به خانواده‌ای دیگری که پسران در یک تصادف درگذشته بود فروخته اند.

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون , ازدواج اشباح

گفتنی است؛ رسم «یین هون» یا ازدواج اشباح» هزاران سال است که در چین و برای مردگان مجرد انجام می‌شوند. مردم محلی بر این باورند که مردگان مجرد پس از برپایی ازدواج اشباح دیگر در زندگی پس از مرگ تنها نیستند و این عمل برای نسل‌های آینده نیز خوشبختی به ارمغان می‌آورد.

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون , ازدواج اشباح

عروس شبح در واقع جسد یا بقایای جسد یک دختر جوان متوفا است که با یک مرد مجرد متوفا ازدواج می‌کند. بنا به باور مردم محلی این مراسم آرامش را برای روان مردگان مجرد به همراه داشته و شیاطین را دور می‌کند. در این رسم عجیب مهمترین بقایای به جامانده از دختر جوان یا عروس شبح در داخل قبر داماد قرار داده می‌شود.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی