عکس‌هایی خیره‌کننده از حیات‌وحشاین مطلب، مجموعه‌ای تأثیرگذار از عکس‌های حیات‌وحش است که برای مسابقه به انجمن بین‌المللی عکاسان طبیعت و حیات‌وحش در جهان جانداران ارسال شدند. 

 این مطلب، مجموعه‌ای تأثیرگذار از عکس‌های حیات‌وحش است که برای مسابقه به انجمن بین‌المللی عکاسان طبیعت و حیات‌وحش در جهان جانداران ارسال شدند. برنده مسابقه یک موسیقی‌دان ۲۶ ساله از اسکاتلند به نام فیل جیمز بود که تصویر گوزن قرمز را در جنگل کاج ثبت کرده است.

 

برخی از تصاویر برگزیده به شرح زیر است:

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,حیات‌وحش

 

خرس قطبی بعد از خوردن یک توله فوک با دهانی خون‌آلود به پشت سرش نگاه می‌کند. این تصویر را عکاس نروژی ۵۴ ساله به نام بجورن استوئدل از اسلو ثبت کرده است. او این تصور را تابستان امسال در سفری اکتشافی ثبت کرده و می‌گوید: «خرس طعمه را به درون یخ کشید، آن را پوست کند و همانجا خورد، درست در جلوی چشم‌های ما. من توانتسم چند عکس از خرس و طعمه‌اش ثبت کنم.»

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,حیات‌وحش

تصاویر سایه‌ای مرغ‌های مگس‌خوار در کاستا ریکا که عکاس بریتانیایی گری اسپایسر ثبت کرده است. گری ۵۵ ساله مدیرعامل یک شرکت در زمینه پشت‌بام است. او این عکس را با استفاده از فلش سرعت‌بالا ثبت کرده و از تضاد نور بهره برده است.

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,حیات‌وحش

گوزن قرمز در برف‌های زیبای اسکاتلند جایزه این مسابقه را برد. این عکس را فیل جیمز موسیقیدان ۲۶ ساله ثبت کرده است.

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,حیات‌وحش

یک پرنده معمولی از زیبا به نام قرلی که نفیس آمین از بنگلادش آن را شکار کرده است. نفیس از ۸ سالگی عکاسی می‌کند و می‌گوید قرلی را به خاطر رنگ‌های زیبا‌یش دوست دارد.

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,حیات‌وحش

نفر دوم مسابقه کوین پیگنی، یک عکاس غیرحرفه‌ای از کمبریج، که یک سنجاب خاکستری کنجکاو را در پاییز انگلستان ثبت کرده است.

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,حیات‌وحش

نمای نزدیک از زنبوری که در باغ یک کمدین و بازیگر معروف انگلیسی لی بریس مشغول استراحت است. کمدین ۳۸ ساله تصویر تأثیرگذار این جانور را در شهر اسکس و درحالیکه ثبت کرده است که زنبور در حال جویدن بخش‌هایی از برگ بود تا بتواند برای نوزادان آینده‌اش لانه درست کند.

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,حیات‌وحش

عکاس برای ثبت تصویر این پروانه زیبا در آب فرو رفته است. آچینتیا شانکار آدهیکاری، ۳۲ ساله اهل کلکته تصویر این پروانه را که به وفور در مناطق روستایی بنگال دیده می‌شود، ثبت کرده ست. او می‌گوید: «پروانه را روی یک غنچه دیدم، اما برای اینکه عکس خوبی از آن ثبت کنم باید به درون دریاچه می‌رفتم و تا نیمه درون آب می‌رفتم.»

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,حیات‌وحش

منظره زیبای زمستان که یکی دیگر از برندگان رتبه دوم این مسابقه بود. این تصویر نمایی از یک جغد خاکستری کنجکاو است که از فاصله دور به عکاس خیره شده است.

 

  فرادید 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------