۸ غذای عجیبی که تصورش هم چندش‌آور استآیا تا به حال درباره عجیب‌ترین غذا‌های جهان چیزی شنیده بودید؟ این غذا‌ها برای مردم محلی کاملا عادی هستند، اما بقیه آن را یک غذای عجیب و غریب می‌دانند. با ما همراه باشید تا با هشت غذای عجیب جهان آشنا شوید. 

به گزارش همشهری آنلاین؛ در این مطلب، هشت وعده‌ عجیب غذایی جهان را خواهیم دید.

 

بالوت (Balut)

غذای عجیب ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

این غذا معمولا در فیلیپین تهیه می‌شود و برای آن، تخم اردک‌هایی را که نطفه‌دار هستند و جنین درون آن‌ها کمی رشد کرده، آب‌پز می‌کند و سپس کمی از پوست آن را جدا کرده و با افزودن ادویه‌هایی همچون نمک، فلفل و سرکه سرو می‌کنند.

 

رتیل سرخ شده

غذای عجیب ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

مردم کامبوج عنکبوت‌ها را در مزارع و درون حفره‌های زیرزمینی پرورش می‌دهند. گفته شده که این وعده غذایی، محبوبیتی خاص در سراسر این کشور دارد. به گفته مردم کامبوج، مزه این غذا شبیه به مزه خرچنگ است.

 

سوپ تخم مورچه‌های سفید

غذای عجیب ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

لائوسی‌ها تخم‌های مورچه، جنین‌های ریز مورچه‌های سفید و تعدادی بچه مورچه را برای بیشتر کردن طعم ترش این سوپ با هم ترکیب می‌کنند. آن‌ها می‌گویند که اگر معده شما توانایی هضم این غذا را داشته باشد، طعم آن کاملا خوشمزه است و مزه‌ای تیز و تند و شبیه به میگو دارد.

 

تخم مرغ صدساله

غذای عجیب ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

مردم چین، تخم‌مرغ‌هایی را که به عنوان «تخم مرغ صد ساله» یا «پیدان» شناخته می‌شوند، ماه‌ها در خاک رس، خاکستر و نمک می‌پوشانند. بعد از این مدت، رنگ زرده‌ تخم‌مرغ‌ها به سبز تیره تغییر می‌کنند و بوی گند سولفور می‌دهند!

 

هاکارل (Hakarl)

غذای عجیب ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

ایسلندی‌ها برای تهیه این غذا، ابتدا دل، روده و سر یک کوسه گرینلند را جدا کرده و سپس آن را درون یک گودال کم عمق می‌گذارند و روی آن را با شن و ماسه می‌پوشانند. سپس دو تا سه ماه آن را به حال خود رها می‌کنند. پس از این مدت کوسه را از گودال خارج کرده و به صورت نواری برش می‌دهند و چند ماه دیگر آن را خشک می‌کنند!

 

بوشینتانگ (Boshintang)

غذای عجیب ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

کره‌ای‌ها، این سوپ را از پیاز، گیاه قاصدک، انواع ادویه‌ها و یک ماده اولیه بدنام یعنی گوشت سگ تهیه می‌کنند!

 

تن چشم ماهی

غذای عجیب ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

ژاپنی‌ها این کنسرو را از کاسه چشم ماهی تهیه می‌کنند. معمولا در اکثر فروشگاه‌های مواد غذایی هم با قیمتی مناسب یافت می‌شود. گفته شده که طعم ابن غذا، شبیه به طعم ماهی مرکب است که باید قبل از اینکه میل شود، آن را کمی آب پز کرد. این غذا با یک سس مخصوص سرو می‌شود.

 

کله پاچه

غذای عجیب ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

خوردن کله پاچه گوسفند، برای بسیاری از مردم جهان غیر قابل باور است اما در ایران محبوبیتی خاص دارد. البته این غذا نه تنها در ایران؛ بلکه در برخی از کشورهای همسایه از جمله ترکیه هم بسیار پرطرفدار بوده و از طرفدارهای خاص خودش را دارد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------