چرا استفاده از استخر پیش ساخته به جای ساخت استخر؟استخر پیش ساخته,استخر های فایبرگلاس,انواع استخر پیش ساخته

استخر پیش ساخته ثابت

 

با کوچک تر شدن فضای ویلاها و نیاز به آب تنی، تفریح و شنا یا پرورش ماهی در این فضاها، استخر های پیش ساخته را معرفی میکنیم تا راهنمای کامل و کوتاهی برای شما باشد.

امروزه ویلاها نیز همانند منازل رو به کوچک تر شدن میروند، نیاز به داشتن استخری پرتابل که بتوان در فضاهای کوچک تر نصب و جمع آوری شود کاملا احساس میگردد، استخر پیش ساخته بزرگ ترین کمکی است که به این فضا ها میتوان کرد. دسته بندی های زیادی برای این مدل استخر ها وجود دارد ولی به طور کلی به دو دسته بندی اصلی تقسیم میگردند: 1-استخر های پیش ساخته پرتابل 2- استخر های پیش ساخته ثابت

 

استخرهای پیش ساخته پرتابل شامل استخر بادی، استخر برزنتی، استخر فریم دار، کامپوزیتی و استخر های ترکیبی که از دو مدل باد شونده و فریم دار است. حُسن اصلی این استخر ها در راه اندازی و جمع آوری راحت آن ها است و بیشتر اینکه این مدل استخر ها را میتوان هر زمان که نیاز داشت نصب و جمع آوری کرد. قیمت ارزان تر و عدم نیاز به گود برداری یکی از بهترین مزایای این استخر ها است.

 

استخر های فایبرگلاس، داخل زمین، ژئوممبران، استخر های سیمانی از نوع استخر های پیش ساخته شده ثابت هستند. این استخر ها طول عمر بیشتری نسبت به نوع پرتابل دارند ولی از بزرگ ترین معایب آن ها میتوان به عدم سهولت در نصب، خاک برداری، و عدم انتقال آن ها، عدم جمع آوری و هزینه بسیار گران تر دانست، از معایب بزرگ تر این محصولات میتوان به جا به جایی های بسیار سخت آن ها اشاره کرد، به عنوان مثال استخر پیش ساخته فایبر گلاس را باید با کامیون های بزرگ و کفی دار حمل کرد.

 

پیشنهاد ما به تمامی متقاضیان ساخت استخر این است که ابتدا به فضای نصب دقت کنند، آیا این فضا برای استفاده پارکینگ است و یا حیاط  ویلا از بین خواهد رفت؟ این را باید دانست که هزینه نگهداری تمامی استخر ها در فصل سرما بسیار زیاد است و یکی از بهترین کارهایی که در مورد یک استخر پیش ساخته میتوان انجام داد این است که این کالا را به راحتی میتوان جمع نمود و در صورت نیاز دوباره با تعداد دفعات نامحدود نصب کرد.

 

در مورد برند و متریال استخر های پیش ساخته باید از بالا به پایین به شرکت اینتکس، بست وی و زودیاک اشاره میکنیم که با توجه به رقابت سنگین این برند های امریکایی و فرانسوی، کیفیت آن ها هر ساله بهتر میگردد. جالب اینکه این شرکت ها توانسته اند بالا ترین نوع پمپ های تصفیه آب را روی محصولات خود عرضه کنند و این امر باعث شده تا با تعویض آب استخر ها نیز مشکلی نداشته باشید. درباره مارک های داخلی این کالا که در حال تولید است باید گفت که کیفیت و مواد اولیه کارخانجات امریکایی بسیار بالاتر است و قابل قیاس با این محصولات نیستند، صفر تا صد کار با دستگاه های لیزری انجام میگیرد و مثل نمونه های داخلی هیچ دخالتی با دست ندارند.

 

استخر پیش ساخته,استخر های فایبرگلاس,انواع استخر پیش ساخته

استخر پیش ساخته

 

در زیر میخواهیم سوالات بسیاری از افراد را که دائما قبل از تهیه این محصولات از ما پرسیده میشود، مطرح شود:

 

کدام استخر پیش ساخته مناسب برای داخل منزل است؟

برای بررسی بهتر این سوال باید گفت از دو سری استخر داخل منزل استفاده میگردد، استخر پیش ساخته آب درمانی و استخر های بادی کوچک که به وان بادی نیز معروف شده اند. اگر شخصی که نیاز به استفاده از این کالا دارد مشغول به آب درمانی است میتوان به مدل های فریم داری که داخل فضاهای اتاق ها و یا تراس قابل نصب و راه اندازی است اشاره کرد ولی اگر صرفا برای استراحت و ریلکسیشن روزانه در حمام میباشد، میتوان از مدل های وان بادی پلاستیکی استفاده کرد که هم کوچک تر هستند و هم سریع تر میتوان آن ها را باز و بسته کرد.

 

طول عمر یک استخر پیش ساخته چند سال است؟

این سوال بیشتر از آنجا پیش میاید که اصطلاح پیش ساخته بودن یک محصول ایجاد ترس و نا امنی میکند، مثلا خانه پیش ساخته، باید گفت که در مقایسه با ساخت استخر، قطعا انواع استخر پیش ساخته ضعیف تر است ولی باید موارد دیگری را نیز در نظر گرفت که در بالا به آن ها اشاره شد، مواردی همچون فضا، نصب و جمع آوری، هزینه تمام شده، نگهداری در فصل سرما و گود برداری که باعث میگردد بسیاری از نگاه ها رو به استخر های پرتابل و پیش ساخته رود. حال اینکه نگهداری شرط اصلیه هر محصول است و قطعا مراقبت های خاصی که درباره روش های نگهداری استخر پیش ساخته مطرح شده است به این موضوع کمک زیادی خواهد کرد.

 

استخر پیش ساخته,استخر های فایبرگلاس,انواع استخر پیش ساخته

انواع استخر پیش ساخت

 

آیا استخر پیش ساخته را میتوان در هر آب و هوایی نصب کرد؟

بله، این محصولات جهانی هستند و دارای استاندارد های به روز اروپا و امریکا میباشند که در مقایسه ایران با کشور های سرد سیری همچون روسیه و یا گرمسیری همچون مکزیک، سومالی و هند که این محصولات را استفاده میکنند، هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد. البته باید گفت در شرایط سرد شدن میتوان این استخر ها را جمع آوری کرد و یا در شرایطی که آفتاب خیلی شدیدی باشد میتوان آن ها را زیر سایبان مخصوص قرار داد.

 

آیا استخر های پیش ساخته قابل تعمیر میباشند؟

بله، باید گفت این محصولات نیز بسته به نوع خرابی و آسیب هایی که میبینند قابل تعمیر هستند، امکان دارد قسمتی از آن ها سوراخ و یا پاره شود که با دستگاه هایی که نمایندگی اینتکس ایران دارد میتوان آن ها را آپارات کرد. اگر قسمتی مثل فریم آهنی در استخر های پیش ساخته فریم دار خراب شود نیز میتوان آن ها را تعویض کرد. هر قسمتی از پمپ تصفیه آب آن ها را نیز میتوان تعمیر و یا در صورت نیاز به راحتی تعویض کرد.

 

آیا میتوان به استخر های بادی پیش ساخته اعتمادی کرد؟

بله همانطور که در بالا نیز اشاره شد این محصولات استاندارد های جهانی دارند و در چندین صنعت مختلف همچون کشاورزی، آب درمانی و پرورش ماهی نیز کاربرد دارند، کارخانجات اینتکس و بست وی فعالیت چند دهه ای داشته و محصولاتی را که تولید میکنند آزمون و خطاهای زیادی را انجام داده اند تا به این مرحله رسیده است، به جرات در این زمینه پیشرو بوده اند و قطعا میتوان گفت که کامل ترین استاندارد ها به راحتی در اختیار این شرکت ها نشده است.

 

با توجه به نصب استخر های پیش ساخته روی زمین، آیا امکان واژگونی این محصولات وجود دارد؟

خیر، زمین هرگز نمیتواند باعث واژگونی این محصولات گردد چرا که وزن آب داخلی باعث سنگین تر شدن استخر های پیش ساخته میگردد و اگر دقیق تر فکر کنیم وزن اصلی روی زمین است و فشار بیشتر در کف محصولات میاید، از این رو دیواره ها کمتر درگیر بوده و به همین دلیل استخر روی زمین ثابت خواهد ماند. حتی اگر یکی از پایه های استخر ها را خارج کنید خواهید دید که هیچ اتفاقی برای آن نمیافتد، البته باید اشاره کرد که بعد از نصب نمیتوان پایه ای را خارج کرد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022