استخرهای جذاب برای حیاط کوچک خانهاستخر ها همیشه موضوع جذابی بوده و هستند. حتی اگر خانه ها و آپارتمان هایی که درونشان زندگی می کنیم جایی برای تعبیه استخر نداشته باشند، باز هم نگاه کردن به عکس استخرهای زیبایی که تلالو خورشید زلال بودن و شفافیت آب درون آن ها را بیشتر نمایان می کند و جلوه ای خاص به آن ها می بخشد برای ما دلچسب و زیبا است. اما شاید بتوان با ترفند های خاص درون محوطه بیرونی خانه های کوچک، استخر های کوچکی ساخت و در فصل های بهار و تابستان که پیش رو است از آن ها استفاده کرد و لذت برد. با ما همراه باشید تا با هم نگاهی به استخرهای کوچکی که در حیاط و محوطه بیرونی خانه ها ساخته شده اند بیاندازیم.


استخرهای کوچک با عرض کم برای محوطه بیرونی خانه
استخرها که همیشه نباید طول و عرض زیادی داشته باشند، بعضی وقت ها؛ مانند عکس پایین، می توان از وجود استخرهایی با عرض کم اما طول زیاد در حیاط خانه بهره برد. عرض این نوع استخرها می تواند برابر یک متر یا یک و نیم متر باشد و طول آن ها با طول خانه برابری کند.

 

استخرهای کوچک و جذاب, طراحی استخرهای خانه

استخرها که همیشه نباید طول و عرض زیادی داشته باشند


استخرهای کوچک در کنار تراس خانه
اگر دوست دارید در حیاط خانه تان استخر داشته باشید، می توانید از تراس های تان کمک بگیرید، اگر بتوانید که عرض تراس های تان را به اندازه یک صندلی کم کنید، می توانید بقیه عرض آن را به استخر تان اختصاص دهید. اگر دوست دارید در خانه تان استخر داشته باشید.

 

مدل استخرهای جذاب,ساخت استخرهای کوچک

برای داشتن استخر کنار تراس خانه از عرض تراس هایتان کم کنید


استخرهای کوچک جعبه ای
وقتی محوطه بیرونی خانه تان به شما اجازه نمی دهد تا یک استخر مستطیل شکل داشته باشید، شما هم می توانید از استخرهای جعبه ای استفاده کنید. دیواره این استخرها بتنی است و ابعاد و اندازه های آن ها می تواند بر حسب نیاز شما تغییر پیدا کند، در واقع این نوع استخرها می توانند شبیه جکوزی ها نیز عمل کنند.

 

طراحی و ساخت استخرهای کوچک,مدرن ترین مدل های استخر

اگر جایی برای ساخت استخر بزرگ ندارید از استخرهای کوچک جعبه ایاستفاده کنید


استخرهای کوچک نیم دایره
استخرهای نیم دایره هم نوع دیگری از استخرها هستند که فضای کمی را در حیاط و یا محوطه بیروی خانه شما اشغال می کنند، ضمن آن که شکل ظاهری متفاوت آن ها هم می تواند به جذابیت و زیبایی آن بیافزاید، قضاوت با خود شما است. حتی این استخرها می توانند در دل قناسی های زمین شما به وجود بیایند و حتی شکل و طرح خاصی هم نداشته باشند.

 

ساخت استخرهای شیشه ای,طراحی استخرهای شیشه ای

استخرهای نیم دایره هم نوع دیگری هستند که فضای کمی را اشغال می کنند


استخرهای مستطیلی کوچک
استخرها حتما نباید شکل و شمایل خاصی داشته باشند تا هیجان انگیز و جذاب باشند، گاهی یک استخر مستطیل شکل کوچک گوشه حیاط خانه که دورتادورش با گلدان های سفالی زیبا و مبلمان های محوطه بیرونی خانه تزیین شده است، می تواند زیباترین عنصر محوطه بیرونی خانه باشد. اگر حیاط و محوطه بیرونی تان جای کمی دارد باید قید فرم های عجیب و غریب استخرها را بزنید و ازشکل های ساده استفاده کنید.

 

طراحی استخرهای خانه, استخرهای کوچک خانه

استخرها حتما نباید شکل و شمایل خاصی داشته باشند تا هیجان انگیز و جذاب باشند


استخرهای کوچک ترکیب شده با آلاچیق ها
چند پاراگراف بالاتر راجع به استخرهای کنار تراس ها با شما صحبت کردیم و حالا می خواهید بگوییم راه دیگری که می توانید استخرها را مهمان خانه خود کنید، این است که کمی از فضای آلاچیق های تان را به استخر ها قرض دهید تا بتوانید هم آلاچیق داشته باشید و هم از لطافت حضور آب در کنار آن بهره مند. نمونه ای زیبا از این استخرهای کنار آلاچیق را در عکس پایین می توانید ببینید.

 

ساخت استخرهای کوچک,استخرهای کوچک و جذاب

قسمتی از استخرهای خود را زیر آلاچیق به کار ببرید


استخرهای کوچک با دیوارهای شیشه ای
اگر احساس می کنید فضای داخلی استخرتان گرفته است، در صورت امکان همه دیواره های آن را شیشه ای کنید، اگر امکانش برایتان وجود ندارد، دست یکم یکی از آن ها را شیشه ای کنید تا منظره ی نمایان از پشت آن ها به دلبازی فضای استخرتان کمک کند.

 

استخرهای کوچک کنار تراس,طراحی و ساخت استخرهای کوچک

یکی از دیواره های استخر را شیشه ای کنید تا منظره ی نمایان از پشت آن ها به دلبازی آن کمک کند


یادتان باشد که برای داشتن یک استخر در فضای بیرونی خانه هایتان، باید با ابعاد و اندازه های آن بازی کنید و خیلی خودتان را مقید به استانداردها نکنید، استانداردها می توانند بر اساس هر خانه ای تغییر کنند، این شما هستید که استاندارد های خانه تان را تعیین می کنید، پس باور داشته باشید که شما هم می توانید در خانه کوچک تان استخری کوچک داشته باشید. در پایان لازم به ذکر است که استخر ها به خصوص آنهایی که در فضای باز قرار دارند باید هر چند وقت یکبار تمیز شوند در صورتی که برای تمیز کردن استخر  مشکل دارید پیشنهاد می کنم مقاله ی نحوه تمیز کردن استخر را مطالعه کنید.

 

مدرن ترین مدل های استخر,ساخت استخرهای شیشه ای

اندازه استخر را زیاد استاندارد در نیاورید بلکه مناسب با فضای خود طراحی کنید

 

منبع : chidaneh.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------