در جلسه ۲ ساعته نمایندگان مجلس با آیت‌الله رئیسی چه گذشت؟/ لایحه مقابله با خشونت علیه زنان در قوه قضائیه در حال جمع‌بندی نهایی استاخبار,اخبار اجتماعی,رئیسی

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی جزئیاتی از جلسه ۲ ساعته نمایندگان با رئیس قوه‌قضائیه را عصر امروز برگزار شد، تشریح کرد.

به گزارش تسنیم، بهروز نعمتی سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیاتی از جلسه عصر امروز(یکشنبه، 22 اردیبهشت) نمایندگان مجلس با رئیس قوه‌قضائیه، گفت: در این جلسه آقایان یوسفیان‌ملا، تاجگردون، محمد دهقان به ترتیب به نمایندگی از فراکسیون‌های مستقلان ولایی، امید و نمایندگان ولایی در این جلسه دیدگاه‌های خود را مطرح کردند، البته آقای ملکشاهی رئیس کمیسیون قضایی مجلس هم به نمایندگلی از کمیسیون متبوعش دیدگاه‌های خود را مطرح کرد.

 

وی با اشاره به بخشی از صحبت‌های علی لاریجانی رئیس مجلس در این جلسه، اظهار داشت: آقای لاریجانی درباره موضوعات مختلفی درباره شفافیت‌سازی نکاتی را مطرح و تأکید کرد که باید به مدیران در تصمیم‌گیری قدر داده شود، به عبارتی دستگاه‌های نظارتی باید برای مدیران قوت قلب باشند و موضوعات پیشگیرانه را بیشتر از موضوعات اقدامی در دستورکار قرار دهند.

 

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس تصریح کرد: رئیس مجلس در ادامه به موضوع زندانی‌زدایی پرداخت و گفت که اگر نیاز به قانون است، مجلس آن را دنبال می‌کند و یا اینکه در صورت لزوم به جرائم دیگر تبدیل شود.

 

نعمتی با بیان اینکه آیت‌الله رئیسی مواردی که موارد مطرح شده از سوی لاریجانی تأیید و بر آن تأکید کرد، گفت: آقای رئیسی موضوع تقویت سازمان بازسی و نیز حبس‌زدایی را مطرح کرد.

 

وی اضافه کرد: آقای لاریجانی در صحبت‌هایش بر موضوع توجه جدی به اصل 44 قانون اساسی تأکید کرد و گفت که به نظر می‌رسد که این اصل قانون اساسی باید مورد تجدیدنظر قرار گیرد و خصوصی‌سازی‌ها و واگذاری‌ها با دقت بیشتری انجام شود.

 

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس با بیان اینکه آقای رئیسی در این جلسه بر مبارزه با فساد تأکید کرد، گفت: رئیس قوه‌قضائیه گفت که با فساد باید قاطعانه در همه سطوح برخورد شود و قوه‌قضائیه برنامه‌های جدی در این حوزه دارد.

 

نعمتی در پایان به بخش دیگری از صحبت‌های رئیس مجلس اشاره و خاطرنشان کرد: آقای لاریجانی در این جلسه به موضوع مصونیت نمایندگان در بیان اظهارنظرهای‌شان اشاره کرد و آقای رئیسی هم تأکید کرد که باید همین طور باشد. آقای رئیسی از بیان هرگونه انتقاد سازنده از ناحیه هر شخصی، حتی نمایندگان مجلس در موضوعات مختلف استقبال کرد و گفت که گفت هر کسی بخواهد موضوع حقی را مطرح کند، حتما ما می‌شنویم و پیگیری می‌کنیم.

 

 

آیت الله رئیسی: لایحه مقابله با خشونت علیه زنان در قوه قضائیه در حال جمع‌بندی نهایی است

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به نشست امروز نمایندگان با رئیس و معاونین دستگاه قضا گفت: در این جلسه سخنرانان بر نکات مختلفی تأکید کردند که از جمله آن می‌توان به استمرار جلسات برای هم‌اندیشی و هم‌افزایی تأکید کرد که محور این جلسات رفع مشکلات مردم باشد و بنا بر این شد تا هر سه ماه یکبار این جلسات برگزار شود. 

 

وی افزود: در این جلسه سخنرانان از جمله آیت‌الله رئیسی بر آزادی بیان و قلم تأکید کردند و آیت‌الله رئیسی در ادامه سخنان خود عنوان کرد که لایحه مقابله با خشونت علیه زنان در قوه قضائیه در حال جمع‌بندی نهایی است. 

 

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سخنرانان در این جلسه همگی بر این نکته تأکید داشتند که راه برون رفت از مشکلات فعلی و نیز حل مشکلات مردم برای ایجاد رونق و تولید در سایه اتحاد قوا با یکدیگر و روحیه و رفتار انقلابی است. 

 

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: همچنین بر این نکته در این جلسه تأکید شد که برای گسترش عدالت، مبارزه با فساد، ایستادگی در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن باید همکاری بین همه قوا را باید افزایش دهیم. 

 

وی افزود: از دیگر مسائل که در این جلسه بر آن تأکید شد این بود که مدیران ما امروز نیاز به حمایت دارند تا بتوانند در تصمیم گیری‌هایشان شجاع باشند و از این بابت دچار نگرانی نشوند و تأکید شد که هر مدیری در کار خود فعال‌تر است باید بیشتر مورد حمایت واقع شود. 

 

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: در این جلسه من موضوع استخدام ۷ هزار و ۲۰۰ نفر پذیرفته شدگان آزمون سال ۹۶ قوه قضائیه را مطرح و بر حل مشکل آنها تأکید کردم و رئیس قوه قضائیه نیز بر حل این موضوع صحه گذاشت و آن را تأیید کرد. 

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------