آخرین اخبار جامعه


اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, اسحاق جهانگیری

گزارش هزینه‌کرد یک میلیارد یورو برای کرونا اعلام می‌شود/ تصمیم گیری درباره تعطیلی ادارات بر عهده ستاد کروناست

معاون اول رئیس جمهوری درباره سرنوشت دستور وی به رئیس بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه درباره گزارش هزینه کرد یک میلیارد…


دو دستگی کشورهای عربی در اعلام عید سعید فطراخبار,اخبار اجتماعی,عید فطر

عربستان و برخی کشورهای جهان عرب فردا را عید سعید فطر اعلام کردند در حالی که برخی دیگر از کشورهای عربی تاکید کردند که عید پس فردا است.

به گزارش شفقنا به نقل از رسانه های خبری جهان عرب، کشورهای عربستان سعودی، امارات، بحرین، قطر، کویت و یمن به همراه اقلیم کردستان، دیوان وقف سنی عراق و دارالافتای اهل تسنن لبنان از رویت هلال ماه شوال در این کشورها خبر داده و رسما فردا را عید سعید فطر اعلام کردند.

 

در سوی مقابل نیز سوریه، مصر، اردن، فلسطین و عمان به طور رسمی تاکید کردند که هلال ماه شوال در این کشورها رویت نشده و در نتیجه سه شنبه آخرین روز ماه مبارک رمضان و چهارشنبه عید سعید فطر خواهد بود.

 

این در حالی است که کشورهای واقع در مغرب عربی یعنی لیبی، تونس، الجزایر، مراکش و موریتانی و دیگر از کشورهای جهان عرب شامل سودان، سومالی، جیبوتی و جزایر کومور تاکنون روز عید فطر را به صورت رسمی اعلام نکرده اند.

 

در میان کشورهای غیر عرب نیز تاکنون ترکیه و افغانستان از رویت هلال ماه شوال خبر داده و فردا را عید سعید فطر اعلام کردند در حالی که کشورهای دیگری از جمله مالزی، اندونزی، استرالیا، نیوزیلند، ژاپن و فیلیپین تاکید کردند که فردا آخرین روز ماه مبارک رمضان و پس فردا عید است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------