آخرین اخبار جامعه


اخبار,اخبار اجتماعی,آیت الله سیستانی

پاسخ های دفتر حضرت آیت الله سیستانی به پرسش هایی درباره تزریق واکسن کرونا: شایسته است به تشخیص پزشکان متخصص و با تجربه اعتماد شود

جماعت شیعیان خوجه در لندن پرسش هایی را درباره واکسن کرونا از محضر مرجع عالیقدر جهان تشیع مطرح کردند که دفتر حضرت آیت الله…


احیای زاینده رود در گرو انتقال آباخبار,اخبار اجتماعی,زاینده رود
نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت احیای زاینده رود، گفت: اکنون هر ماه ۱۰ روز آب در زاینده رود جاری می‌شود.

به گزارش تسنیم، سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با میزان، با اشاره به وضعیت زاینده رود، گفت: با سرازیر شدن آن در زاینده رو علاوه بر بهبود وضعیت روحی مردم کشاورزی در پایین دست نیز رونق گرفته است.

 

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر آب زاینده رود از سرشاخه‌های کوهرنگ تامین می‌شود، افزود: حق آبه تعریف شده برای احیای زاینده رود باز بودن فصلی آب در هر ماه 10 روز است که همین موضوع توانسته بسیاری از مشکلات زیست محیطی را در منطقه برطرف کند.

 

موسوی لارگانی با بیان اینکه انتقال دائمی آب به زاینده رود فعلا منتفی است، تصریح کرد:احیای زاینده رود نیازمند هکاری استان‌های مختلف همجوار برای انتقال آب است.

 

این نماینده مردم در مجلس دهم، برای تامین آب در زاینده رود سه تونل حفر شده که تونل اول و دوم با پول مردم تکمیل شده است، گفت: متاسفانه در تونل سوم با وجود اتمام مراحل حفاری از دولت اصلاحات تاکنون هنوز آبی برای احیای زاینده رود جاری نشده است.

 

موسوی لارگانی با تاکید بر اینکه در حال حاضر پشت سد زاینده رود 650 میلیون متر مکعب آب وجود دارد که فقط برای تامین آب آشامیدنی اصفهان 400 میلیون متر مکعب آب نیاز است، افزود: با توجه به کمبود آب برای مصارف کشاورزی نیاز به انتقال آب از سایر مناطق به زاینده رود احساس می‌شود.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: متاسفانه مانع شدن استان‌های همجوار در انتقال آب به زاینده رود اجازه بهبود وضعیت را در استان نمی‌دهد در حالی که بسیاری از افراد استان‌های همجوار در اصفان اقامت دارند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------