۱.۷ میلیون زائر اربعین به خاک ایران بازگشتنداخبار,اخبار اجتماعی,زائران اربعین
معاون عملیات ناجا با بیان اینکه تعداد زائرانی که به ایران بازگشتند از مرز یک میلیون و ۷۵۰هزار نفر نیز عبور کرده است، گفت: پیش بینی می شود پیک ازدحام تردد درمرزهای کشور از عصر جمعه تشدید شود.

به گزارش مهر به نقل از رادیو اربعین، سردار حسین ساجدی نیا درباره آخرین وضعیت زوار اربعین همزمان با شامگاه پنج شنبه، تاکید کرد: با توجه به اوج گیری سیر بازگشت زائران اربعین به سمت خاک ایران پیش بینی می شود از عصر جمعه شاهد آغاز موج ازدحام در پیک تردد بین مرزهای کشور به خصوص مرز مهران باشیم که البته تمهیدات لازم برای ساماندهی زائران اندیشیده شده است.

 

وی با بیان اینکه یک میلیون و ۷۵۰ هزار زائر اربعین تا کنون به ایران بازگشته اند، ابراز کرد: تعداد کل زائران اربعین که از مرزهای کشور به سمت عراق مشرف شدند، سه میلیون و ۱۵۰ هزار نفر گزارش شده است.

 

معاون عملیات ناجا با بیان اینکه مشکلی در زمینه حمل و نقل برای زائران وجود ندارد، تاکید داشت: در زمینه افرادی که با خودروهای شخصی خودشان را به مرز ها رسانده اند مشکل خاصی وجود ندارد از سوی دیگر برای دیگر زائران تمهیدات خوبی در زمینه استفاده سیستم حمل و نقل عمومی دیده شده است.

 

ساجدی نیا با بیان اینکه تنها دغدغه برای بازگشت زائران مرز مهران است که پیش بینی می شود تا چهار برابر زائرانی که از این مرز وارد خاک عراق شده اند، بخواهند از آن به ایران بازگردند، ابراز داشت: امروز مسئولان وزارت راه و شهرسازی و کمیته حمل و نقل ستاد اربعین بازدیدی از مرز داشتند و تمهیدات خوبی برای بازگشت زائران در نظر گرفته شده است.

 

وی با بیان اینکه اتوبوس برای بازگشت زائران در مهران و سایر مرزها تدارک دیده شده است، بیان کرد: دیگر دغدغه ناجا درباره افرادی است که با خودروی شخصی از مرزها به سمت شهرهایشان در حرکت هستند که می بایست قبل از حرکت حتماً استراحت کافی را داشته باشند تا خدایی ناکرده در جاده ها به دلیل خستگی راه، دچار حادثه نشوند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------