آخرین اخبار جامعه


اخبار,اخبار اجتماعی,آزمون استخدامی

آغاز توزیع کارت آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی از ۲۷ آبان

کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی از روز دوشنبه ۲۷ آبان در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود.…


حکم قطعی پرونده آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل صادر شد؛ ۲۸ متهم پرونده محاکمه شدنداخبار,اخبار اجتماعی,رئیس کل دادگستری استان اردبیل
رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: با بررسی دقیق پرونده آب و فاضلاب روستایی در دادسرا در نهایت حکم قطعی برای این پرونده صادر شد.

قاضی ناصر عتباتی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: چندی پیش دستگیری چندین متهم به دلیل سوءاستفاده مالی در شرکت آب و فاضلاب روستایی از طریق رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها به سمع و نظر مردم رسید که بعد از وصول گزارشاتی مبنی بر سوءجریانات مالی، مرحله تحقیقاتی این پرونده انجام شد و پس از بررسی دقیق پرونده در دادسرا حکم قطعی پرونده آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل صادر شد.

 

وی با اشاره به محاکمه متخلفان در چندین جلسه نیز اظهار کرد: پس از صدور قرار جلب دادرسی و کیفرخواست، متهمان در دادگاه کیفری دو اردبیل در چندین جلسه محاکمه شدند و در نهایت حکم صادر و در دادگاه تجدیدنظر قطعی شد.

 

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به محاکمه 28 متهم این پرونده نیز گفت: در راستای بررسی این پرونده کارمندان دولت و پیمانکاران شرکت آب و فاضلاب روستایی تحت تعقیب قرار گرفته بودند که با اتهامات متعدد از قبیل دریافت رشوه، اختلاس، جعل در اسناد رسمی دولتی و تحصیل مال از طریق نامشروع در دادگاه محاکمه شدند.

 

عتباتی اظهار کرد: متاسفانه در بررسی این پرونده این موضوع محرز شد که یک جریان سوءمالی گسترده از طریق برخی مسئولان و مدیران مالی این شرکت با سوءاستفاده از جایگاهشان انجام یافته و اموال دولتی را به نفع خودشان استفاده کرده‌اند که این امر به هیچ وجه قابل قبول نیست.

 

وی بیان کرد: در برخورد با سوءاستفاده‌کنندگان مالی و مخلان اقتصادی و مالی هیچ کوتاهی و اغماضی در کار نیست و کسی که در این زمینه به موازین قانونی و اسلامی ارزش و اهمیتی قائل نباشد و از جایگاه و منصب خود سوءاستفاده کند بدون شک به اشد مجازات می‌رسد و جای هیچ عذر و بهانه‌ای وجود ندارد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------