آخرین اخبار جامعه


اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی, لوازم یدکی

لوازم یدکی نامرغوبی که مرگ مسافران اتوبوس را رقم می‌زند

یک ماهی است که شاهد چندین فقره تصادف اتوبوس در محورهای مختلف کشور بوده ایم که متاسفانه طی تصاف های اتفاق افتاده، جان باختن و…


خروجی سد زاینده‌رود کاهش یافتاخبار,اخبار اجتماعی,سد زاینده‌رود
خروجی سد زاینده‌رود با اتمام دوره نخست آبیاری کشت پاییزه کشاورزان اصفهان از بامداد روز جمعه کاهش یافته است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان امروز در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: خروجی سد از ۶۷ متر مکعب بر ثانیه به ۱۶ متر مکعب بر ثانیه رسیده است.

 

حسن ساسانی مقدار آب پشت سد را ۳۰۱ میلیون متر مکعب اعلام و اضافه کرد: ورودی به مخزن ۱۹ متر مکعب بر ثانیه است.

 

وی ادامه داد: مقدار بارش‌ها در سرشاخه‌های زاینده‌رود  از ابتدای سال آبی جاری(مهر ۹۸) تاکنون ۱۶۷ میلی‌متر گزارش شده، این در حالیست که این میزان در مدت مشابه سال قبل ۳۷۵ میلی‌متر و در متوسط بلند مدت( ۴۴ ساله) ۲۳۵ میلی‌متر بود.

 

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای خاطرنشان کرد: میزان آب باقی مانده در بستر رودخانه اندک خواهد بود و همین مقدار کم در صورتی که به تالاب بین‌المللی گاوخونی برسد برای حقابه زیست محیطی استفاده می‌شود.

 

ساسانی تاکید کرد: تحلیل آمار و ارقام مورد اشاره نشان می‌دهد که در شرایط مطلوبی از حیث برخورداری از منابع آبی قرار نداریم، بنابراین استفاده بهینه در تمامی بخش‌ها امری لازم و ضروری است.

 

خروجی سد زاینده رود از ساعت اولیه بامداد سه شنبه ۲۱ آبان به منظور توزیع آب کشاورزی در شبکه‌های غرب و شرق استان اصفهان افزایش یافت.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------