X

آخرین اخبار جامعه


,اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی

سفر از امروز تا شنبه ممنوع شد

رئیس پلیس راهور کرج گفت: از روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت تا شنبه ۲۵ اردیبهشت، خروج خودروهای بومی از استان‌ها و ورود خودروهای غیر…

رئیس پلیس اماکن تهران: سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای می‌توانند۲۴ ساعته باز باشنداخبار,اخبار اجتماعی,رئیس پلیس اماکن تهران
رئیس پلیس اماکن پایتخت گفت: برای جلوگیری از ازدحام جمعیت سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای می‌تواند ۲۴ ساعته باز باشند.

نادر مرادی در گفتگو با مهر اظهار کرد: با توجه به اعلام فعالیت واحدهای صنفی در طرح فاصله گذاری اجتماعی باید مشاغلی که مجوز مشاغل ضروری حساب نمی‌شوند حتماً تعطیل باشند.

 

وی گفت: پلیس بلافاصله بعد از رؤیت تخلف با دستور قضائی که دارد آن واحد صنفی را به مدت یک ماه پلمب می‌کند.

 

آرایشگاه ها حتماً تعطیل باشند

رئیس پلیس اماکن پایتخت گفت: واحدهای صنفی که جزو مشاغل ضروری به حساب نمی آیند مانند آرایشگاه‌ها باید حتماً تعطیل باشند و این بهانه که آن واحد صنفی در لیست مجاز فعالیت‌های واحدهای صنفی نیامده است قابل قبول نیست.

 

وی گفت: شب گذشته دستور قضائی مبنی بر برخورد قاطعانه با واحدهای صنفی متخلف صادر شده است و پلیس در این مورد با هیچ کسی شوخی ندارد.

 

اصنافی که باید فعالیت کنند اجازه تعطیلی واحد صنفی را ندارند

رئیس پلیس اماکن پایتخت اظهار گفت: داروخانه‌هایی که مجوز شبانه روزی دارند باید ۲۴ ساعته حتماً باز باشند تا مردم برای تهیه اقلام بهداشتی خود با مشکل مواجه نشوند.

 

وی با اشاره به لیست مشاغل مجاز و غیرمجاز برای فعالیت با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی افزود: مشاغلی که در این طرح برای فعالیت شأن مجاز اعلام شده‌اند باید حتماً فعالیت کنند و این گونه نباشد که یک داروخانه بخواهد تعطیل کند و مردم محل برای تأمین مایحتاج بهداشتی خود با مشکل مواجه شوند.

 

وی گفت: در صورت مشاهده این گونه تخلفات هم پلیس فوراً با آن واحد صنفی تماس می‌گیرد و از او می‌خواهد که مغازه اش را باز کند.

 

مرادی افزود: توصیه می‌کنم که مشاغلی که با مایحتاج ضروری و روزانه افراد در ارتباط هستند حداقل با یک سوم نیرو فعالیت کنند و این گونه نباشد که بخواهند با تعطیلی واحد صنفی شأن مردم را مشکل مواجه کنند.

 

وی تصریح کرد: برای جلوگیری از حجم تردد و عبور و مرور منظم فروشگاه‌های زنجیره‌ای و سوپرمارکت‌ها می‌توانند شبانه روزی فعالیت کنند تا حجم تردد زیادی در یک ساعت خاص در این محل‌ها نداشته باشیم.

 

رئیس پلیس اماکن پایتخت در پایان تاکید کرد: مردم می‌توانند مانند همیشه تخلفات را به مرکز فوریت‌های پلیسی (۱۱۰) گزارش کنند.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی