آخرین اخبار جامعه


اخبار,اخبار اجتماعی,طرح فاصله‌گذاری اجتماعی

تشریح نحوه اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی در اتوبوس‌های پایتخت/ علامتگذاری و امکان رزرو صندلی‌ها

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران نحوه اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در اتوبوس‌های پایتخت را تشریح کرد. به گزارش…


تهرانی‌ها سالانه ۳۰۰ ساعت در ترافیک هستنداخبار,اخباراجتماعی,ترافیک تهران
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به لزوم کتاب‌خوانی در شهر گفت: هر شهروند تهرانی در سال ۳۰۰ ساعت خود را در ترافیک از دست می‌دهد.

به گزارش روز دوشنبه معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران جلسه کمیته فرهنگی شورای شهر با موضوع تبادل نظر و بررسی زمینه های همکاری و هم افزایی در خصوص کتاب و کتاب خوانی در شهر تهران با حضور محمد جواد حق شناس و حجت الاسلام میثم امرودی رییس سازمان فرهنگی شهرداری تهران برگزار شد.

«محمدجواد حق شناس» در این جلسه با انتقاد از عملکرد کتابخانه های شهر گفت: ما ۱۱۰ کتابخانه در شهر داریم و این همه هزینه شده و کارمندان زیادی به کار گرفته شده و شهروندان زیادی هم از این کتابخانه ها استقبال می کنند اما متاسفانه ۸ سال می شود در این کتابخانه ها کتاب وارد نشده و این مایه تاسف و خجالت است.


وی با بیان اینکه باید رویکردمان در مقوله کتابخوانی را بروز کنیم، افزود: در چنین شرایطی اگر بتوانیم ۱۰ درصد جامعه مخاطب خود در حوزه کتابخوانی را افزایش دهیم، سهم قابل ملاحظه ای از ساعت تلف شده شهروندان را کاهش خواهیم داد.

عضو شورای تهران با اشاره به لزوم توسعه و نشر کتاب های صوتی و اینترنتی گفت: امروزه ۱۰ درصد جامعه ما بالای ۶۰ سال است و این روند تا سال ۱۴۰۵ تا ۱۰ درصد افزایش پیدا می کند یعنی جامعه دارد پیر می شود و به بیانی این قشر کتاب نمی خواند گرچه آنان در گذشته کتاب خوان بودند لذا ایجاد ظرفیت کتاب های صوتی و اینترنتی برای این قشر بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: در گذشته کتاب صوتی فقط برای نابینایان بود اما امروز می توانیم با هدف قرار دادن قشر کهنسال و نیز نسل دوم و سوم، کتاب های اینترنتی و صوتی را نشر دهیم.

مبارزه با قاچاق کتاب در دستور کار قرار گیرد
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه موضوع قاچاق کتاب هم در دستور کار قرار گیرد ادامه داد: می توان با همکاری اتحادیه ناشران و تابلوهای راهنمای کتابفروشی ها و همکاری سایر نهاد ها از آن جلوگیری کرد.

 

ایرنا

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------