رئیس قوه قضائیه: سال گذشته 70 درصد ارز کل شرکت ها فقط به چای دبش داده شده استغلامحسین محسنی اژه ای،اخبار اجتماعی،خبرهای اجتماعی
غلامحسین محسنی اژه ای به فساد در واردات چای واکنش نشان داد.

به گزارش جماران، غلامحسین محسنی اژه ای در خصوص پرونده واردات چای گفت: در سال 1400، تقریبا نزدیک به 60 درصد از کل ارز واردات چای به این گروه داده شده! و در سال 1401، بیش از 70 درصد از ارزی که به کل شرکت ها می دادند فقط به این گروه داده شده است!

 

رئیس قوه قضائیه گفت: متاسفانه هم در مورد چای دبش و هم در مورد واردات نهاده‌های دامی تخلف صورت گرفته است.

 

در مورد ارزش مادی پرونده و اینکه تخلف صورت گرفته یا جرم باید بررسی شود. باید قاضی در این مورد تصمیم بگیرد.

 

واکنش سخنگوی دولت به اظهارات محسنی اژه‌ای درباره فساد در واردات چای
علی بهادری جهرمی در اظهاراتی با اشاره به سخنان امروز حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای درباره پرونده فساد چای، گفت: سخنان امروز رئیس قوه قضاییه تأییدکننده گزارش کشف فساد پرونده واردات چای در بخش‌های نظارتی دولت در سال گذشته و نشان‌دهنده همدلی و جدیت هر دو قوه برای مبارزه با فساد و ریشه‌های آن است.

 

وی یادآور شد: همانطور که در دانشگاه امیرکبیر گفتم برکناری ۶۰ مدیر در دو سال گذشته مربوط به عملکرد گشت ارشاد مدیران است و منحصر به این پرونده خاص یا به معنای فساد یا ارتکاب جرم همه افراد برکنار شده نیست. بلکه در دولت حتی سوءمدیریت و تخلفاتی که حقوق مردم را به هرنحو ضایع کند نیز پذیرفته نمی‌شود.

 

دبیر هیات دولت همچنین تاکید کرد: مواردی که از سوی دولت با عنوان مجرمانه احراز شده باشد به قوه قضائیه ارجاع شده و با سایر موارد تخلف یا  سوءمدیریت هم با جدیت برخورد شده است.

 


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------