نقل و انتقال در بافت‌های فرسوده تهران با تخفیف ۵۰ درصدی مالیات اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, بافت‌های فرسوده
معاون معماری و شهرسازی شهردار تهران از تخفیف ۵۰ درصدی مالیات نقل و انتقال در بافت‌های فرسوده به عنوان تسهیلات جدید برای تحول و رونق نوسازی بافت‌های فرسوده خبر داد.

 به گزارش تسنیم،درباره تسهیلات جدید برای نوسازان بافت‌های فرسوده، گفت: برای نوسازی بافت‌های فرسوده سال‌هاست تسهیلات ویژه‌ای از سوی مدیریت شهری ارائه می‌شود.

 

او با بیان اینکه تخفیف عوارض ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده برای سال جاری نیز تمدید شده است،‌ ادامه داد: بر این اساس افرادی که در بافت فرسوده واحد مسکونی یا ۲۰ متر مربع واحد تجاری تخریب و نوسازی کنند، عوارضی برای ساخت و ساز پرداخت نمی‌کند.

 

معاون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران ادامه داد: در ضوابط و مقررات هم تخفیف‌های خاصی در بافت فرسوده قائل‌ هستیم؛ در این زمینه مشکلی وجود داشت که با شورای عالی معماری و شهرسازی کمک کردند تا ضوابط آسان‌گیرانه‌تر باشد.

 

او با اشاره به اینکه در بخش مالیات نقل و انتقال نیز امسال قرار است به صورت ویژه تخفیفاتی لحاظ شود، خاطرنشان کرد: مالیات نقل و انتقال بر اساس دفترچه ارزش معاملاتی است، این دفترچه عددی تعیین کرده که مبنای اصلی نقل و انتقال است. برای بافت فرسوده امسال با پیگیری نماینده شورای شهر تهران در کمیته تهیه دفترچه ارزش معاملاتی املاک، برای بافت‌های فرسوده ۵۰ درصد تخفیف قائل شدند که این امر در فرآیند نوسازی بافت‌های فرسوده می‌تواند موجب تحول و رونق شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------